Автор Тема: истина или монтаж? - 12м гигантски скелети  (Прочетена 13848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1849
    • Профил
Re:истина или монтаж? - 12м гигантски скелети
« Отговор #30 -: Февруари 28, 2011, 08:43:06 pm »
Относно великаните, ще цитирам част от книгата на Ернст Мулдашев "От кого сме произлезли":

Късните лемурийци, или лемуро-атлантите, са били най-висо¬коразвитите хора на земята, с невероятно ниво на технологиите. Отчасти към достиженията им трябва да причислим построяването на египетския сфинкс, огромните развалини в Солзбъри - Великобритания, някои монументи в Южна Африка и др. На ръст късните лемурийци достигали 7-8 метра. Те са имали по две очи и ръце. „Третото око" е потънало навътре в черепа. Цветът на кожата им е бил жълт или червен. При тях се е появила едносрична реч, която и досега се употребява сред съвременниците ни от Югоизточния регион на Земята. За потомци на късните лемурийци Блаватская смята плоскоглавите аборигени от Австралия, които оцелели и еволюирали, но подивели на изолирания в древните времена австралийски континент.
Четвъртата раса са атлантите. Те са имали две физически очи отпред, а „третото" е било дълбоко скрито вътре в черепа, но е функционирало добре. Били двуръки, на ръст дости-гали 3-4 метра, но към края на своето съществуване започнали да стават все по-ниски.
Петата раса, т.е. нашата, наричана в езотеричната литература арийска, е възникнала при късните атланти. По-голямата част от хората на петата раса са подивели и не са могли да използват знанията на атлантите. Отначало са били високи на ръст (до 2-3 мет¬ра), но постепенно започнали да се смаляват. Функцията на „третото око" почти напълно изчезнала, заради което се е прекъснала постоянната връзка с Всеобщото информационно пространство. Външността на петата раса придобила чертите на съвременните хора.

Ако приемем това за достоверно, тогава нищо чудно да има такива открития на великани.
"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля

Стопанина

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2454
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2011, 08:50:27 pm »
Цитат
Ако приемем това за достоверно, тогава нищо чудно да има такива открития на великани.

Мулдашев е типичен пример как нещо вярно се изопачава до неузнаваемост.

Като се "позовава" на Блаватска за атлантите и лемурийците, поне да беше коректен да уточни, че тогава нито Земята е била толкова твърда, нито телата на тези предци на човечеството. Специално лемурийците са толкова "меки", че от тях 100% няма запазени скелети или други телесни следи.

Цитат
Късните лемурийци, или лемуро-атлантите, са били най-висо¬коразвитите хора на земята, с невероятно ниво на технологиите. Отчасти към достиженията им трябва да причислим построяването на египетския сфинкс

Някои биха казали: глупости на търкалета! Както и цялата му методика за възстановяване на облик на атлантите по някаква рисунка на око. Заради такива пишман-ентусиасти, на теософите и антропософите им излиза лошо име.
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 10:27:24 pm от Стопанина »
„Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните.“ - Рамаяна

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #32 -: Февруари 28, 2011, 10:08:53 pm »
В случая, аз не мога да взема становище. Затова и написах последното изречение, относно достоверноста.
По скоро бих повярвал на теб Стопанино. За мен Мулдашев също е ново име, свързвам го по-скоро с изследванията на очите отколкото като "специалист" в човешката история.

Да разбирам ли, че си губя времето да чета книгите на Мулдашев!
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 10:59:29 pm от Мислещ »
"В свободата на душата, въ силата на духа, въ свѣтлината на ума и въ доброто на сърдцѣто седи смисълътъ на живота."
Учитѣля

zaharia

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 882
    • Профил
    • Добрите новини
« Отговор #33 -: Март 01, 2011, 01:50:30 am »

Да разбирам ли, че си губя времето да чета книгите на Мулдашев!
Аз също се опитах да го чета Мулдашев, но честно казано ми дойде нанагорно и по-точно в един момент започна да ме дразни това, че всяка втора дума в книгата му е всъщност повторение на това, което Блаватска била казала (нея не съм я чела).

Въпреки това възнамерявам някой ден пак да се върна на него и да го допрочета, за което има конкретна причина, сега ще обясня, макар че не е по темата. Причината е т.нар. феномен Царичина дупка.

Мислещ, не знам до къде си стигнал с четенето на Мулдашев. Мисля че в "От кого сме произлезли" беше, където той обяснява за генетичния фонд на човечеството и че нейде из Тибет имало пещери, където в състояние сомати имало представители на миналите човешки раси - атланти, лемурийци и прочие. Той описва и защитата, която имали тези тайни пещери - някаква сила действала там, нещо като енергия, която изхвърляла назад хората, които не трябвало да влизат в тези пещери. Разказва и за случаи с Китайски войници, които се опитвали да проникнат в тези пещери, но били отхвърляни назад точно от тази сила, която била нещо като пазач на пещерите.

