Автор Тема: Методи за лечение и профилактика  (Прочетена 79592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1636
    • Профил
Re: Методи за лечение и профилактика
« Отговор #120 -: Август 09, 2016, 10:30:01 am »
В книгата Формология раглежда расите и културните периоди, като се позовава на Щайнер (главно за Полярната и Хиберборейската раси, като само е написал, че Щайнер е изложил по-подробни данни за тези раси, без да го е добавил към библиографските препратки) и Учителя.

Изобщо в тази глава от книгата се позовава най-вече на Мутафчиев, Х. Маджаров и П. Дънов като за първите двама аз лично не знам доколко са достоверен източник на информация.

За Петия следатлантски период казва, че всяка култура трае 2160 години, като от 1914 г. бил почнал 6-ия културен период - славянския. Тези данни май не се припокриват съвсем с данните от Духовната наука. Така ли е? Нека по-запознатите споделят.

Gergana

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1034
    • Профил
« Отговор #121 -: Август 09, 2016, 12:43:26 pm »
Цитат
За Петия следатлантски период казва, че всяка култура трае 2160 години, като от 1914 г. бил почнал 6-ия културен период - славянския. Тези данни май не се припокриват съвсем с данните от Духовната наука. Така ли е? Нека по-запознатите споделят.

Петьо,

Стопанина беше направил две нагледни картинки преди време. Ето ги:

https://minfil.org/x2gao6bebb/Eons.jpg

https://minfil.org/yag2odb5b7/Epochs.jpg
Истината е предпоследната духовна вълна, с която се влиза в Свободата

Мислещ (Оги)

• Тукашен
  • Публикации: 2583
    • Профил
« Отговор #122 -: Август 09, 2016, 12:50:42 pm »
В първата книга - Духовните учения и Българите - споменава и за Тангризма, като духовно учение, но не това ме вълнува.
Основно книгите му за здраве и билки
"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля

Gergana

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1034
    • Профил
« Отговор #123 -: Август 09, 2016, 12:56:46 pm »
В първата книга - Духовните учения и Българите - споменава и за Тангризма, като духовно учение, но не това ме вълнува.
Основно книгите му за здраве и билки
Давай съвети, акo се натъкнеш на нещо интересно.  :)
На мен познанията ми по билките са доста слаби.
« Последна редакция: Август 10, 2016, 12:24:37 am от Gergana »
Истината е предпоследната духовна вълна, с която се влиза в Свободата

dragonn

• Постоянен
  • Публикации: 367
    • Профил
« Отговор #124 -: Август 14, 2016, 09:54:11 am »
Интересно ми е дали от човешките сълзи може да се направи някакво универсално лекарство. Един цитат който намерих в нета.

"Cлъзнaтa тeчнocт cъдъpжa cпeцифичeн eнзим – лизoцим. Toвa вeщecтвo имa aнтибakтepиaлнo и пpoтивoвиpycнo дeйcтвиe."

Това би било по-добро и от антибиотиците, които са само с aнтибakтepиaлнo действие, но не и пpoтивoвиpycнo.

Интересно е че сълзите са солени, а навсякъде се тръби колко е вредна солта и как трябва да я ограничим. Сякаш някой цели да премахнем една важна съставка от сълзите си. Лично аз не се ограничавам от солта и това което съм забелязал като страничен ефект е че пия повече вода. Водата пък има почистваш ефект и изкарва натрупаните токсини през порите на кожата. Може би и затова през изминалите 30 г. не съм се разболявал, знае ли човек.
« Последна редакция: Август 14, 2016, 10:03:02 am от dragonn »

Светослав Йорданов

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 168
  • Щом аз обичам, колко повече Бог обича!
    • Профил
« Отговор #125 -: Август 14, 2016, 12:43:46 pm »
Според антропософската медицина солта засилва нервно-сетивния полюс. Така че в едни случаи ще е добре да даваме сол, в други случаи солта трябва да се намали. Например при хидроцефалиците, при хората с голяма глава, които са така да се каже повече мечтатели, солта би била полезна. Докато при микроцефалите, хората с малка глава, които са предимно практични хора, солта би оказала вредно влияние. За предписването на едно лечебно средство винаги трябва да изхождаме от отделната индивидуалност. Например при един човек с неработещ черен дроб можем да решим да му дадем калай. При друг такъв човек обаче веществообмяната може да е твърде слаба, за да обработи метала и тогава би било добре да дадем подходящото растение, например глухарче, кеото е растяло върху почва, богата на калай. Т.е. даваме калай, който вече ще е обработен една степен по-нагоре от растението и ще се обработи по-лесно.

