Автор Тема: Методи за лечение и профилактика  (Прочетена 79591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
Re: Методи за лечение и профилактика
« Отговор #135 -: Ноември 10, 2017, 11:57:39 pm »
Това си е диагнозата...

nellih

• Тукашен
  • Публикации: 977
    • Профил
« Отговор #136 -: Ноември 12, 2017, 10:28:27 pm »
Вал, преди години мъжът ми получи нещо подобно на лакътя. Казаха му, че трябва да се оперира. Но той прави компреси с извара в продължение на може би две седмици и то изчезна. Не знам дали е било същото, но е много вероятно да е.
Рецептата: половин литър прясно мляко, ама наистина прясно, не трайните млека, завира и с оцет се пресича. Може би една лъжица или повече оцет, ябълков е по-добре. Като видиш, че започва да се пресича, не го бъркаш с лъжица, а разклащаш тенджерката, докато водата се отдели от изварата. Изцеждаш в едно сито, разстилаш на парче плат, под него хартия, за да попие излишната течност, найлонов плик, нещо като чорап и накрая вълнен шал. Спиш с него през цялата нощ и така повтаряш докато изчезне. Това е прекрасно изпитано средство за навяхвания, събиране вода в коляното и др. подобни.

Като написах горното, видях в Гоогле какво е ганглион. Ако правилно съм разбрала, това е киста, или циста, т.е. нещо като мехур пълен с течност. Затова действа изварата. Тя изтегля навън течностите.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 10:33:29 pm от nellih »

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
« Отговор #137 -: Ноември 13, 2017, 02:36:24 am »
Мерси, Нели! Дано се излекува и при мен. Ще пробвам. Бях забравила, че има това свойство изварата, преди време пробвах да лекувам гърлобол с копрес от извара. Макар че не помня какъв точно беше ефекта...мисля, че ме беше отпуснало, но не мина изцяло само с изварата. Но то си беше просто гърлобол.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1636
    • Профил
« Отговор #138 -: Ноември 13, 2017, 07:48:54 pm »
Това си е диагнозата...

Дано! Останах с впечатлението, че сама си достигнала до този извод като си търсила информация из нета. Защото по твоето описание може и да е липома, а там лечението е друго. Може би все пак е добре да се посъветваш и с лекар. Иначе това с изварата не би навредило и в двата случая.

nellih

• Тукашен
  • Публикации: 977
    • Профил
« Отговор #139 -: Февруари 23, 2018, 11:24:42 am »
Преди два дни научих нещо интересно и искам да го споделя.

Когато човек има главоболие или изобщо някаква болест, може да вземе станиол и с лъскавата страна да го положи върху болното място. Облекчението настъпва след минути.

Аз имам често главоболие, особено при смяна на времето и от седенето пред компютъра и липсата на движение мускулите ми на плещите или на кръста се свиват, дори сигурно скъсяват, и много боли. Помага движение, ако човек не го мързи, помага и акупунктура или масаж, но те отново се свиват след това.

Поставих на болното място станиол и бях приятно изненадана.
Как може ефектът да се обясни? Може би с концентрация на болното място на излъчващите се токове или жизнени сили или най-малкото на топлината. Азът действа предимно в топлината. Където има студ, действат външни природни разрушителни процеси, азът не може да проникне.

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 379
    • Профил
« Отговор #140 -: Октомври 20, 2018, 03:44:45 am »
Да напиша за ганглиона и аз малко.

Няколко пъти ми е минавал от самосебе си. Един път ме болеше много ставата на китката когато работех и го спуках с удар с книга. Не мога да разбера обаче каква е причината.

Сега пак съм в Англия да работя и пак ми излезе, тук винаги ми излиза и това ме навежда на мисълта, че може да е свързано или с климата, или да е на някаква психическа основа.

Все пак това е междуставна течност, която излиза от мястото си и се втвърдява по народному в "мъртва кост". Може би символично е изтичане на енергия от тялото, поради несигурност, някакъв вид страх.

Възможно е и просто да е поради голям брой еднообразни монотонни движения по време на работа... знам ли.
Ако някой има идеи и желание - да сподели.
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

nemskokuche

• Наминаващ
  • **
  • Публикации: 69
    • Профил
« Отговор #141 -: Декември 12, 2018, 05:57:05 pm »
А в антропософската медицина говори ли се за мигрената, това, което я причинява и как да се лекува? Мигрената може ли да се разглежда като проявление на Луцифер в смисъла на това, че е възпламеняващо състояние и е в конкретна област на главата?

