Автор Тема: Поговорки  (Прочетена 4296 пъти)

insomnia1304

• Гост
Re:Поговорки
« Отговор #15 -: Май 09, 2011, 08:30:30 pm »

sahara3

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 78
  • Locus_Solus
    • Профил
« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 09:56:15 pm »
"Правилната вътрешна нагласа е същността, а истинският дух е Пътят."
Ръкопис на петте пръстена
Миямото Мусаши
“Един грам практика струва повече от цял тон с проповеди.”
"Бъди промяната, която желаеш да видиш в света." - Махатма Ганди
Любов,Светлина,Мир и Радост - от Учителя.

Dune soundtrack - Take my hand

sahara3

• Jr. Member
  • **
  • Locus_Solus
    • Профил
« Отговор #17 -: Юли 14, 2011, 10:13:18 pm »
Може би трябва да се коригира името на темата.Например ценни мисли и поговорки, но както и да е...

Да бъдеш едно цяло с Това, благодарение на което знаеш, че съществуваш - това е медитация. - Нисаргадатта Махарадж

Седем неща, които могат да погубят човека:

1. Богатство без труд;

2. Знания без характер;

3. Удоволствие без съвест;

4. Политика без принципи;

5. Религия без жертвеност;

6. Бизнес без нравственост;

7. Наука без човечност.

( М. Ганди)

"Ние черпим сила от болката и тъгата. Всеки път, когато "умираме" се научаваме да живеем отново."

sahara3

• Jr. Member
  • **
  • Locus_Solus
    • Профил
« Отговор #18 -: Август 19, 2011, 08:45:42 pm »
1.Да загинеш насилствено в честно дело е по-добре, отколкото да отстъпиш пред злото.
2.Никога не съм толкова зает, колкото през свободното си време.- Марк Тулий Цицерон  

"Една от най-шеметните тайни на човешката душа се състои в следното: Разумът никога не може да обясни това, което душата чувствува!" - РУДОЛФ ЩАЙНЕР

"Докато съществува пространство, докато чувстващите същества страдат и остават в самсара, аз ще остана с тях, за да им служа" - Далай Лама

Хегел твърди, че:
1. Еволюцията се извършва по спирала
2. Еволюцията се извършва при противопоставянето на противоположностите.
3. От сблъсъка на противоположностите се постига едно по-високо ниво на съ-Знание.

« Последна редакция: Август 19, 2011, 10:00:07 pm от sahara3 »

sahara3

• Jr. Member
  • **
  • Locus_Solus
    • Профил
« Отговор #19 -: Септември 03, 2011, 09:37:57 pm »
" Ако човек е презрял робството, той е свободен и сред цяла тълпа господари."  Сенека

"Нека човек направи себе си такъв, че да отговаря на собствените си поучения. Ако владееш себе си, ще владееш и другите."  Буда

" Своите състояния ние приписваме ту на Бога, ту на дявола и грешим както в единия, така и в другия случай. Загадката е в самите нас, тъй като ние сме рожби на двата свята."  Гьоте

Аз не проповядвам никаква религия, не говоря на хората за добър живот. Моята наука е за живота, който хората са изгубили... И Христос не е проповядвал никаква религия, но е говорил за пътя, истината и живота, към който човек трябва да се стреми.
Петър Дънов

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1585
    • Профил
« Отговор #20 -: Септември 03, 2011, 09:48:08 pm »
"Вярата не познава затворени врати. Вярата остава търпелива, уверена и с
безкрайно внимание. Защото ще дойдат подсказките, намеците и информация
от духа и ще осветят ситуацията в настоящия момент"
"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1585
    • Профил
« Отговор #21 -: Септември 03, 2011, 10:04:46 pm »
Аз не проповядвам никаква религия, не говоря на хората за добър живот. Моята наука е за живота, който хората са изгубили... И Христос не е проповядвал никаква религия, но е говорил за пътя, истината и живота, към който човек трябва да се стреми.
Петър Дънов

Казано е с такава лекота и простота, че няма как да не го разбереш. Освен, ако не си нисш животински дух.
Ще добавя още нещо от Учителя:

Цитат
"Някой има да дава някому пари, но не е в състояние да си плати дълга. Аз имам, изваждам и плащам вместо него. Някой е сгрешил. Няма да го обвинявам, а ще му помогна, както се помага на болен човек."

Помислете, колко от вас прилагат това в живота!

Цитат
"Всички искате светът вън от вас да се оправи. Светът вътре у вас трябва да се оправи."

Цитат
"Казвате: “Господи, махни го този човек(бел.Мислещ: циганина например) оттук, да не ми пречи.” Или: “Господи, тежи ми този човек (бел.Мислещ: циганина например), не мога да го понасям. Искам да се махне.” Къде да го сложи Господ? Ако не е тук, ще е на друго място - и там ще пречи, и там ще искат Господ да го махне. А на Господ му е приятно да каже някой: “Остави го при нас.” Когато неприятен за вас човек дойде, изтърпете го, та да олекне малко и на Господа."

Не е важно, колко сентенции знаем, колко правила проповядваме, колко книги сме изчели, Важното е как (и дали въобще) ги  прилагаме в живота, ето това е разковничето за Духовното израстване.  :)

"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля