Автор Тема: Знаете ли какво се празнува на хелуин ,какъв празник е ?  (Прочетена 3920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

inranxan2000

• Hero Member
  • Публикации: 2038
  • IYI
    • Профил
повода да пусна това е ,че виждам как масово се празнува в училищата и става популярен в България
та -  това е празника на прокълнатите души !!!

http://internationalist.blog.bg/lifestyle/2011/10/27/helouin-li-za-nishto-na-sveta.842489

Древните келти са вярвали, че през нощта срещу 1 ноември се отваря врата между света на мъртвите и света на живите. През нощта на 31 октомври е празника на вси Светий ,който сатанистите искат да потъпчат, като отслужват своята "черна меса". За черните посветени тази меса е придружена и от жертвоприношения. Това са дните с най-много самоубийства. Колко тъжно е, че родителите приемат този празник" за невинно детско забавление.колко жалко е че именно учителите насърчават децата да се маскират и вживяват в този сатанински култ.....а да не говорим и колко възрастни купунясват маскирани като си мислят че това е просто парти...

Традиционните украси за Хелоуин – издълбана тиква, изрязана във форма на глава със свещ или фенер вътре, се нарича „Лампата на Джак”. Този символ се свързва с ирландската легенда за стария фермер Джак – хазартен играч и любител на чашката.

Легендата гласи, че той успял два пъти да излъже Дявола. След смъртта си не отишъл нито в рая, нито в ада, тъй като дяволът се заклел да не взима душата му. Джак бил обречен да се скита по света с тиквена глава с тлееща светлинка вътре.

Историята гласи, че пияницата Джак веднъж на Деня на Вси Светии срещнал самия дявол в една кръчма. Той бил толкова пиян, че замалко да попадне в ръцете на Лукавия.

Тъй като Джак бил хитрец успял да преметне дявола. Предложил му душата си срещу последна чашка. Нямало какво да губи, дяволът се съгласил и се превърнал в монета, за да може Джак да си поръча питието.

Хитрият пияница бързо прибрал монетата в портфейла си. Там държал сребърно кръстче и дяволът не можел да излезе. След много пазарлъци се споразумяли Джак до го пусне, а дяволът в замяна нямало да вземе душата му десет години.

Минало уговореното време и дяволът дошъл за своето. Точно да го прибере, но хитрият Джак успял да измисли нов капан. Помолил дявола да му откъсне ябълка от дървото и го качил на раменете си.

Щом дяволът се качил на дървото, Джак бързо изрязал кръст с ножа си. Дяволът отново се оказал в капан и този път обещал, че никога няма да вземе душата на Джак. Как е слязъл от дървото, историята не казва.

След година старият пияница се споминал. На небето не го приели, защото водил грешен живот и той тръгнал към Ада. Дяволът обаче бил обещал никога да не взима душата му и го изпратил да си върви там, откъдето е дошъл.

Пътят бил тъмен и Джак помолил дявола за светлина и той му подхвърлил въгленче от самия Ад. За да не го загаси вятърът, Джак го сложил вътре в ряпата, която ядял. От тогава Джак се скита с фенер в ръка, докато не настъпи деня на Страшния съд. Той става символ на прокълнатата душа. - разбирате ли сега какво в деиствителност се празнува и това е натрапено около 1930 г от исповядващия сатанизъм банкерски ,,елит,,

Хората вярвали, че на Хелоуин душите на мъртвите се връщат в домовете си. За да не ги навестяват, те се обличали в костюми, които да уплашат и прогонят неканените гости.

Вследствие на голямата имиграция на ирландците в Америка традицията се премества и там. Тъй като там нямало толкова ряпа, тя била заменена с тиква, която до ден днешен се счита за символ на Хелоуин.

на практика това е почитане на сатанински празник в деня на вси светии...тоест вместо да се почитат светците...малоумниците купонясват носейки невероятна наслада на сатаната който вижда в тях единствено прокълнати души без грам разсъдъчно понятие за това което правят...вместо да се свързват с светийте в този ден те се свързват с прокълнатите души...каква пародия

http://sanovnik.bg/n4-14603-Стиснат_пияница_виновен_за_символа_на_Хелоуин

на четящите това препоръчвам да прочетът и какво представлява измисления белобрад старец които живее в вечния лед но идва при вас през комина ...тоест през огъня или как санта всъщност е сатан http://www.otizvora.com/forum/index.php?topic=289.msg2801#msg2801
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 07:50:14 pm от inranxan2000 »
вижте в тема пробуждащи материали отговор номер
540
гответе се скоро интернета няма да ви трябва..

СМИРЕНИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДЯВОЛЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИМИТИРА.

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души

Емо

• Sr. Member
  • Публикации: 253
    • Профил
И аз мислех да пиша нещо такова като тема.
Историята е ясна, но това което ме гложди, е следното:
Как това влияе на взимащите участие в тези ритуали? Какво се случва всъщност?
Например плашенето на духовете е почти аналогично с Кукерите в България и в това не намирам нищо лошо.
Друго уловка има според мен, откъде знам, ми... интуиция. С фенера и въглена от ада е свързано според мен.
„Трябва ли по-напред да отровим водата и земята, за да разберем, че парите не стават за ядене?“

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
според мен това прилича на построен път от някои, който знае къде води за хора които от глупост тръгнат по него защото това според тях е просто път

аз също не знам каква е точно целта на този празник ,но виждам символите сещам се кои го насажда и това ми е достатъчно за да знам че не служи за нещо добро и разликата м-ду кукерите и хелоин е че първите гонят злите сили а вторите ги честват....което си е съществена разлика...

а как влияе на честващите го.... ми минимум на подсъзнателно ниво  + енергиино и като  резултат подхлъзващо надолу....
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 07:28:27 pm от inranxan2000 »
540

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души

Емо

• Sr. Member
    • Профил
Според мен ключовото е, че като носиш фенера се въплащаваш в ролята на бродещия между двата свята. От там нататък незнам как да интерпретирам обаче.
Този казус важи за много други теми, знам че нещо не е наред, но не го разбираме, или съвсем малко.
„Трябва ли по-напред да отровим водата и земята, за да разберем, че парите не стават за ядене?“

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
ми не съм съгласен - ключевото не е символиката а смисъла ..... а именно празник на покълнатите души....демек празнуващите вече подсъзнателно сами се определят с своето безхаберие и овчо съзнание....

а че фенера има смисъл - това е така със сигурност и имам предположения....но главното е горното мисля

и ключа да им се противопоставим е да акцентираме на очебииното а не да се заплитаме в калбото от загадки което в края на краищата ще ни отдалечи от очебииното
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 08:20:12 pm от inranxan2000 »
540

Емо

• Sr. Member
    • Профил
Аз казвам същото като теб :)
Именно чрез символиката се предава смисълът, който остава скрит за тези които нямат очи да го разчетат.
Абсолютно си прав - празник на прокълнатите души, носейки фенера, участващия в ритуала се въплащава в ролята на прокълната душа, въпросният "герой" от историята.

Колкото до противопоставянето, мисля че няма как да убедш някой на когото му се купонясва, да не го прави :)
А масата от хората точно това ги интересува и хабер си нямат в какво всъщност взимат участие, за съжаление...

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
да така е  8)
540

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
разпространявайте тази информация  в началото на темата !
540

Astrolog

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 757
    • Профил
Келтската нова година!

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BD

а как си се вързал на фентъзито за Джак, си отговори сам! :D

Планинско поточе

• Изворчани
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
    • Профил
Срещала съм тълкованието, че Halloween( Хелоуин) това е Hollow-IN (кух-ИН, пустота от вътре), празник на пустотата, бездушието и всякакви начистотии! 

Само като почнем от тиквите, аз съм против такова отношение към храната, тя трябва да се цени, а не осквернява и разхищава! Жалко за изчегъртаните тикви, изхвърлени на бунището заради едната му пустота, натруфена със скъпи костюми и грим. Разбира се, че има солидна комерсиалност: фарс + комерс, примесени с много мрак. Въобще всичко ми се чини деградиращо.
Мисля, че е излишно да коментирам всичката останала символика!  :o   :-\
Жалко за чуждопоклонничеството и имитацията на "празнуване" на неща, които не са за празнуване.

Ние имаме един прекрасен светъл празник следващия ден и това е Денят на Будителите! Нека да насочим мислите си към градивното, нашият вдъхновяващ български празник, който носи духовен смисъл!
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 10:17:22 pm от Планинско поточе »

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
астролог въобще нищо не си разбрал какво искам да кажа
щом не е достатъчно ясно да го кажа пак специално за тебе - хелуин празнуването с маскарада пакостите и бонбоните е наложен подигравателен сатанински  ритуал върху истинските празници !
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 09:08:53 pm от inranxan2000 »
540