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #142 -: Декември 12, 2018, 09:59:19 pm »
Хм, мисля, че имаше нещо по въпроса. Погледни съответните трудове, със сигурност ще намериш нещо.

От това, което си спомням от книгата на Торвалд Детлефсен "Болестта като път", авторът свързва мигрената с потисната сексуалност, особено при жените. (но там той имаше склонността да тълкува и доста други болести със същото).

Мисля, че причините може да са различни. Може да се дължат и на схващания във врата, вследствие на усилена работа с компютър.

От опит и наблюдения мога да кажа, че една често срещана причина за главоболието е натрупване на обиди и невъзможност (неосъзнаване) или нежелание за прошка. Главоболието може да се се лекува с прошка. И със старание да не се обиждаш и да трупаш в себе си обиди.

Досега не съм разглеждал въпроса от гледна точка влиянията на Луцифер. Би било интересно да се направи.

Ако свържем обидите с раздразнение и гняв, т.е. едно възпламеняване, тогава да - според мен определено може да се твърди така.

Има ли конкретен случай, за който питаш, и конкретно място в главата, където се появява болката?

nemskokuche

• Наминаващ
  • **
    • Профил
« Отговор #143 -: Декември 12, 2018, 10:16:20 pm »
Ами, има случай. Вчера получих доста силни болки в лявото полукълбо, които продължиха няколко часа. Дори днес рано сутринта, към 5:30 сутринта докъм 7:00 болките останаха, всичко това беше съчетано и с обща отпадналост. Чувствах се като изпит, изтощен психически, което си беше така. Въобще, не беше на добре. Предполагам, че допринесох за мигрената и като се намръзнах навънка, също и като седя гладен с часове, което не зависи много от мен. Та, доколкото прочетох по въпроса, нервното напрежение, гладът, предполагам и студът, съчетани заедно, допринасят за такива неща. Затова и се интересувам какво да правя, защото сравнително наскоро пак имах мигрена. А за влиянията на Луцифер питам поради това, че знам, че той възпламенява, съответно болестите, които носи, са такива, та предполагам, че мигрената е възпламеняващо състояние и би следвало да е под негово влияние. Интересно би било да се разучи как посредством противодействащи на Луцифер методи, можем да повлияем и на едно такова състояние.

Teo

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 112
    • Профил
« Отговор #144 -: Декември 13, 2018, 09:33:54 am »
При мигрената ако не се лъжа, имаме един вещество-обменен процес преместен с главата. Т.е. нещо, което трябва да се случва във вещество-обмяната се случва в нервно-сетивния полюс. Щайнер, казва нещо от сорта на, че ако можехме да чувстваме вещество-обяманата, то ние бихме изпитвали парализираща болка, според мен това е мигрената и да, според мен е свързана с по-силна проява на Луцифер. При мен мигрената е тясно свързана със възпалително заболяване на червата, от което страдам. Последния пристъп (сега в понеделник вечер) беше толкова силен, че почна много силно да ми се гади. В такива състояния гледам да се мобилизирам, и гледам да си легна, изпадам в нещо като медитативно състояние и при това е много важно дишането. Някак си успях така да контролирам дишането си, че при издишане си представях, че издишам през плешките, при което болката за няколко минути успях да я преместя от главата в червата и корема, при което получих позив по голяма нужда и разстройство. След като си изпразних стомаха, спря да ми се гади и болката попремина. Така, че мигрената зависи от храната с която се храним и най-вече кога се храним, трябва да се храниш редовно, да не преяждаш, да не се яде много слдако. Да се дъвче хубаво, за да отнемаш чуждите свойства на храната и по-лесно да се включва в собствената телесна организация и деятелност. И гледай да избягваш нестероидните противовъзпалите ( аспарин, аналгин, нурофени и т.н.), с времето те само влошават положението във вещество-обяманата и може да се докараш като мен с проблем в стомах и черва. Антропософията предлага едно лекарство, мисля, че самият Щайнер го предлага - ФерумКварц, но аз специално не съм го пил и не знам по какво схема се взима и кой в БГ може да ти го предпише. Но отзивите май са добри за него.

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1385
    • Профил
« Отговор #145 -: Декември 13, 2018, 11:22:23 am »
Дали наистина става въпрос за мигрена или не ?!

nemskokuche,

защо не отидеш при специалист, който ще види пряко твоето състояние; на когото ще разкажеш директно своите неразположения и дисхармония в организма, ако чувстваш такава. Възможно е да ти се назначи и изследване за по-голяма прецизност. Във форума всеки би могъл да ти предложи съвет, но колко тези субективни съвети ще съответстват на състоянието на твоя организъм и начина, по който той функционира ?!

