Автор Тема: Тъмното кьоше: Бисерите на врага  (Прочетена 66178 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3764
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
Re: Тъмното кьоше: Бисерите на врага
« Отговор #180 -: Февруари 14, 2018, 10:01:33 am »
Полуграмотната рецензентка на материала ми за двете раси явно са я хванали бесовете и през последните дни само с мене се занимава, въпреки че не дискутирам с нея. Прехвърлям тук продължението на „рецензията ѝ“, тъй като човек, който не може да напише името си без грешки, няма място на първа страница. :)

-----------
Neli Evtimiva
95.43.90.245

Драги ми ,,Стопанино,,,който можеш да стопанисваш единствено собствената си ограниченост и екзалтирано дилетантство-трябва да се чувстваш поласкан,че избщо те удостоих с вниманието си.Толкова си далече от Антропософията,че нямам думи.След като дръзваш да приравняваш Щайнер с Дънов и че били еднакви,спокойно можеш да твърдиш че и всички върхове на планини са еднакво високи.Ти си един много смешен човек,след като можеш да наричаш,,невежи,,и,,неграмотни,,учредителите на Атропософиятра в България,кото са работили 30-40 г.за нея,а ти -попаднал на нея с вчерашни дъжд.Самочувствието ти на знаещ е толкова неподплатено и жалко,че ако можеше да се погледнеш с очите на антропсофите…не ти завиждам на срама,който би изживял.

Neli Evtimiva
neli.evtimiva@abv.bg
95.43.90.245

,,…учредителите на Антропософията в България,които са работили 30-40г.за нея,а ти-попаднал на нея с вчерашния дъжд,,
Клавиатурата ми е за смяна,не отпечатва добре всички букви,затова написах наново това изречение-не с дру умисъл.

И още:

Под статията ,,От Извора,,могат да пишат само клакьори-отрицателните коментари не се публикуват.,,Стопанина,,изригва огромни обиди срещу антропософите,с незавидно безочие,и не допуска никакъв отговор.Ще предприема мерки срещу неговия сайт и срещу всеки друг,който трие коментари заради лични пристрастия,което отнема всякаква обективност и възможност за дискусия.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1430
    • Профил
« Отговор #181 -: Февруари 14, 2018, 10:11:56 am »
Четох я въпросната дама, само не разбрах в каква връзка й е коментара. Нищо конкретно по темата не коментира, но кой какво разбирал и не от Антропософия надълго и нашироко. Все в малките часове на деня при това.

Вместо да пребивава в Астрала, тя бесува по тъмите :)

Действаш им като товарен влак  :D
Aha

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #182 -: Февруари 14, 2018, 10:38:41 am »
Да приветстваме новия регистриран потребител във форума:

Потребителско име: Нели
Публикации: 0 (N/A на ден)
Ел. поща: neli.evtimova@abv.bg
Възраст: N/A
Дата на регистрация: 13-02-2018, 22:28:41
IP: 79.100.143.59
Хост: 79-100-143-59.ip.btc-net.bg

Забележете разликата в IP-тата между данните от регистрацията и по-горните коментари. Нерде Враца, нерде Стара Загора. Вече ми се изяснява картинката. Шоуто предстои.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Cursedbone

• Постоянен
  • Публикации: 468
    • Профил
« Отговор #183 -: Февруари 14, 2018, 11:55:49 pm »
Ванка, адресите са от адресното пространство на виваком. При такава голяма мрежа не е ясно кой адрес къде точно се намира. Мен ме е отчитало и в София и в Пловдив и във Варна.
Само служител с администраторски права на виваком може да провери къде точно се намират адресите физически в дадения момент.
Ето какви разминавания дават различните източници:

