Автор Тема: Астрологическата тема  (Прочетена 53708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1593
    • Профил
Re: Астрологическата тема
« Отговор #150 -: Март 05, 2017, 12:53:58 pm »
И сега по-съществените въпроси са, кой Звяр се надига през 1933 и справило ли се е човечеството с тази среща.

Ако се съди по хода на историческите събития оттогава до сега, то отговорът по-скоро е отрицателен.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #151 -: Март 05, 2017, 01:15:17 pm »
В края на книгата има фотографски копия на белжки от Щайнер към лекциите. За въпросната 16-та лекция четем например:

"Dieser Komet wird 1933 - die Schädlichkeit
wegnehmen und dann"

Тази комета през 1933... ще отнеме вредността и тогава...

На по-горния лист пък има някакви ичисления, между които виждаме 1933 да е извадена от 2500 и да пише - разпадане на халдейското царство = (Вавилонският плен).

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #152 -: Март 05, 2017, 01:37:43 pm »
А на страница 321 има още изчисления с години, за съжаление без да са описани или да има обясниъелни бележли. Виждам например, че има една поредица, започваща с 1098 г и завършваща с 2013 като всеки път се прибавят по 183 години и има някаква поредност като последната, 2013 е пета, но не мога да разчета пета какво. Ако някoй има идея...?

За 1098 е отбелязано още VI. 1098 Kreuzzüge (кръстоносни походи, ако правилно го разчитам).

Светослав Йорданов

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 168
  • Щом аз обичам, колко повече Бог обича!
    • Профил
« Отговор #153 -: Март 25, 2017, 05:48:37 pm »
В навечерието на изборната кампания, която ми се струва като изключително напрегната, Венера застава в долен съвпад  със Слънцето в астрономическото съзвездие на Рибите. Според Джонатан Хилтън Вили Зухер свързва този съвпад (прочети допълнително статията) със срещата на Исус със есеите, след което той отива в реката Йордан, за да се поднесе в жертва на Христовото същество. Т.е. то ни напомня, че новите Христови мистерии не са път на избягване на злото и оттегляне в духовни общества, както е било при есеите,  ами път на саможертва, на изправяне пред злото чрез Христовата сила.

В тази взаимовръзка се сетих, че когато Петър Дънов се ражда, Венера се е намирала в горен съвпад със Слънцето. Сещам се и за тъллкуването на Робърт Пауел на влиянието на Венера в живота на Дънов и свързаната с това негова мисия, а оттам и мися на българския народ.

Тези думи са ключови тук: „А щом Го възприемем, ние опитваме Неговата Мъдрост.“: с други думи, ние изживяваме Божествената София (Мъдростта), идваща към нас от Бог. Беинса Дуно (който е установил своя център в София) е дошъл, за да учи славянските народи, да ги подготви за идването на Епохата на София, за която Даниел Андреев насочва вниманието в неговия шедьовър Розата на света . В този смисъл учението на Беинса Дуно наистина е софианско (sophianic) и неговото възвестяване на Божествената любов, символизирана от горния съвпад на Венера и Слънцето по време на неговото раждане, е напълно във връзка с инспирацията на София, водеща към създаването на новата култура на братска/сестринска любов, позната като Розата на света.

Така сега си мисля дали днешната констелация не е знак от боговете, че българите вече трябва да дадат своята лепта и да започнат да работят за мисията си.

Това, дето е казано, че "Дето е текла вода, пак ще тече", се отнася и за България; понеже тук са работили богомилите, сега отново се проявява аналогично движение. По-добре е в малка държава да се привлича внимание към новото, отколкото в голяма. Така е било всякога. И Египет, когато е бил цветущ, не е бил голяма държава, а и с Палестина е същото. Българският народ се освободи от турско робство именно заради делото на Бялото Братство. Сега е съдбата на народите. Кротките ще наследят Земята. Няма отмяна и отлагане. Съдбата е настанала вече. От 5400 години Небето подготвя българския народ за днешната епоха. Сега Христос се явява в славянството с център българския народ. Понеже цикълът е много напреднал, то време за отлагане няма, а и дума не може да става да отменяваме. Българският народ, ще не ще, ще изпълни своята задача. Могат да останат и триста хиляди българи, но възложената им от Небето мисия ще изпълнят. Българите трябва да се повдигнат духовно. Вярно, че в материалното не им върви, но у тях трябва да се развие вярата, да бъдат носители на Божественото.

Учителя

Разбира се, казвам всичко това до голяма степен повлиян от думите на Слава, от събитията в държавата и в света в момента и във връзка с други астрологични статии, така че не знам колко е обективно.

https://sway.com/Zx0lC3OebTkEZJLO
Щом аз обичам, колко повече Бог обича!

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3753
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #154 -: Март 25, 2017, 11:05:56 pm »
Светли, звездите нареждат ли шут отзад, за да се направи крачката напред? Защото без външна засилка не знам дали ще се получи. Даже предреченото от Слава не знам дали ще е достатъчно.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Светослав Йорданов

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
    • Профил
« Отговор #155 -: Март 26, 2017, 11:31:09 am »
Ванка, аз имах предвид точно това, повлиян от думите на Слава. Както идването на Христос е свързано с жертва, така, един вид, дали звездите не ни показва, че трябва да се направи жертва от българите (т.е. въпросът за българските територии, който е нашумял напоследък сред политиците), за да можем да се захванем в изпълнението на задачата си.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3753
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #156 -: Март 26, 2017, 11:45:52 am »
Българинът се стряска само когато му бъркаш дълбоко в джоба.

