Автор Тема: Мястото за виртуална оперативка на авторския екип  (Прочетена 32080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Богатир

• Тукашен
  • Публикации: 893
    • Профил
Re: Мястото за виртуална оперативка на авторския екип
« Отговор #135 -: Август 31, 2014, 10:52:00 pm »
 Ще се опитам с The water wizard - The extraordinary properties of natural water.
Ако някой си го хареса за по-бърз превод, да каже аз да си избера друга.
Без страх и без тъмнина!

Astrolog

• Тукашен
  • Публикации: 1297
    • Профил
« Отговор #136 -: Септември 01, 2014, 01:40:56 am »
Ще се опитам с The water wizard - The extraordinary properties of natural water.
Ако някой си го хареса за по-бърз превод, да каже аз да си избера друга.
Много благодаря!

Van

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 199
    • Профил
« Отговор #137 -: Септември 01, 2014, 09:57:27 pm »
Това е голям интерес към свободната енергия.

Уточнявам, че не смятам изразът "свободна енергия" за точен.
Убеден съм, че ако назова по правилен начин това, което имам (и имаме) пред вид, ще съм на една ръка разстояние от постигането му. В езотериката се казва, че ако знаем точното име на нещо, ще имаме пълен контрол над него. Защото словото е в Началото.

Радостно ще е да се множи на сайта информация за постиженията в тая сфера, защото на този сайт информацията ще се осветли по правилен начин. Чел съм предимно коментари на форуми за технически обременени лица, каквото съм и аз. Както се опитах да посоча на събирането ни, нужно е разбиране не на електромагнетизма, механиката на твърдото тяло или на флуидите, а най-вече достигане до намерението, искрата - това, чрез което Сътворението твори само себе си.

Шаубергер е едно чудесно начало в библиотеката на нашия сайт, защото той е работил с вода. Водата е разкрила някои от тайните си, които са вездесъщи в проявленията си, особено Вихровото движение. (Да, за мен то се пише с главна буква)

Има и едно име, обаче, което може да се окаже не по-малко важно - Виктор Гребенников.
Както с всички изследователи от подобен род, и с него не всичко е ясно. Той е работил с насекомите. Да го кажем по съвременному с едно изречение - той е открил нанотехнологиите, които съществуват в крилатите насекоми, които технологии правят възможно летенето им по начин, мнооого далеч от това, което аеродинамиката смята.

- Книгата на Виктор Гребенников "Мой Мир"
- Страничката на Евгени Арсентев

За съжаление нямам време за превод.
 :(

« Последна редакция: Септември 01, 2014, 10:11:51 pm от Стопанина »

Astrolog

• Тукашен
  • Публикации: 1297
    • Профил
« Отговор #138 -: Септември 02, 2014, 12:49:19 am »
най-вече достигане до намерението, искрата - това, чрез което Сътворението твори само себе си...

http://rudolf-steiner.ru/70931050/-1.html епифиза...

Gergana

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 967
    • Профил
« Отговор #139 -: Септември 07, 2014, 02:33:23 am »
Отговорът е в отричането на всичко и отначало. Кои учени са честни.
Истината е предпоследната духовна вълна, с която се влиза в Свободата

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3558
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Спиро

• Модератор
  • Тукашен
  • Публикации: 1223
    • Профил
« Отговор #141 -: Декември 08, 2015, 03:32:22 pm »
Аз искам да се пробвам. Сега се захващам. Ако нещо не мога да се справя ще пиша.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #142 -: Януари 30, 2017, 11:32:04 pm »
Немскоговорящите съфорумци, моля, проверете тази новина от немски (първо)източник:

http://www.wakingtimes.com/2017/01/30/vaccinate-not-vaccinate-no-longer-question/

Разполагам само с англоезични данни през полско посредничество.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1453
    • Профил
« Отговор #143 -: Януари 31, 2017, 10:07:45 am »
А до това стигна ли? Ето тук може да се намери оригиналът на немски. Вижте новината от 17.01.2017. Има препратка към решението на съда от 16.02.2016 г., което било потвърдено сега от върховния съд
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 10:24:46 am от Петър »

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1453
    • Профил
« Отговор #144 -: Януари 31, 2017, 10:56:44 am »
Аз лично не мога да намеря решението на Федералния съд, на което се позовава Ланка в статията си от 17.01.2017. В тяхната база търсих решения на 1. Zivilsenat, но не намерих.