P.S.
Много процеси в нашия организъм са свързани с Луцифер, вдишването и издишването също.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 12:27:49 pm от Faleg »

Teo

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 112
    • Профил
« Отговор #146 -: Декември 13, 2018, 03:03:48 pm »
Разбира се, лекар най-добре може да прецени, а пък ако има и антропософска насоченост още по-добре. Поне моя опит в България не беше много сполучлив с тримата невролози, които бях посетил. Така и не можаха да ми поставят точна диагноза. Хомеопат също може да помогне.

nemskokuche

• Наминаващ
  • **
    • Профил
« Отговор #147 -: Декември 13, 2018, 04:21:01 pm »
Тео,

За храненето е ясно, обаче невинаги е толкова лесно да си набавиш хубавата полезна храна. А за лекарствата, много рядко употребявам фармацевтични продукти. По възможност гледам да си правя, например, гореща вода или чай с лимон, може и с мед, гледам да употребявам праз лук, чесън и др. А това лекарство, „ФерумКварц“, за вещество-обмяната ли е, за чревния тракт или е за главоболия?

Faleg,

Ами, трябва да е мигрена, защото доколкото се запознах с някои видове главоболия, при мен е точно в определена част на главата (в случая беше предната част на лявото полукълбо), чувствителност (не много силна, но я имаше) към светлина и към силни звуци, допълнително се чувствах отпаднал. Не са толкова чести такива състояния, но за втори път вече имам споменатото главоболие и реших все пак да се допитам за съвет. За специалист не знам, не съм се решил все още. Най-много бих отишъл до личната лекарка, но не съм убеден, че ще помогне.

« Последна редакция: Декември 13, 2018, 04:28:39 pm от nemskokuche »

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #148 -: Декември 13, 2018, 04:46:57 pm »
Цитат
Предполагам, че допринесох за мигрената и като се намръзнах навънка, също и като седя гладен с часове, което не зависи много от мен.

Както мръзненето,така и гладуването могат да доведат да главоболие. А ако не си пил и вода - нещата съвсем се утежняват. Как беше с водата през това време?

Доколкото разбирам не е хронично. И е много вероятно да се дължи на изтощение в съчетание с глад, жажда, недоспиване и измръзване. Има различни видове главоболия и различни причини. Важното е да успееш да достигнеш до причината.

Аз страдах от хронично главоболие и се излекувах сам с физически упражнения, почивка от всекидневния живот и най-важното - с прошка. Защото осъзнах основната причина за главоболието ми - нервното напрежение от обидите, които бях таил в себе си, които не бях могъл да преработя, да смеля (правя препратка към храносмилането и споделеното от Тео). Това стана след като си бях направил всички възможни изследвания, включително компютърна томография. Когато след половин година влязох отново при невролога (на нея съм благодарен най-вече за това, че не настояваше да се лекувам с хапчета, след като и тя разбра, чене искам и няма да ми помогнат, а само ще замажат положението). Тогава още не бях запознат нито с антропософската медицина, нито със словото на Учителя, но по това време се обърнах към вярата. Съчетана с воля за оздравяване се излекувах сам.

Ferrum Quarz се предлага основно като капсули - например Ferrum Quarz Kapseln на Weleda. Виж тук за повече информация относно тях.

Ако сметнеш да поръчваш - аз на твое място първо бих опитал по-редовен живот с редовно ядене и пиене на вода - от apo-rot.de можеш да поръчаш чрез GGBG, защото тази аптека доставя само до Германия. Имаше една онлайн аптека, която доставя и до България, мисля че беше австрийска и Нели беше писала за нея в някоя от темите тук във форума.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #149 -: Декември 13, 2018, 04:58:18 pm »
За аптеката - намерих въпросното мнение на Нели. Била е наистина apo-rot.de

Това обаче явно вече не важи:

Цитат
Тази онлайн аптека доставя и до България, информацията е и на руски и английски, и ако поръчката е над 50 евро, доставката е безплатна.

Аптеката доставя само до Германия, сайтът сега е само на немски и безплатната доставка е от 40 евро. С GGBG въпросът с доставката би трябвало да се реши.

Като пак си мисля, че при теб няма нужда. Помествам горното по-скоро като актуализация на информацията от 2015 г.