Автор Тема: Методи за лечение и профилактика  (Прочетена 74021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
Re: Методи за лечение и профилактика
« Отговор #135 -: Ноември 10, 2017, 11:57:39 pm »
Това си е диагнозата...

nellih

• Тукашен
  • Публикации: 977
    • Профил
« Отговор #136 -: Ноември 12, 2017, 10:28:27 pm »
Вал, преди години мъжът ми получи нещо подобно на лакътя. Казаха му, че трябва да се оперира. Но той прави компреси с извара в продължение на може би две седмици и то изчезна. Не знам дали е било същото, но е много вероятно да е.
Рецептата: половин литър прясно мляко, ама наистина прясно, не трайните млека, завира и с оцет се пресича. Може би една лъжица или повече оцет, ябълков е по-добре. Като видиш, че започва да се пресича, не го бъркаш с лъжица, а разклащаш тенджерката, докато водата се отдели от изварата. Изцеждаш в едно сито, разстилаш на парче плат, под него хартия, за да попие излишната течност, найлонов плик, нещо като чорап и накрая вълнен шал. Спиш с него през цялата нощ и така повтаряш докато изчезне. Това е прекрасно изпитано средство за навяхвания, събиране вода в коляното и др. подобни.

Като написах горното, видях в Гоогле какво е ганглион. Ако правилно съм разбрала, това е киста, или циста, т.е. нещо като мехур пълен с течност. Затова действа изварата. Тя изтегля навън течностите.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 10:33:29 pm от nellih »

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
« Отговор #137 -: Ноември 13, 2017, 02:36:24 am »
Мерси, Нели! Дано се излекува и при мен. Ще пробвам. Бях забравила, че има това свойство изварата, преди време пробвах да лекувам гърлобол с копрес от извара. Макар че не помня какъв точно беше ефекта...мисля, че ме беше отпуснало, но не мина изцяло само с изварата. Но то си беше просто гърлобол.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1607
    • Профил
« Отговор #138 -: Ноември 13, 2017, 07:48:54 pm »
Това си е диагнозата...

Дано! Останах с впечатлението, че сама си достигнала до този извод като си търсила информация из нета. Защото по твоето описание може и да е липома, а там лечението е друго. Може би все пак е добре да се посъветваш и с лекар. Иначе това с изварата не би навредило и в двата случая.

nellih

• Тукашен
  • Публикации: 977
    • Профил
« Отговор #139 -: Февруари 23, 2018, 11:24:42 am »
Преди два дни научих нещо интересно и искам да го споделя.

Когато човек има главоболие или изобщо някаква болест, може да вземе станиол и с лъскавата страна да го положи върху болното място. Облекчението настъпва след минути.

Аз имам често главоболие, особено при смяна на времето и от седенето пред компютъра и липсата на движение мускулите ми на плещите или на кръста се свиват, дори сигурно скъсяват, и много боли. Помага движение, ако човек не го мързи, помага и акупунктура или масаж, но те отново се свиват след това.

Поставих на болното място станиол и бях приятно изненадана.
Как може ефектът да се обясни? Може би с концентрация на болното място на излъчващите се токове или жизнени сили или най-малкото на топлината. Азът действа предимно в топлината. Където има студ, действат външни природни разрушителни процеси, азът не може да проникне.

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 344
    • Профил
« Отговор #140 -: Октомври 20, 2018, 03:44:45 am »
Да напиша за ганглиона и аз малко.

Няколко пъти ми е минавал от самосебе си. Един път ме болеше много ставата на китката когато работех и го спуках с удар с книга. Не мога да разбера обаче каква е причината.

Сега пак съм в Англия да работя и пак ми излезе, тук винаги ми излиза и това ме навежда на мисълта, че може да е свързано или с климата, или да е на някаква психическа основа.

Все пак това е междуставна течност, която излиза от мястото си и се втвърдява по народному в "мъртва кост". Може би символично е изтичане на енергия от тялото, поради несигурност, някакъв вид страх.

Възможно е и просто да е поради голям брой еднообразни монотонни движения по време на работа... знам ли.
Ако някой има идеи и желание - да сподели.
За да възкръснем, първо трябва да умрем.