Cursedbone

• Sr. Member
  • Публикации: 318
    • Профил
Значи Астролог, ви подсказа истинската страна на хелоин. Ако искате просто да си чешете езиците, свободни сте да го правите. Ако наистина искате да разберете какъв е смисъла на хелоин, го послушайте и почетете малко.
Цитат
Самхеин-празник ан Уика, който се чества на 31-ви октомври. Самхеин представя събиране на енергиите преди дългата зима. Древна нощ, в която е подходящо да се прави магия.
Преди да навлезе християнството в северните народи, те са почитали определени божества. Като оставим Один и свитата му, които са характерни за скандинавците другите са почитали "Бога и Богинята" (Уика е дуалистична религия). Най-точна информация за тях може да се намери в текстовете на Уиканите. Ако незнаете кои са те, по-известни са като вещици и вещери. Днес те честват нова година (или както Астролог даде препратка, края на стонаската година).
Ето ви цитат от страница свързана с Уика (нека да не забравяме че това е наименованието на ново течение наследници на вещерството и термина е сравнително нов, те почитат природата и се водят неопаганисти)

Цитат
Сега е времето, когато Воалът между световете се отдръпва. Можем да надникнем  отвъд
           материалното, в света на магията, мечтите, духовете и бъдещето. Това е най-мистичния
           празник. Чудесен момент за предсказания, но и да  се оттървем от  проблемите, които сме
           имали, както и да се осмелим да потърсим път към най-смелите си и  големи мечти.
Днес Уиканите извършват ритуали.
Това е причината да нямаме при нас такъв празник, тъй като сме нямали такива вярвания по нашите земи. Тъй като католическата църква се опитва да асимилира обичаите на народите, за да може по-лесно да се наложи в дадените народи, за това и при католиците се празнува този празник който името му е сменено със "всички светии". Реално това си е вещерски (северно европейските страни) празник.
Ако има някаква конспирация, то тя е за фокусиране на всичката енергия която генерират хората в този момент, за да се извърши годишен ритуал.
Уика ритуалите са свързани с фазите на луната и слънцето.
Надявам се, че ви дадох достатъчно насоки. От там нататък ако толкова искате да разберете, търсете си сами информация по въпроса.
Не желая да  бъда обвинен в рекламиране на вещерство или насочване към правенето на магии.

inranxan2000

• Hero Member
  • IYI
    • Профил
само аз ли оставам с чувството ,че не се разбираме смислово като послание ....  ;D така е и астролог което е дал е така и уточненията на курседбон са така ...идеята на тази тема е че налаганото ,,празнуване,, сега по начина ,които се прокламира и деца и възрастни копират е чисто сатанинска работа ! както и празнуването на коледа с персонажа санта....
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 10:28:56 pm от inranxan2000 »
540

Cursedbone

• Sr. Member
  • Публикации: 318
    • Профил
Инра, зависи как гледаш на понятието сатанизъм. От една страна си прав, но не на цяло.
Много хора приравняват вещерството със сатанизма. Просто двете имат общи елементи, макар да влагат различен смисъл в тях. Дори и при това положение, пак са в различна посока от ...... не мога да намеря точните думи, за това ще ползвам "слънчевите учения".
Не знам да ли е налагано умишлено или простия народ в опитите да бъде различен в един момента пак става еднакъв. Само, че в случая определени среди се възползват от генерираната енергия.
А енергията се генерира предимно от деца (и на 3 и на 16-17 пак са си деца според мен).
Не ми се коментира повече защото ми е много крива тая тема, а не желая да и отдавам повече енергия отколкото вече съм и отдал.

Astrolog

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 757
    • Профил
Значи имаме от една страна Самхейн и от друга хелуин. Че се прави и за бизнес е отделно. Но кой учи децата на това? Просто повече родителски контрол, и то и към страна на учебните заведения, ако някъде "празнуват" това. То и Рождество Христово дали не се прави на "Коледа" и "Санта Клаус" за свърх печалби преди Нова Година - отклоняване на енергии. А "Раждането на Зимното Слънце" си има дълбок  смисъл и е от преди христианството още - между 24 декември и 7 януари Земята е най-близо до Слънцето. Д-р Щайнер е говорил за това. Общо е благоприятен период за вътрешна работа(дори да си вземе човек отпуска), вместо за "шоппинг", преяждане и препиване!
Подмяна на ценностите и пропуснати ползи. И пак нещата касаят информиране и разбиране, и пак може да се започне с работа с децата и близките - за информиране и осъзнатост.
Въобще четирите кардинални точки в годината са важни - двете равноденствия (март и септември) и двете слънцестоения - юни и декември. Но специален е акцента върху периода между 24 декември и 7 януари.