По отношение на лизозима, това е ензим, който не се среща само в сълзите, но и в слюнката, носните секрети и на други места. Затова животните си ближат раните.  Не съм се замислял дали от сълзите  може да се приготви някакво лекарство, въпросът е много интересен! Според мен би трябвало да може, както това се прави с други телесни течности понякога.
Щом аз обичам, колко повече Бог обича!

zaharia

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1003
    • Профил
« Отговор #126 -: Август 15, 2016, 08:21:38 pm »
Според мен сълзите сами по себе си нямат кой знае каква лечебна сила, въпреки този ензим, който съдържат и който бил противовирусен и какъв ли не още. И като цяло считам, че е неуместно да се търсят материалистични обяснения при положение, че в случая според мен става въпрос за духовни процеси.

Сълзите са материален израз на определени чувства, които протичат в душата на човек, примерно на много силно емоционално вълнение. Те са като изстискани от етерното тяло (доколкото съм разбрала прочетеното от Щайнер.) Т.е. те са един вид материален продукт на силните чувства, които протичат в душата на човека. Тук би могло да се вметне, че това е положението към настоящия ни етап на развитието ни. В не чак толкова далечното бъдеще ни предстои да придобиваме - благодарение на нарастващата сила на духа - много по-голям контрол върху физическото си тяло, да променяме формата му и т.н., но да не се отклонявам.
В не чак толкова далечното минало също е било характерно това, че физическите тела на хората са били далеч по-податливи на духовни въздействия и всъщност лечението на повечето болести е ставало именно посредством духовно влияние. Става въпрос за времето около идването на Христос във физическо тяло. За днешното време може да се каже, че вече сме преминали средната точка на еволюцията и сега ни предстои все повече да се одухотворяване, но май пак се отклоних от темата.

Интересно описание има в житието на св. Фанурий - как, когато се молел за оздравяването на някой човек, бил толкова усърден в молитвата, че чак се разплаквал, и се молел и плачел толкова много, че  му подгизвали дрехите от сълзи. Веднъж като се молел за съживяването на едно умряло момиче, даже локвичка от сълзите му се образувала. Според мен това е нагледно описание на голямата духовна сила, която се е излъчвала от този светец, и именно духовната сила е лекувала или съживявала, а сълзите са един вид страничен продукт на тази духовна сила. Мисля, че това е Силата на Любовта, Тя е тази, която лекува.

Впрочем, и от Учителя съм чела подобна мисъл, той казва: "Има една любов, която е важна. Като кажа на един болен: „Аз те обичам“, и той стане от леглото и оздравее, значи, че наистина го обичам."
Така че Любовта е силата, която може да лекува, Божията Любов, на която всеки един от нас може да стане проводник, и аз вярвам, че наистина Любовта ще се проявява все по-силно в хората, който са готови за Нея. То и сега я има в нас тази Божествена Любов, просто още не сме я разбрали достатъчно добре, за да можем да я използваме и да лекуваме с нея.

Горното е лично мнение, към момента така ги разбирам нещата, възможно е да и не съм разбрала правилно това, което съм прочела.  :-[
"Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите." - Питагор

Веско

• Постоянен
  • Публикации: 258
    • Профил
« Отговор #127 -: Юли 05, 2017, 01:45:17 am »
някой чувал ли е за феномена Алекс Орбито?
Като станем съвършени какво ще правим? Тогава ще почнем да живеем! Учителя

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #128 -: Юли 14, 2017, 11:01:56 pm »
Да знаете изпотано средство за премахване на кокоши тръни?

