Автор Тема: Матрицата 5 - поредната измама от Лукавия?  (Прочетена 21753 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Astrolog

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 714
    • Профил
Re: Матрицата 5 - поредната измама от Лукавия?
« Отговор #30 -: Август 10, 2013, 03:19:11 pm »
Малий, колко сте зле тук... Това да не е форума към някаква психиятрия? Или сте сатанисти разни? Както и да е, все тая. Много "тъмнина" има тук, не е за мен...

Стана ми интересно какво те наведе на тези изводи. Ако може по точки и с аргументация (и кое точно е проблема за теб)

Gergana

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 612
    • Профил
« Отговор #31 -: Август 10, 2013, 03:58:05 pm »
На мен пък хич не ми е интересно. Аман от злоба, аман от морален релативизъм, аман от с нищо неоправдана надменност.
Но така де, нека да се изкаже. Go(g)ito ergo sum. Мисля (размножавам се), затова съм. Да си чешат егото...
Мисленето е морален дълг. Съществувам, за да мисля, а не - съществувам, защото мисля. Но това е тънка игра на светлосенки, къде да я схванат. За тях всичко е... нищо.
« Последна редакция: Август 10, 2013, 04:05:50 pm от Gergana »
Истината е предпоследната духовна вълна, с която се влиза в Свободата

Стопанина

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2330
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #32 -: Август 10, 2013, 04:00:52 pm »
jj99
И аз така си мисля понякога...

То за това, което е написал и с което се съгласяваш, не се изисква много мисъл. Чиста проба филистерщина - тъй присъща за типичния човек на съвремието.
„Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните.“ - Рамаяна

Astrolog

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #33 -: Август 10, 2013, 04:50:58 pm »
  Go(g)ito ergo sum. Мисля (размножавам се), затова съм. Да си чешат егото...
Мисленето е морален дълг. Съществувам, за да мисля, а не - съществувам, защото мисля. Но това е тънка игра на светлосенки, къде да я схванат. За тях всичко е... нищо.

"Мисля, следователно не съществувам"
Цитат
, ако тук имате едно огледало и тук един предмет, например една свещ, в огледалото ще видите отражението на свещта. Вие можете да различавате образа от предмета. Не ще ги смесите. Ако закриете с един параван свещта, тогава ще видите само нейното отражение в огледалото. Образът /отражението/ ще прави всичко, което прави свещта. Вие сте свикнали да мислите пространствено и затова можете лесно да си представите, как образът се отнася към действителността на свещта. Обаче това, което в нас е сила на мисленето, е като сила едно отражение, един огледален образ и действителността се намира преди раждането. Действителната сила, чийто образ ние прилагаме в този живот, се намира преди смъртта.  Ето защо принципът на човешкото съзнание, който се получава, когато насочим погледа върху собственото съзнание е: аз мисля, следователно аз не съм. Cogito ergo non sum! Това е принципното, което трябва да бъде разбрано, че в мисленето царува една образна природа и че силата на мисленето се намира преди раждането. Новото развитие е започнало с това, да постави като основна аксиома на философията противоположното: cogito ergo sum, което е една безсмислица. Вие виждате, как новото човечество трябва да мине през своето изпитание. Обаче ние се намираме на разделната точка. Трябва да се научим да мислим по нов начин върху основите на душевния живот.
GA-194_2

Това, че някой мисли, още не значи че е излязъл от отраженията. Трябва да се мисли и правилно.
Ако мисълта на човека е в силна зависимост от центровете в задната част на главата(сексуални, лични, семейни) едва ли е подходящо да се разчита много на него. Просто ще го влече.  Но освен тези центрове има и други, по-висши, по-нагоре, и е въпрос на знание и съзнателни усилия те също да се захранват с енергия и развиват.
По Учителя мярката за правилното мислене е да мислим, както мисли Бог. Има методи, които могат да способстват за това.
« Последна редакция: Август 10, 2013, 04:53:14 pm от Astrolog »

Gergana

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: Август 10, 2013, 05:10:31 pm »
Астрологе, дано да си разбрал, че иронизирам jj99?
Сигурно си разбрал, а аз се намесвам от недоумие.
Привети. Хубави цитати пусна.
« Последна редакция: Август 10, 2013, 05:19:36 pm от Gergana »

Ангела

• Full Member
  • Публикации: 230
    • Профил
« Отговор #35 -: Август 10, 2013, 05:28:41 pm »
То за това, което е написал и с което се съгласяваш, не се изисква много мисъл. Чиста проба филистерщина - тъй присъща за типичния човек на съвремието.

Само казвам, че има още какво да се желае по въпроса.

Gergana

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #36 -: Август 10, 2013, 05:33:00 pm »
Дано jj99 отговори и задоволи желанията по въпроса  :)

Goodman

• Full Member
  • Публикации: 194
    • Профил
« Отговор #37 -: Август 10, 2013, 05:57:11 pm »
Жужи-две-деветки ви каза "Чао".

Оставете го да спами другаде.
И понеже беззаконието ще се умножи, у мнозина ще изстине Любовта.

