Автор Тема: Какви са тези морални машини, които ще бъдат управлявани от покойници?  (Прочетена 3403 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Helan

• Странник
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте и приевет на всички  :)

Открих случайно и  точно във вашия  форум информация, която ме засяга лично.
 Търсейки нещо за * интелигентните машини,  прожектиращи съня ни и държащи ни в спящо състояние, както и информациия с това да бъдат управлявани от покойници.

Ето по надолу публикувам ваш цитат от сайта ви, където се прави разлика между ариманичните духове , управлявани от електроника и тези на моралните машини, управлявани от покойници.

Цитат:
Седмата културната епоха и ще доведе до самоунищожението на Петата коренна раса в т.нар. Война на всеки срещу всеки.
И в по-ранни епохи чрез електрониката все повече ще се проявяват ариманични духове — за разлика от моралните машини с техните висши космически енергийни сили и възможност да бъдат управлявани от душите на добронамерени покойници.

*******†*************

Искамда попитам имал ли е някой достъп от вас до тези машини и контакт. Говоря за тези на покойниците в съня ви, които влизат и ви прожектират срещи с покойници?!?
Ариманичните под управлението на елктрониката и Монтоук са ясни. Щайнер ги е видял. Не ми се връзва обаче това, което говори за покойниците и моралните машини...По точо ме интересува, ако някой има достъп до тях, защо им е на покойниците да упраляат морални машини. Или какво се разбира под морална машина- от гледна точка на Щайнер примерно, обикновенния човек, езотериката \  Луциферианеца и Ариманеца ?

Благодаря,  предвартелно за отговора   :)

nellih

• Тукашен
  • Публикации: 977
    • Профил
Според малкото, което ми е известно за бъдещите машини, такива още не съществуват. В бъдеще човекът ще управлява една машина така, че само ако е морално издигнат, неговите вибрации ще бъдат вложени в машината, а ако някой неморален човек се опита да ползва същата машина, няма да може.

Понеже покойниците взимат участие в нашия живот и то много повече, отколкото изобщо можем да си представим, те работят изобщо да се промени цялата природа така, че когато отново се родим, заобикалящият ни свят да ни предложи още непознати условия, в бъдеще те също ще участват в тези бъдещи машини и то в цитата изрично пише само „добронамерени“ покойници.

Сега е така, че целият социален ред се устройва според машините. Щом машините трябва да работят непрекъснато, хората трябва да работят на смени с определеното темпо и трябва да има максимална производителност и т.н..

Такава „морална“ машина е била идеал на Щрадер от Мистерийните драми, но той умира, преди да я открие.
Има още да почакаме, а през това време трябва да работим за повдигането на нашата моралност.

Последното ви изречение не го разбирам. Кои са Луциферианецът и Ариманецът?

Или какво се разбира под морална машина- от гледна точка на Щайнер примерно, обикновенния човек, езотериката \  Луциферианеца и Ариманеца ?

Не разбирам и изречението от началото: ...прожектиращи съня ни и държащи ни в спящо състояние... и ...Говоря за тези на покойниците в съня ви, които влизат и ви прожектират срещи с покойници?!? 

Откъде имате информация, че машините прожектират съня ни, срещи с покойници и ни държат в спящо състояние?

Във всеки случай тази информация не е  от лекциите на Р. Щ.
Ариманичните духове не са управлявани от електрониката, а са в самата електроника. Ако честно желаете да разберете, кои са те, можете да прочетете стари теми от форума.

« Последна редакция: Септември 27, 2017, 07:40:39 pm от nellih »

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1363
    • Профил
Търсейки нещо за * интелигентните машини,  прожектиращи съня ни и държащи ни в спящо състояние, както и информациия с това да бъдат управлявани от покойници.
Откъде сте взел/а тази информация ?

Цитат
...за разлика от моралните машини с техните висши космически енергийни сили и възможност да бъдат управлявани от душите на добронамерени покойници.

А този цитат от коя лекция на Щайнер е ?

Според мен човекът е носителят на морала и моралната сила, а не машината, затова не разбирам подобно понятие "морална машина".

В GА- 177, лекция от 30 септември се казва, че от духовния свят ние сваляме достатъчно мъдрост, обаче не и морални импулси. Сънят работи в полза на интелекта, даже на гения, който си служи инстинктивно с вдъхновяващите го импулси. Затова човечеството интелектуално напредва, но не и морално. Ето защо човекът може да изработва най-сложни машини и устройства, без да притежава и капка морал,
"Подобни състояния, при които нощем ще се свързваме с един морален свят, ние ще познаем едва във втората половина на онази епоха, назована в Антропософията като "Бъдеща Венера".
За да се развива в морално отношение човекът трябва постоянно да се прониква с опитностите си от физическия свят . За земното човечество средищният пункт на моралния живот е Христовият Импулс. Затова от изключително значение е, човекът да срещне Христовия Импулс на физическия план.
« Последна редакция: Септември 27, 2017, 08:09:54 pm от Faleg »

Helan

• Странник
  • *
    • Профил
Благодаря на nelih i  Faleg за отговорите  :)

Причината да пиша е ,  че. Щайнер загатва за тези машини, но никъде не дава подробности.

Което ме навежда на мисълта, че за времето си не е разполагал с насъщната информация в подробности.

Изводите са ми от * Осъзнати сънища *...... с тази технология за която Щайнер говори.

