Автор Тема: Проблем  (Прочетена 34354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1300
    • Профил
Re: Проблем
« Отговор #120 -: Ноември 26, 2017, 04:43:19 pm »
При мен също ! Бях вече Goodman, Светльо, Стпанина, а сега се изписва Zaharia... Влизам с паролата, а не мога да пиша пост, чакам 5 минути... Или пък подготвям пост и той изчезва. Или влизам като Faleg, излизам като някой друг.
Впрочем от гледна точка на духовната символика, е много интересно явление бих казала.

...
Даже се вижда "скритият извор" без изобщо да съм влизала във форума, а да не говорим, че нямам достъп до него.
« Последна редакция: Ноември 26, 2017, 06:08:17 pm от Faleg »

zaharia

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 996
    • Профил
« Отговор #121 -: Ноември 26, 2017, 04:44:55 pm »
Да, и на мен ми се случи веднъж да ме логне като Стопанина, после се оправи само.

Освен това от няколко дни имам трудности с логването като цяло, по няколко пъти трябва да си въвеждам потребителско име и парола.

Действително има някакъв проблем, но аз си мислех че е в моя комп., но изглежда не е само при мен.
"Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите." - Питагор

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3721
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #122 -: Ноември 26, 2017, 05:29:48 pm »
Нищо не мога да направя. Възможно е форумът да е хакнат. Възможно е проблемът да се дължи на сливането между Host.bg и Superhosting.bg.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Cursedbone

• Постоянен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #123 -: Ноември 27, 2017, 09:35:06 am »
При мен проблем се появи след обновяването на "Фаерфокса". Налагаше ми се да се логвам отново дори само като сменям раздела или прехвърлям нова страница от тема. Днес една от темите колкото и пъти да вляза в нея все ми отчиташе, че има ново изказване.
Тъй като това поведение обикновено може да бъде наблюдавано при "мен ин дъ мидъл" атака, има вероятност това наистина да е проблем на хостиг компанията. Суперхостинг, оправдават високите си цени със по-добра поддръжка и не би трябвало да допускат подобни проблеми. Ако правят мигриране на потребители, би трябвало да са изпратили писмо за очакване на вероятни аномалии.
Все пак Стопанино, провери дали освен изкупуването на старата хостинг компания, не е променено нещо друго. Например версии на софтуер по сървърите и подобни. Възможно е и това да оказва влияние.
Съмнявам се някой да хаква страницата, по-скоро щом има мигриране, проблема е свързан с някакво проксиране на заявките.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #124 -: Ноември 27, 2017, 10:17:42 am »
Някои, който е забелязал проблема, използва ли различен браузър от Firefox?
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1409
    • Профил
« Отговор #125 -: Ноември 27, 2017, 10:21:46 am »
и с хром е същата работа
Aha

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1300
    • Профил
« Отговор #126 -: Ноември 27, 2017, 10:39:18 am »
Аз забелязах въпросния проблем с Chrome. Проблемът се прояви някъде в началото на миналата седмица, но по-отчетливо от 22-и. Сега, влизайки във форума, не отчитам нищо нередно. Докато вчера влизането изглеждаше проблемно.

Cursedbone

• Постоянен
    • Профил
« Отговор #127 -: Ноември 27, 2017, 07:23:42 pm »
След като написах предното си изказване, забелязах че когато натисна върху коренната директория на форума, ми изписва че съм Светльо и ми показва .............."тааайнияяяят рааааздееел"  :D
Нямах време да го добавя и за това го казвам сега.
След всичко казано продължавам да мисля, че проблема е между сървъра и потребителите или в самия сървър.
Няма как да получавам видимост от потребителя на Светльо, защото нито ми е ползвал компютъра, нито сме в една локална мрежа, за да се получи някакво преплитане.
Обновяването на Фаерфокса е просто съвпадение за ситуацията.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1578
    • Профил
« Отговор #128 -: Ноември 27, 2017, 07:48:57 pm »
Ползвам предимно браузъра на телефона си (Dolphin) и досега не съм забелязал нищо от споменатите странности.
« Последна редакция: Ноември 28, 2017, 01:55:47 pm от Петър »

Teo

• Изворчанин
  • Наминаващ
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
« Отговор #129 -: Ноември 28, 2017, 10:24:48 am »
Днес след като влязох във форума, ми каза, че съм Стопанина, при следващото си кликване на линк, бях вече Тео.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #130 -: Ноември 28, 2017, 11:53:33 am »
Всички, които се логват като администратора Стопанина, получават служебен бан.  :D

Cursedbone

• Постоянен
    • Профил
« Отговор #131 -: Декември 02, 2017, 11:21:21 pm »
Нови наблюдения относно проблема.
Когато потребител освен мен е на линия, има вероятност при прехвърлянето от секция в секция, да ме отчете с неговото име (виждам неговите права за достъп).
В момента съм само аз и 40 Госта. И вместо чуждо потребителско име, ми дава че съм Гост.
Не знам дали тази информация ти е полезна Ванка, но все пак да ти я споделя.

zaharia

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 996
    • Профил
« Отговор #132 -: Февруари 10, 2018, 11:31:33 pm »
Забелязах, че вече ги няма (или не работят) падащите подменюта на сайта на "духовното",  "светското" и т.н. В момента се отваря само на годишния архив падащото меню.

Това дали е при мен само някакъв проблем? Или може би е нова версия на сайта и занапред ще бъде така?
"Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите." - Питагор

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #133 -: Февруари 10, 2018, 11:40:32 pm »
Не е проблем, Захи. Умишлено е.

Премахнах подменютата,  защото се визуализираха с дефекти.

Подкатегориите така или иначе ги има разпределени в елементите на първа страница. А „бързи връзки“ към „Беинса Дуно“, „Рудолф Щайнер“, „Пророчества“ и други често посещавани раздели са в синьо-зелената лента най-долу на всяка страница.