Geolocation data from IP2Location (Product: DB6, updated on 2018-2-1)
IP Address   Country   Region   City
95.43.90.245   Bulgaria    Sliven   Kermen
ISP   Organization   Latitude   Longitude
BTC Broadband Service   Not Available    42.5000   26.2500
Geolocation data from ipinfo.io (Product: API, real-time)
95.43.90.245   Bulgaria    Oblast Stara Zagora   Stara Zagora
Bulgarian Telecommunications Company Plc.   BTC Broadband Service    42.4328   25.6419
Geolocation data from EurekAPI (Product: API, real-time)
95.43.90.245   Bulgaria    Grad Sofiya   Sofia
Vivacom   BTC Broadband Service    42.6833   23.3167
Geolocation data from DB-IP (Product: Full, 2018-2-2)
95.43.90.245   Bulgaria    Sofia-Capital   Sofia
BTC-BROADBAND   BTC Plc    42.6978   23.3217
Geolocation data from MaxMind (Product: GeoLiteCity, updated on 2018-2-5)
95.43.90.245   Bulgaria    59   Stara Zagora
Not Available   Not Available    42.4328   25.6419

източник на информацията https://www.iplocation.net/

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #184 -: Февруари 15, 2018, 05:45:48 pm »
Не са злонамерени коментари, но това не ги прави по-малко отчайващи:

http://indigota.com/index.php?topic=5598.0

Статиите им били дълги, не можели да ги осмислят, ама им се включвал „детектор на лъжата“.  <>:| Ако сравнително кратките материали с пророчествата са им „дълги“, сигурно една антропософска лекция ще ги приспи на втория абзац.

Cursedbone

• Постоянен
    • Профил
« Отговор #185 -: Февруари 15, 2018, 06:58:30 pm »
Виждаш ли, виждаш ли? Смятат, че си краен  ;)

Цитат
Стопанина е много краен, статиите са доста дълги и ми е трудничко да ги изчета, но в сравнение с " чанълингите " на ню ейджа информацията тук е по-достоверна.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5598.0#ixzz57CE8rWBN

Поне смятат, че информацията тук е по-достоверна тази от канализаторите от новата епоха.  ;)
Явно все още трябва да свикваш с мисълта, че колкото по-нагоре се изкачваш, толкова по-малко ще са хората с които си на едно ниво. Кой знае какво мнение имат за теб тия по-нагоре?
Сигурно за всички ни казват  - "Нищо, ще се научат!"

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #186 -: Февруари 15, 2018, 07:14:48 pm »
Цитат
Смятат, че си краен  ;)

Мнението е от 2012 г. И десет години по-рано - преди „От Извора“ изобщо да съществува - са ми казвали, че съм краен/радикален - всеки път, когато става дума за неща, изискващи промяна на мисленето и/или невъзможни за компромисни решения. Смяна на политическа система, отхвърляне на исторически заблуди, военна повинност и тем подобни.

За такива неща съм „краен“ и държа на „радикалността“ си. Алтернативата е посредственост и компромиси с лъжите. Не толерирам официализирането на такива неща - да се проповядват навсякъде другаде, но не и в моето виртуално царство.

Цитат
Виждаш ли, виждаш ли?

Аз виждам, ама не виждам аргументация и дори конкретен пример, от който да се разнищи дали наистина съм „краен“ или критиците са комформисти.

Cursedbone

• Постоянен
    • Профил
« Отговор #187 -: Февруари 15, 2018, 08:33:11 pm »
Все търсиш нещо да нищиш. Просто се усмихни пред монитора и продължи нататък.
Какъв е смисъла да доказваш защо си такъв какъвто си?

Наскоро попаднах някъде на изказване което звучеше приблизително така:
"Ако някой не те разбира когато мълчиш, няма да те разбере и когато му говориш. "

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #188 -: Февруари 15, 2018, 08:43:01 pm »
Цитат
Какъв е смисъла да доказваш защо си такъв какъвто си?

Какъв е смисълът да твърдиш, че „доказвам“ нещо, след като не го правя?

Цитат
Просто се усмихни пред монитора и продължи нататък.