Astrolog

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #38 -: Август 10, 2013, 10:06:38 pm »
Аз си направих труда да прочета наново 3-те постинга на jj99.
Ако се явява някакъв защитник на тези материали, може би е попаднала тук във форума на хора, които имат задълбочени познания в духовната наука или поне съзнателно са се стремяли да придобиват такива, и оттам да има какво да научи (самата тя?)

Що се отнася до хомосексуалността на автора, може да се направи извод, че не подкрепя тази страна, или поне това ми се стори на мен.

Но по-важното е дали нещата написани в тази "матрица" са напълно верни и истинни, щото дори 10% да има измама вече може да е опасно, пък даже и 1.

Има същества на различни степени на развитие, някои  изостанали в своето развитие. Някои работещи във връзка с Христовия импулс(Аполон, Михаил), други опитващи се да му противостоят. Напълно естествено е че влиянията от едните и другите същества ще се различават.

Цитат
"Аполон е ангелското същество, за което говорихме: една отсенка, една проекция в душата на гърците на това ангелско същество, което в действителност беше действувало в края на Атлантската епоха, бидейки проникнато от Христос. Проекцията, отсенката в гръцката душа на проникнатото от Христос ангелско същество е Аполон" GA 149

И което е важно - Истинския Духовен Учител  вижда , възприема и предава. Не е нужно да прави философия. Нещата са свалени.
И по това, което е сваляно , автора на така наречената "матрица" ... не се класира!

dragonn

• Sr. Member
  • Публикации: 277
    • Профил
« Отговор #39 -: Август 28, 2013, 06:39:28 pm »
Поздравления Емо за хубавия анализ и тема! Особено ми допадна това което каза за опита и мисля че научих нещо то теб.  Много е важно критичното мислене, което влагаш в тази тема. Не забравяй да го прилагаш към всичко в живота.  ;)

Perdurabo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 79
    • Профил
« Отговор #40 -: Декември 05, 2013, 06:22:51 pm »
Драги Емо, аз не те познавам, затова се надявам да разбереш, че пиша чисто от чувство. А и съм прочел само част от Матрицата - все още и аз й се чудя.

Обаче, това, което забелязвам, че ако става въпрос за манипулативност, или както казваш "малко истина с много .....", то твоите писания са израз на съвсем директно манипулиране.

Също така нещата, които изтъкваш като придържането ти към морал и вярвания, са точно нещата споменавани в "Матрицата" като такива, които ни държат в Играта - може би така авторът назовава светът на илюзиите Майа.

За да се възвиси човек, всеки морал трябва да умре - моралът дели човека на групи, на нашата група и на "лошата" група. Докато има делене на групи, любов няма, а това ни откъсва и ни запраща в подземията дори на сегашната ни епоха......

Йорданка

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 510
    • Профил
« Отговор #41 -: Декември 05, 2013, 09:07:49 pm »
Цитат
За да се възвиси човек, всеки морал трябва да умре - моралът дели човека на групи, на нашата група и на "лошата" група. Докато има делене на групи, любов няма, а това ни откъсва и ни запраща в подземията дори на сегашната ни епоха......

Perdurabo, здравей, може ли да  изясниш мнението си?

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1751
    • Профил
« Отговор #42 -: Декември 05, 2013, 09:57:39 pm »

Също така нещата, които изтъкваш като придържането ти към морал и вярвания, са точно нещата споменавани в "Матрицата" като такива, които ни държат в Играта - може би така авторът назовава светът на илюзиите Майа.

Perdurabo, категорично не съм съгласен с това ти твърдение, че всеки морал трябва да умре!

Ще ти цитирам Учителя:

Под думата „морален живот” ние разбираме онзи истински Божествен живот, в който Божественото начало взема връх над човешкото. (МИСЛИ ЗА ВСЕКИ ДЕН - 18.7.1991 г.).

Моралните чувства са живи сили в човека. (ФАКТОРИ В ПРИРОДАТА - 278).

Това, което хората наричат морал, не е нищо друго, освен очертаният път, по който са вървели добрите и великите хора. (КРАДЕЦЪТ И ПАСТИРЯТ - 18).

Външният морал не прави човека морален. Ако искаш да станеш силен и да се справиш с всички противоречия, вложи морала дълбоко в себе си, да ти стане втора природа. Това значи, при всички противоречия и мъчнотии да бъдеш като риба във водата: да се гмуркаш във водата, да влизаш и излизаш, без да се удавиш. Сегашният човек, понеже е изгубил истинския морал, влиза във водата и се дави - забравил е изкуството да плува и да хвърчи. (ФАКТОРИ В ПРИРОДАТА - 226). Моралът обхваща не само отделния човек, но и окръжаващите, и обществото. Има морал, който се отнася до самия човек, има морал, който се отнася до цялото общество. Следователно, който не живее добре, той е вреден както за себе си, така и за обществото... Някои мислят, че морален човек е този, който постъпва добре главно към ближните си, а не е важно дали постъпва добре към себе си. (БОЖЕСТВЕНИТЕ УСЛОВИЯ - 300).

Истинският морал седи в това, всяко нещо, което човек върши, да бъде продиктувано от любов и от добро. (ЛЮБОВ КЪМ БОГА - 153).