Самата Слава казва, че загубата на територии няма да се приеме тежко. Според мен неосъзнатата и немилата жертва не е жертвата, която се очаква.

Дано съм в черногледа фаза, но не съм оптимист. А и Слава тепърва има да се доказва пред мен.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1334
    • Профил
« Отговор #157 -: Март 26, 2017, 12:16:36 pm »
... за да можем да се захванем в изпълнението на задачата си.

Хубаво Свети, но това си ти и още колко човека ?...Защото за изпълнението на задачата се изисква променено съзнание. Не е достатъчно само българите да се ръководят от предсказания и звездни влияния. Иначе какви предвестници на шестата коренна раса могат да бъдат ? А да не говорим за пример и влияние над другите. По-скоро вярно е това, според мен: когато българите започнат да търсят комуникация със звездите като с духовни същества, тогава може да предположим, че промяната в тях е започнала.

Спиро

• Модератор
  • Тукашен
  • Публикации: 1234
    • Профил
« Отговор #158 -: Март 26, 2017, 01:08:29 pm »
Самата Слава казва, че загубата на територии няма да се приеме тежко. Според мен неосъзнатата и немилата жертва не е жертвата, която се очаква.

Цитат
„Не мислете, че земята, по която стъпвате, ще е все българска. Някога значителен къс болезнено ще се изтръгне от живата й жилава плът. Югоизточната (част).“

„Това ще са нелеки изпитания. Страната ни ще е пред опасност от загуба на държавността. Ударът обаче няма да се приеме толкова страдалчески от народа, защото границите между държавите в ония години ще са размити…“
Източник на цитатите: http://www.otizvora.com/2011/03/2528

Тя си го казва, че ще се приеме тежко. Но когато го е казвала времето е било друго и границите са били нещо съвсем различно отколкото сега. И затова си мисля, че това е точно на място.

Каква може да е тогава жертвата? Аз за нищо друго не мога да се сетя.
« Последна редакция: Март 26, 2017, 01:17:27 pm от Спиро »

Светослав Йорданов

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
    • Профил
« Отговор #159 -: Март 26, 2017, 01:22:19 pm »
Разбира се, човек трябва да започне осъзнато да търси връзката с духовните светове. Но ние знаем, че едно събитие може да дойде като желязна необходимост, за да пробуди това осъзнаване. Но осъзнаването значи да се изкара в ясното съзнание това, което вече лежи в подсъзнанието. А пък този, който е свободен, който е в обединение с духовните светове, е най-свободен тогава, когато изпълнява световноисторическите необходимости, т.е. приема кармата си, кармата на народа си и т.н.

Слава също така казва, че именно след като стане отцепването България ще започне постепенно да се оправя. Но съм съгласен, че тя трябва тепърва да се доказва. Аз не исках да философствам, знам колко лесно е човек да се заблуди в тези неща. Просто ми се стори интересно, че се навръзват много събития и реших да го споделя. Като също така допускам, че политиците едва ли не знаят за тези предсказания на Слава, така че могат да ги използват като основа на изказванията си, за да оказват въздействие върху хората.

Agora

• Постоянен
  • Публикации: 277
    • Профил
« Отговор #160 -: Март 26, 2017, 01:35:59 pm »
Аз не разбрах какво общо има Венера с изборите за парламент?

Трудните времена за България и хората тук тепърва предстоят, особено в следващите 2г. Парламентът, който ще бъде избран ми се струва, че няма да продължи повече от година, година и малко. Дори не знам дали още през ноември т.г. няма да има нови избори. Народът ще избере добре познатото вече, няма да рискува с друго. В картата на България догодина през март има прогресивно новолуние и възврат на прогресивната Луна (в случая народа) - оттогава ми се струва, че ще се задействат трудностите на много нива.

С увеличаването на несгодите, ще се увеличава и вярата в Бога и много хора ще се събудят и чуят думите на Учителя.
"Запазете правото си да мислите, защото дори да мислите погрешно е по-добре, отколкото да не мислите изобщо." - Хипатия

nemskokuche

• Странник
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #161 -: Март 24, 2018, 11:13:00 am »
Здравейте, имам един въпрос.

Ако се получи ъглово разстояние между външни планети от 190 градуса, това опозиция ли трябва да е? Знам, че когато има силни аспекти като съвпад, тригон, квадрат и опозиция между Слънце и Луна с други планети, отклонението може да достигне до 10 градуса, но ако е само между външни планети, отклонението е до 7-8, тоест ако например имаме аспект между Слънце и Сатурн равен на 190 градуса, е опозиция, но ако е между Меркурий и Уран - няма аспект. Нали така би трябвало да бъде?
« Последна редакция: Март 24, 2018, 11:51:31 am от nemskokuche »