Не ми казвай какво да правя, особено когато самият ти не го правиш. Ако има някой, който беше тръгнал да доказва нещо, беше този с думите: „Виждаш ли, виждаш ли?“

Цитат
"Ако някой не те разбира когато мълчиш, няма да те разбере и когато му говориш. "

Не разбрах, за мъдро изказване ли го смяташ?!

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #189 -: Април 11, 2018, 06:14:10 pm »
Привържениците на възгледа за плоската планета са на път да станат ЛЕГИОН:  :)

boom
boom95654@abv.bg

Пълни глупости, продиктувани от някой астрален демон. Човек е БОГ, а такива като тази лелка и ванга, са проводници на илюминатските дяволи. Ще се случи, не това което е „предписано“, а това което сами си направим. Стига вече с тая тъпа религия и догма. Няма нищо предопределено.

незнам как не виждате масонската пропаганда. човечеството щяло изродее, а избраните арийци със сини очи, ще ни управляват? това ако не е нацизъм и расизъм в най-висша степен, незнам. добре че има интернет, за да разберат хората скоро че земята е плоска и да се събудят, защото иначе наистина ще паднем жертви на елита.

(Горните две са неодобрени коментари към „Слава Севрюкова за България и света – пророчества 3/4“)

---

Vladimir Chobanov
Земята е плоска а не куха. А най голямата дълбочина до която е сондирано не 50км. а 12км

(Към подкаста Представите за Космоса - 1: Кухата Земя: Отвъд материализма и фантазиите)

---

Vladimir Chobanov
Луната не е нещо на което можеш да отидеш. Тя не е твърдо тяло. Космос НЯМА

(Към подкаста Представите за Космоса - 2: Лъжите на NASA vs. окултният възглед за Земята и Луната)

---

Vladimir Chobanov
Ти и Тоя Щайнер имате голяма фантазия. Кви планети, кви 5 лева. Земята е плоска и неподвижна. Спри да объркваш хората и си намери РАБОТА.

(Към подкаста  Представите за Космоса - 3: Духовната наука за Марс, Слънцето, звездите и отвъд...)

---

Vladimir Chobanov
На мен ми е любопитно, автора на видеото как мисли по темата за еволюцията. Той коя теория подкрепя за вярна. Аз лично за себе си смея да твърдя, че хората са били гиганти (великани), има ги и все още. Само, че в наше време това се счита за болест наречена гигантизъм. Който иска нека си мисли, че е произлязъл от маймуна.

(Към подкаста ДНН - еп. 1: Произход на човека според светската наука)

---

Stamen Georgiev
https://stamat2015.blogspot.bg/2017/08/blog-post.html Нашата Земя представлява плосък диск, чийто океани са обградени от Ледената стена на Антарктида. Плоската Земя е покрита и защитена от куполоподобен непробиваем енергиен екран, наречен Небесната Твърд, под който се намират траекториите на Небесните Светила. Слънцето се явява локално отражение на едно невъобразимо по-мощно Трансцендентно Светило, пребиваващо отвъд Небесната Твърд. Луната има ефирно полу-прозрачно естество, а звездите и планетите са невеществени електро-магнитни манифестации на етерно-вибрационните резонансни или хармонични трептения, създавани от Трансценденталните циклични еманации на Творецът-Творение! МИР и ЛЮБОВ!!!

(Към подкаста  Представите за Космоса - 3: Духовната наука за Марс, Слънцето, звездите и отвъд...)

---
Списъкът с бисерите не е пълен. По-агресивните направо ги трия, без да ги чета целите. През последните два-три месеца тая психария с плоската земя довежда поне по двама на седмица. И не се изчерпват, а сякаш се множат.  :o

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 343
    • Профил
« Отговор #190 -: Април 11, 2018, 11:08:25 pm »
Мисля че подценяваш обществото на плоската земя, възможно е да се окажат нещо като 11ти септември за "теориите на конспирацията", или пък духовните въпроси.