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3802
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #129 -: Юли 14, 2017, 11:50:30 pm »
20-30 минути киснене на засегнатите крйници в гореща вода. Всеки ден до изчезване на проблема. Водата да е гореща до прага на поносимост. Може да се добави малко оцет или лимонов сок.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Hypatia

• Постоянен
  • Публикации: 281
    • Профил
« Отговор #130 -: Юли 17, 2017, 11:16:52 pm »
Лечение на Кокоши трън:

Имам някакъв откъслечен спомен, че кокошите тръни изчезват, ако човек успее да вземе от чужда къща сол, без да го видят и без да знаят къщните. По нататък нямам спомен каква е процедурата... 
« Последна редакция: Юли 17, 2017, 11:22:05 pm от Agora »
"Запазете правото си да мислите, защото дори да мислите погрешно е по-добре, отколкото да не мислите изобщо." - Хипатия

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
« Отговор #131 -: Октомври 10, 2017, 09:36:13 am »
За кокошия трън знам едно изпитано лекарство, поне при мен даде резултат, макар, че проблемът не беше голям.
Кокошият трън се маже със сок от билката змийско мляко. Всеки ден докато падне.
Аз го бях намазала веднъж и после забравих, но след една-две седмици изчезна.
Мисля, че не се разтрива цялото стъбло, а се къса на парченца стъблото, за да потече сока и с него се маже по малко колкото е нужно.

Това със солта е интересно. Ако го знаех по-рано щях да пробвам.

Една Вяра

• Изворчанин
  • Странник
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #132 -: Октомври 10, 2017, 01:56:51 pm »
Здравей, Петьо!

Точно сега по химия уча, че срещу брадавици и кокоши трън се прилагат: оцетна киселина, млечна киселина, натриева основа и колодиум.. Салициловата киселина действа за премахване на много загрубяла и втвърдена кожа, т.е. също приложима в този случай, като има една рецепта с 5 таблетки аспирин (но не от разтворимите, а от тези за пиене), които се счукват на прах, добавя се половин лъжичка лимонов сок и още толкова мъничко водичка, така че да се получи паста и се нанася на засегнатото място, като се увива с топла (носна) кърпа и найлонов плик, така че да се запари хубаво кожата и размекне (поседява няколко часа) и да може да се премахне след това.
Иначе както и Стопанина е предложил - вани с много топла вода, като към нея може да се прибави етерично маслко от чаено дърво. Или директно с памучно тампонче да се нанесе чаено дърво, а също прополис, и така да се преспи. При няколко пъти приложение би трябвало да започне да намалява и да изчезне.
Намирам някакви рецепти също с лук или чесън и сол, направени на паста.. Както и листа от бръшлян, заляти с оцет, да престоят 2 дена, после листата се слагат за 12 часа и след това се налага засегнатото място.
Или листо от Алое Вера, разрязано и намазваш мястото с гела от него.

Дано нещо помогне..

Вал

• Постоянен
  • Публикации: 481
    • Профил
« Отговор #133 -: Ноември 10, 2017, 11:25:53 pm »
От около година ми се появи една подутина на китката, която явно е ганглиом и като се рових из нета не можах да намеря нещо конкретно за лечението му освен операция.
Имаше някакви упражнения за раздвижване на китката, но ми се струва, че почва от това само да ме наболява.
Пробвах да го привържа с бинт, стори ми се че само стана по-голямо.
Пробвах някаква рецепта на една жена с превързване със спирт...също ефект нула, а и не мисля че се отразява добре на кожата.
Някой има ли лек за това нещо или да знае каква е точно причината за появата? Може да ми хрумне някакво решение.
Не е голямо при мен, но на моменти ако се подпра на ръката си или правя нещо, което изисква повече сила от ръцете почва да ме наболява.
Последно гледах някакво видео, където обясняваха някакви упражнения за гръб, които са повлияли на един такъв ганглиом да се смали. Може би трябва цалостно повече да се движа.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #134 -: Ноември 10, 2017, 11:48:57 pm »
Започни от това да се сдобиеш с точна диагноза.