Автор Тема: знаете ли какво се празнува на хелуин ,какъв празник е ?  (Прочетена 1893 пъти)

inranxan2000

• Hero Member
  • Публикации: 1947
  • IYI
    • Профил
повода да пусна това е ,че виждам как масово се празнува в училищата и става популярен в българия
та -  това е празника на прокълнатите души !!!

http://internationalist.blog.bg/lifestyle/2011/10/27/helouin-li-za-nishto-na-sveta.842489

Древните келти са вярвали, че през нощта срещу 1 ноември се отваря врата между света на мъртвите и света на живите. През нощта на 31 октомври е празника на сатанистите, когато отслужват своята "черна меса". За "посветените" тази меса е придружена от жертвоприношения. Това са дните с най-много самоубийства. Колко тъжно е, че родителите приемат този Ппразник" за невинно детско забавление.

Традиционните украси за Хелоуин – издълбана тиква, изрязана във форма на глава със свещ или фенер вътре, се нарича „Лампата на Джак”. Този символ се свързва с ирландската легенда за стария фермер Джак – хазартен играч и любител на чашката.

Легендата гласи, че той успял два пъти да излъже Дявола. След смъртта си не отишъл нито в рая, нито в ада, тъй като дяволът се заклел да не взима душата му. Джак бил обречен да се скита по света с тиквена глава с тлееща светлинка вътре.

Историята гласи, че пияницата Джак веднъж на Деня на Вси Светии срещнал самия дявол в една кръчма. Той бил толкова пиян, че замалко да попадне в ръцете на Лукавия.

Тъй като Джак бил хитрец успял да преметне дявола. Предложил му душата си срещу последна чашка. Нямало какво да губи, дяволът се съгласил и се превърнал в монета, за да може Джак да си поръча питието.

Хитрият пияница бързо прибрал монетата в портфейла си. Там държал сребърно кръстче и дяволът не можел да излезе. След много пазарлъци се споразумяли Джак до го пусне, а дяволът в замяна нямало да вземе душата му десет години.

Минало уговореното време и дяволът дошъл за своето. Точно да го прибере, но хитрият Джак успял да измисли нов капан. Помолил дявола да му откъсне ябълка от дървото и го качил на раменете си.

Щом дяволът се качил на дървото, Джак бързо изрязал кръст с ножа си. Дяволът отново се оказал в капан и този път обещал, че никога няма да вземе душата на Джак. Как е слязъл от дървото, историята не казва.

След година старият пияница се споминал. На небето не го приели, защото водил грешен живот и той тръгнал към Ада. Дяволът обаче бил обещал никога да не взима душата му и го изпратил да си върви там, откъдето е дошъл.

Пътят бил тъмен и Джак помолил дявола за светлина и той му подхвърлил въгленче от самия Ад. За да не го загаси вятърът, Джак го сложил вътре в ряпата, която ядял. От тогава Джак се скита с фенер в ръка, докато не настъпи деня на Страшния съд. Той става символ на прокълнатата душа. - разбирате ли сега какво в деиствителност се празнува и това е натрапено около 1930 г от исповядващия сатанизъм банкерски ,,елит,,

Хората вярвали, че на Хелоуин душите на мъртвите се връщат в домовете си. За да не ги навестяват, те се обличали в костюми, които да уплашат и прогонят неканените гости.

Вследствие на голямата имиграция на ирландците в Америка традицията се премества и там. Тъй като там нямало толкова ряпа, тя била заменена с тиква, която до ден днешен се счита за символ на Хелоуин.

http://sanovnik.bg/n4-14603-Стиснат_пияница_виновен_за_символа_на_Хелоуин
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 01:52:17 pm от inranxan2000 »
вижте в тема пробуждащи материали отговор номер
540
гответе се скоро интернета няма да ви трябва..

СМИРЕНИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДЯВОЛЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИМИТИРА.

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души

Емо

• Sr. Member
  • Публикации: 252
    • Профил
И аз мислех да пиша нещо такова като тема.
Историята е ясна, но това което ме гложди, е следното:
Как това влияе на взимащите участие в тези ритуали? Какво се случва всъщност?
Например плашенето на духовете е почти аналогично с Кукерите в България и в това не намирам нищо лошо.
Друго уловка има според мен, откъде знам, ми... интуиция. С фенера и въглена от ада е свързано според мен.
„Трябва ли по-напред да отровим водата и земята, за да разберем, че парите не стават за ядене?“

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
според мен това прилича на построен път от някои, който знае къде води за хора които от глупост тръгнат по него защото това според тях е просто път

аз също не знам каква е точно целта на този празник ,но виждам символите сещам се кои го насажда и това ми е достатъчно за да знам че не служи за нещо добро и разликата м-ду кукерите и хелоин е че първите гонят злите сили а вторите ги честват....което си е съществена разлика...

а как влияе на честващите го.... ми минимум на подсъзнателно ниво  + енергиино и като  резултат подхлъзващо надолу....
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 12:22:55 pm от inranxan2000 »
540

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души

Емо

• Sr. Member
    • Профил
Според мен ключовото е, че като носиш фенера се въплащаваш в ролята на бродещия между двата свята. От там нататък незнам как да интерпретирам обаче.
Този казус важи за много други теми, знам че нещо не е наред, но не го разбираме, или съвсем малко.
„Трябва ли по-напред да отровим водата и земята, за да разберем, че парите не стават за ядене?“

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
ми не съм съгласен - ключевото не е символиката а смисъла ..... а именно празник на покълнатите души....демек празнуващите вече подсъзнателно сами се определят с своето безхаберие и овчо съзнание....

а че фенера има смисъл - това е така със сигурност и имам предположения....но главното е горното мисля

и ключа да им се противопоставим е да акцентираме на очебииното а не да се заплитаме в калбото от загадки което в края на краищата ще ни отдалечи от очебииното
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 07:20:12 pm от inranxan2000 »
540

Емо

• Sr. Member
    • Профил
Аз казвам същото като теб :)
Именно чрез символиката се предава смисълът, който остава скрит за тези които нямат очи да го разчетат.
Абсолютно си прав - празник на прокълнатите души, носейки фенера, участващия в ритуала се въплащава в ролята на прокълната душа, въпросният "герой" от историята.

Колкото до противопоставянето, мисля че няма как да убедш някой на когото му се купонясва, да не го прави :)
А масата от хората точно това ги интересува и хабер си нямат в какво всъщност взимат участие, за съжаление...

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
да така е  8)
540