За да се поддържат обществата, всеки трябва да внимава на своя живот, правилно да дели баницата. В това седи истинският морал. Въпросите се разрешават с правилно деление, а не със заканване или със заплашване. (ЧЕТИРИТЕ КРЪГА - 161).

Истинският морал в света седи в следующето: да желаеш да имаш само това, което Бог е определил за тебе. (ДВАТА ПРИРОДНИ МЕТОДА - 466).

Истинският морал произтича от Божествения живот. Той е носител на голяма светлина. (ФОРМИ В ПРИРОДАТА - 19).

В света непременно трябва да съществува един вътрешен морал, който да бъде еднакъв за всички. (ДВАТА ПРИРОДНИ МЕТОДА - 455).

В Природата съществува само един морал. Той трябва да бъде еднакво валиден за всички. (АБСОЛЮТНА ИСТИНА - 85).

В Природата съществува морал, който има отношение към всички същества в живота и в Природата. Той е еднакво валиден за всички живи същества. Човешкият морал е валиден само за хората, а моралът на Природата - за всички същества. Този морал не прави изключение за никого. Той е еднакво задължителен за всички живи същества. Никой не може да избегне от отговорност пред морала на разумната природа. (ЗАКОНИ НА ДОБРОТО - 266).

Стремете се към великия морал, който има предвид интересите и живота на всички същества. (ДЕЛАТА БОЖИИ - 296).

Има един установен, абсолютен морал, наречен Божествен. (НАЧАЛО НА МЪДРОСТТА - 147).

Оставете човешкия морал настрана и живейте по Божествения. (ЦЕННОТО ИЗ КНИГАТА НА ВЕЛИКИЯ ЖИВОТ - 312).

Морал трябва да има човек. (ЗАКОНИ НА ДОБРОТО - 223).

Човек е морален дотолкова, доколкото неговият организъм е устойчив. Колкото организмът е по-разумно устроен, толкова той е по-морален... Моралът съответства на строежа на организма. Тъй че под думата „морал” разбираме онова разумното, което си придобил, което си съградил. Колкото организмът е по-разумно съграден, толкова по-издържа, човек е по-морален. (ПЪТЯТ НА ДОБРОТО - 497).

Човек е човек по причина на своите морални чувства. (МОК – ІІІ г. – 18 лекция - 182).

« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:01:36 pm от Огнян(Мислещъ) »
"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля

dragonn

• Sr. Member
  • Публикации: 277
    • Профил
« Отговор #43 -: Декември 06, 2013, 12:39:03 pm »
И двамата сте прави (Огнян(Мислещъ) и Perdurabo).

Основното при морала е как го прилагаме - вътрешно или външно. Ако го прилагаме външно значи се опитваме да направим някой друг като нас самите (например децата си), като по този начин нарушаваме един основен закон в Космоса - Правото на свободен избор на всеки. Нарушаването на този закон става къде с насилие, къде с манипулации. Това естествено води до сформирането на групи (семейна, религиозна, национална, икономическа, политическа, тайни общества и др.) И тъй като всяка група се бори за надмощие с другите групи, се получава сегашният малък хаос в който живеем. Така че  Perdurabo е прав че трябва да "умре" външният морал.

Цитат от Огнян(Мислещъ).
"Външният морал не прави човека морален. Ако искаш да станеш силен и да се справиш с всички противоречия, вложи морала дълбоко в себе си, да ти стане втора природа."

Какво ще рече вътрешен морал? Това е така нареченият Баланс от автора на Матрицата. Разбираш нуждата от всичко съществуващо (добро и зло) за да има развитие (осъзнаване - спомняне) и не се бориш с него, защото борбата води до още борба. Оставяш баланса на Природата и Ти се отдръпваш в ролята на наблюдател. Тук е време за още един цитат на Огнян(Мислещъ).

"В Природата съществува морал, който има отношение към всички същества в живота и в Природата. Той е еднакво валиден за всички живи същества. Човешкият морал е валиден само за хората, а моралът на Природата - за всички същества. Този морал не прави изключение за никого. Той е еднакво задължителен за всички живи същества. Никой не може да избегне от отговорност пред морала на разумната природа. (ЗАКОНИ НА ДОБРОТО - 266)."

Та това е вътрешния морал. Оттегляне в зоната на наблюдател (Баланса) и оставаш Природата да си свърши работата без да и се бъркаш. А ти само си водиш записки и си взимаш поуки (Това е твоят свободен избор). 

inranxan2000

• Hero Member
  • Публикации: 2026
  • IYI
    • Профил
« Отговор #44 -: Декември 06, 2013, 01:45:52 pm »
съгласен съм с драгон външния морал без вътрешен такъв е лицемерие и маска
така че лукавия ще помогне да падне тази маска....и всеки без притеснение ще се покаже такъв какъвто е.... понеже външните стопери подържащи искуствения морал ще бъдат махнати
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 01:48:09 pm от inranxan2000 »
вижте в тема пробуждащи материали отговор номер
540
гответе се скоро интернета няма да ви трябва..

СМИРЕНИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДЯВОЛЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИМИТИРА.

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души