Дали има възможност Ариман да убеди хората в плоската земя или това да е свързано по някакъв начин с него? Става ми смешно като си го помисля, но и ми се струва въможно.
« Последна редакция: Април 11, 2018, 11:13:52 pm от Емо »
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

Telemag

• Странник
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
« Отговор #191 -: Април 12, 2018, 08:53:47 am »
По коментарът на boom.
 Нека пречете всичко казано от Слава и тогава да коментира. Все пак, Слава, казва, че силната вяра и любов могат да променят дори и съдбата. Т.е. съдбата не предопределена.
 Или целта на коментара е да се обиждат авторитетите, коита са качени в сайта! Косвена атака срещу сайта! Или ги е яд, че 2017г. мина, а "високия\русата жена" не се появиха!   :-\
 Има ли, значение. Не.    ::)   :o   :)

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #192 -: Април 12, 2018, 10:32:44 am »
Цитат
Дали има възможност Ариман да убеди хората в плоската земя или това да е свързано по някакъв начин с него?

Кривите представи са именно от Ариман.

Цитат
възможно е да се окажат нещо като 11ти септември за "теориите на конспирацията", или пък духовните въпроси.

Това не го разбрах.

Цитат
Или целта на коментара е да се обиждат авторитетите, коита са качени в сайта!

Да.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #193 -: Април 12, 2018, 12:45:41 pm »
 Miroslav Bondjov
Нали знаеш, че знаеш толкова колкото са ти дали да знаеш точно онези, които говориш за тях, че мислиш, че знаеш.... А всъщност нищо не знаеш и не можеш да знаеш за небесните неща, когато си на земята. От извора? Кой извор? Пътя е само един към Всевишния и той го е оставил в Словото си Библията всичко извън него идва директно от падналите ангели и демоните. Чрез тебе говорят много същества приятелю, покай се и се отвърни от греха и ще ти бъде простено. Мисля, че си разумен човек щом Бог е решил да ти покаже истината в един коментар. Аз минах през всичко това виждал съм много пъти духовете за които говориш казвам ти нямаш си и представа кои са те и каква им е целта тук на Земята. Говорел съм с тях както говоря с човек очи в очи. Лъжат те и много са те излъгали отдалечили са те от истината. Искаха и мен да излъжат, но Бог ме изкара от ямата в която бях паднал! Покай се приятелю Исус Христос идва това не е някаква лъжа или лозунг това е самата единствена истина!!!! Откровение 19:11. И видях небето отворено, и ето, кон бял. Оня, Който яздеше на него, се нарича Верен и Истинен, и Той праведно съди и воюва; 12. очите Му бяха като огнен пламък, а на главата Му имаше много корони и написано име, което, освен Него, никой не знаеше. 13. Той беше облечен в дреха, обагрена с кръв, и името Му - Слово Божие. 14. А небесните воинства, облечени в бял и чист висон, следваха подире Му на бели коне. 15. От устата Му излизаше остър меч, за да поразява с него народите; Той ще ги пасе с железен жезъл и ще тъпче винения лин на яростта и гнева на Бога Вседържителя. 16. На дрехата и на бедрото Му бе написано името: Цар на царете и Господар на господарите.

(Към подкаста Тъмните духове - 02: Произход на Луцифер и Ариман)

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 343
    • Профил
« Отговор #194 -: Април 13, 2018, 06:23:24 pm »
Цитат
възможно е да се окажат нещо като 11ти септември за "теориите на конспирацията", или пък духовните въпроси.

Това не го разбрах.
Ами както много хора като чуят нещо противоречащно на общоприетото мнение казват "кви са тия конспирации пак" и го отхвърлят автоматично, плоската земя, може да се окаже новият общ знаменател, защото старият започва да губи силата си.
Да не стане след време като кажем нещо за духовните въпроси и да срещаме отговора - ти сигурно си мислиш и че Земята е плоска.
За да възкръснем, първо трябва да умрем.