А в тази статия се твърди, че с решението на съда не се потвърждава несъществуването на вируса, а само че Ланка не дължи обещаните 100 000 евро заради някаква формална грешка. Сега нямам време да чета цялото решение на съда от 16.02.2016, за да преценя дали е така.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #145 -: Януари 31, 2017, 12:22:04 pm »
Благодаря.

Gergana

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #146 -: Януари 31, 2017, 05:52:10 pm »
Мисля, че трябва да изчакаме малко, докато решението и мотивите към него в трета инстанция бъдат публикувани. Една до две седмици.

Коренът на спора между  Барденс (ищец, лекар) и Ланка (ответник, биолог) е следният (от основания във втора инстанция):

Цитат
Основания

I.
1
Страните спорят по същество, дали ищецът има право да изиска от ответника парична награда в размер на 100 000 EUR за доказване на съществуването на вируса на морбили (дребна шарка).
2
1. Ответникът, биолог, застъпва - противно на единодушното мнение в науката - тезата, че дребната шарка не се причинява от вирус, а също така и че не съществува вирус на дребната шарка, както и че такъв не е възможно да съществува. На интернет страницата на поддържаното от ответника  "к ...- к ... издание" същият е предложил “парична награда" в размер на 100,000.00 EUR, както е формулирано на 24.11.2011 г.:
3
“Паричната награда ще бъде изплатена, ако бъде представена една научна публикация, в която не само се твърди съществуването на вируса на морбили, но също така то бъде доказано и в тази публикация се определят, между останалото, и точните размери (диаметър) на този вирус.
4
Паричната награда няма да бъдат изплатена, ако в определянето на диаметъра на вируса на морбили става въпрос само за модели или чертежи от типа …например… "

Общо взето, лекарят твърди, че шест отделни публикации разглеждат различни аспекти на вируса на дребната шарка и че тяхната комбинирана доказателствена стойност, изпълнява зададените от Ланка изисквания за получаване на паричното възнаграждение. Ланка, от своя страна, изисква една сериозна научна публикация, издадена от Института "Роберт Кох", която да представя и снимков материал на вируса с точно описание в кой етап на изолирането на вируса в лабораторни условия този материал е заснет, а също и точния диаметър на изолирания вирус.

Разбира се, това е опростено препредаване на нещата, но ще следим развоя внимателно  :)

///////////&&&&&&
Браво на Ланка

« Последна редакция: Март 04, 2017, 06:48:49 pm от Gergana »

Gergana

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
Публикации на д-р Ланка, като допълнение на гледната му точка. Ако не сте ги изровили от интернет все още, разбира се.

Нямам време за превод (в момента)  :( , но в първата става въпрос за възникването на понятието за вирусите и общ преглед на методите за извличане на мъртъв клетъчен материал, а също и за изолиране на бактериални спори и объркването на спорите или по-точно екстраполирането на представата за бактериите към абстракцията за вирусите. На английски.

Втората не съм я прегледала още, но явно отразява разсъждения относно бъдещето на медицинската наука и е на немски. Ще я прегледам и, ако сметна, че си заслужава, ще я преведа. Знaещите немски, дайте едно рамо и мнение дали си струва?

http://www.wissenschafftplus.de/uploads/article/Dismantling-the-Virus-Theory.pdf

http://www.wissenschafftplus.de/uploads/article/Wissenschafftplus_Entwicklung_der_Medizin.pdf
« Последна редакция: Март 04, 2017, 06:54:41 pm от Gergana »