Тоест ако * можете*  да засечете границата между *** СЪН...и  Будност. Честотата в която пребивава Алфа съзнанието на човека ще разберете за какво говоря.

Тогава засичам тази технология в пълна осъзнатост .

И напълно съвпада с нещата за които Щайнер говори - ( покойници- машини)

Разликата е,  че  Щайнер не  е успял да рарбере нещо много важно.

Че не покойниците ще управляват машините, а машините ще управляват покойниците.

И ме се искаше да обменя информация с подобни, които засичат обекта и прожектора на съня  :)

Helan

• Странник
  • *
    • Профил
Ето тук има подробности:

http://www.otizvora.com/2017/09/9299

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3780
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
Цитат
Разликата е,  че  Щайнер не  е успял да рарбере нещо много важно.
Че не покойниците ще управляват машините, а машините ще управляват покойниците.

Може пък Щайнер да е разбрал нещо по-добре, отколкото ти го разбираш. Нали не очакваме да правим сериозно сравнение между познание, добито от посвещение, и „осъзнати сънища“?
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Helan

• Странник
  • *
    • Профил
Разбира се!
Точно това  се опитвам да разбера  :)

Ще се радвам да споделиш опита си и ти.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
Цитат
Точно това  се опитвам да разбера  :)

Не смятам, че „осъзнатите сънища“ носят разбиране.

Цитат
Ще се радвам да споделиш опита си и ти.

Споделям опита си, че „осъзнатите сънища“ не носят разбиране.

Вкарваш се в много крив път. Един ден Ариман ще използва подобни „ясновидства“, които ще са индивидуални за всеки човек, за да ги кара да мислят, че се доближават до истината, а всъщност тези опитности ще ги отдалечават от истината, както нищо друго. Когато някой е започнал да сънува, вместо да чете и да вниква, докато разбере, сам се обработва, докато стане лесна плячка на човешките врагове.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Helan

• Странник
  • *
    • Профил
Разбира се, че осъзнатите сънища не носят разбиране, а се опитват да ни вкарат в програми.
Аз лично чистя сънищатата си и не се вкарвам в тях.

Причината да отворя тази тема  и се включа във форума ви е, че ТОЙ самия ( Щайнер), няма обяснения-  и за мен е факт, че тази технология за която пише Щайнер, ( покойници - мъртъвци)
е реална.

Но просто Щайнер за мен не е бил достатъчно обективен и посветен в това знание за тази технология.
Разминават ми се доста неща, а имах Осъзнати сънища с * тази технология* за прожекции на мъртъвци .. около 7-8 ..месеца. Това бяха напълно осъзнати сънища. Темата е много обширна и трудно биха доказани фактите.

п.п. И преди да започна да засичам обектите ОСЪЗНАТО - ме посвети Блаватска в много от познанията в тази
материя.Така, че не сънувам. Просто осъзнавам границата и реално засичам прожектора ( машината), в съня.
Щайнер споменава тези машини и нищо повече..
Всъщност кой посвещава Щайнер в тези неща?

п.п. Мнението ми е че до там му е било дадено!

Същото мога да кажа и за много ОИТ - пътешественици, които не са се срещали с тази технология.

Ако все пак някой е срещнал повече информациия около тази * интелигентна машина * за покойници в трудовете на Щайнер и съм ги пропуснала, ще съм му благодарна да ги сподели   :)

zaharia

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 998
    • Профил
Helan, а по какво се разбира, че това, което ти се "прожектира" както казваш, идва от мъртъвци? За някакви хора, които си познавала приживе ли става въпрос? Които след като са починали са започнали да ти "прожектират" разни неща?

Извинявам се, ако не съм те разбрала правилно, и моля да поясниш как точно се случват нещата - виждаш ли нещо, чуваш ли? Или са само мисли, които идват?

"Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите." - Питагор

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1363
    • Профил
Helan,

Разкажи ни, моля те, как изглеждаше всичко това в осъзнатите ти сънища и какви бяха прожекциите, какво представяха ? Благодаря !

Severen

• Странник
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
Helan, представите ти за осъзнаването не са пълни.Дневното съзнание,сън,сънуване,въображение и памет са умствени изяви.Ясното съзнание предполага,че си извън ума,че можеш да използваш ума по собствено желание или да не го използваш.Това е първа стъпка към осъзнаването,след излизане от ума има и други.А начина, по който разсъждаваш за Щайнер е най-малкото неуважителен.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
Само да направя вметка за тези, които възнамеряват да общуват с Helan, че потребителят е новорегистриран (през IP на мобилен оператор, от което да не личи географската му локация). Явява се по времето, след като тези дни на няколко пъти отказах регистрация и общуване с Мартин Атанасов, който има същото като Helan свинско отношение към Щайнер, а под псевдонима си "соков" написа подобни неща за антропософските посвещения.

Това е на този етап.

Helan

• Странник
  • *
    • Профил
   Потресена съм от извода на " Стопанина  - Ви"

Не познавам   Мартин Атанaсов.

На път съм в момемнта и пиша през различни Wi-Fi.

Къде ме обвинявате във свинщина спрямо Щайнер ?

« Последна редакция: Септември 28, 2017, 08:31:53 pm от Helan »

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1611
    • Профил
Аз виждам призив за бдителност. Вие къде видяхте обвинения? Или гузен негонен бяга?