Автор Тема: Препоръчителна литература  (Прочетена 158003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Радослав Йорданов

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 242
  • Няма религия по-горе от Истината!
    • Профил
Re: Препоръчителна литература
« Отговор #330 -: Юли 18, 2018, 09:03:17 am »
Здравейте,

Нещата, за които ви разказах са разгледани във всички лекции от този цикъл, но специално това, на което наблегнах в поста са лекциите, които са преди поредицата за Великденския празник. Щайнер наистина на много места говори за тези неща, но поне за мен специфичното тук беше, че говореше от гледна точка на средновековния човек. Не знам, дали заради моментното ми душевно настроение, но се пренесох в средновековието, в душата на тогавашния човек и видях колко горящ е бил въпросът за падението на човечеството и как хората са търсили начини, как да го издигнат на изначалното му божествено равнище.

Щайнер разглежда и живота на един посветен през тези лекции, който в първите глави посвещава човек. След това се явява в едно мистерийно училище през по-късните векове на средновековието и направлява душевния живот на посветените там, така че да създаде условия, когато портата на духовния свят отново се отвори за душите на хората в бъдещата епоха на Михайл, да има коя да я посрещне. Интересно беше че говореше за този посветен и за това училище от първо лице, сякаш е бил там или поне е имал отношение към събитията, който са се разиграли.

Общо взето не е нещо ново като информация, но е ново за мен поне като преживяване и беше доста интересно.

Книгата за която говоря е 233a, а не 233. Тази, която е преведена на български до колкото видях и си спомням, не съдържа лекциите от 233a.

"At the end of my life, with just one breath left, if you come, I'll sit up and sing." - Rumi