Относно Царичина дупка, преди това бях чувала и чела някои неща, но не вярвах нито дума, по скоро смятах че е някаква форма на измама, с помоща на която някои държавни служители са откраднали няколко милиона от държавния бюджет (чували сте предполагам, че Царичина или т.нар. "Операция Слава" е струвала няколко милиона на данъкоплатците). Хубаво де, ама се оказа че един приятел на брат ми е бил военен по онова време, участвал е в операцията, и даже е работил и е влизал вътре в дупката. Та точно от този човек разбрах, че всъщност има нещо с тая Царичина и че всъщност действителността е много по-интересна от колкото аз поне съм си представяла. В Царичината дупка също е имало такава сила (или енергия), която е изхвърляла назад хората, например когато тогавашния министър (Луджев май беше) влязъл в дупката силата го изхвърлила на 9 метра, той паднал в безсъзнание и после едвам го измъкнали от там.

Понеже тъкмо тогава го четях Мулдашев  нямаше как да не ме впечатли приликата в описанието на тази сила, която пази пещерите в Тибет и Царичината дупка. И съответно си теоретизирах, че може би В Царичина също се съхранява някаква част от генофонда на човечеството, още повече понеже и баба Ванга била казала относно Царичина нещо от сорта на "там няма ни мъж ни жена, ами има жълта маймуна". А пък Мулдашев описва едната от старите раси, които се съхраняват в Тибет, че била имено със златиста кожа и изглеждала жълта...

Ето такива разни интересни съвпадения се получиха в чутото и прочетеното, които пък породиха разни мисли в мен (напълно е възможно и да се самозаблуждавам разбира се). Както и да е, точно заради това съм решила някой ден пак да се върна на Мулдашев и да го допрочета, ама засега съм го зарязала, че се хванах с Антропософията...
Ако искаш да видиш пеперуди ще трябва да изтърпиш и някоя и друга гъсеница.

Т

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 522
    • Профил
« Отговор #34 -: Март 01, 2011, 02:05:23 am »
http://en.wikipedia.org/wiki/King_in_the_mountain - Освен Царичина и Тибет, ще се окаже че има още много подобни места по Земята  ;)
Деактивиран профил.

Мислещ (Оги)

• Изворчани
  • Hero Member
  • *
    • Профил
« Отговор #35 -: Март 01, 2011, 12:22:54 pm »
Аз също се опитах да го чета Мулдашев, но честно казано ми дойде нанагорно и по-точно в един момент започна да ме дразни това, че всяка втора дума в книгата му е всъщност повторение на това, което Блаватска била казала (нея не съм я чела).
Въпреки това възнамерявам някой ден пак да се върна на него и да го допрочета, за което има конкретна причина, сега ще обясня, макар че не е по темата. Причината е т.нар. феномен Царичина дупка.

Мислещ, не знам до къде си стигнал с четенето на Мулдашев. Мисля че в "От кого сме произлезли" беше, където той обяснява за генетичния фонд на човечеството и че нейде из Тибет имало пещери, където в състояние сомати имало представители на миналите човешки раси - атланти, лемурийци и прочие. Той описва и защитата, която имали тези тайни пещери - някаква сила действала там, нещо като енергия, която изхвърляла назад хората, които не трябвало да влизат в тези пещери. Разказва и за случаи с Китайски войници, които се опитвали да проникнат в тези пещери, но били отхвърляни назад точно от тази сила, която била нещо като пазач на пещерите.

Относно Царичина дупка, преди това бях чувала и чела някои неща, но не вярвах нито дума, по скоро смятах че е някаква форма на измама, с помоща на която някои държавни служители са откраднали няколко милиона от държавния бюджет (чували сте предполагам, че Царичина или т.нар. "Операция Слава" е струвала няколко милиона на данъкоплатците). Хубаво де, ама се оказа че един приятел на брат ми е бил военен по онова време, участвал е в операцията, и даже е работил и е влизал вътре в дупката. Та точно от този човек разбрах, че всъщност има нещо с тая Царичина и че всъщност действителността е много по-интересна от колкото аз поне съм си представяла. В Царичината дупка също е имало такава сила (или енергия), която е изхвърляла назад хората, например когато тогавашния министър (Луджев май беше) влязъл в дупката силата го изхвърлила на 9 метра, той паднал в безсъзнание и после едвам го измъкнали от там.

Понеже тъкмо тогава го четях Мулдашев  нямаше как да не ме впечатли приликата в описанието на тази сила, която пази пещерите в Тибет и Царичината дупка. И съответно си теоретизирах, че може би В Царичина също се съхранява някаква част от генофонда на човечеството, още повече понеже и баба Ванга била казала относно Царичина нещо от сорта на "там няма ни мъж ни жена, ами има жълта маймуна". А пък Мулдашев описва едната от старите раси, които се съхраняват в Тибет, че била имено със златиста кожа и изглеждала жълта...

Ако човек иска да е информиран добре, да разбира нещата, да може да прави сравнения, трябва да се интересува и от това, което смята, за незначително от гледната му точка към дадено време. Аз как да съм убеден, че Мулдашев бил плагиат и мошенник, ако не се запозная с неговите книги, и не сравня/съпоставя написаното в тях с друга информация/книги, от други автори. На времето, така ме убеждаваха, че Ванга е една лъжкиня, умело използваща човешката слабост, в която изпадат хората в дадени житейски ситуаци, то не бяха учени, журналисти и кой ли не да се изхождат(ще прощаваш за думата, ама най-приляга  :)) върху жената. Има едно клише " Отидох, Видях и Победих"  :), е аз се срещнах с тази жена, и уверявам те, тя преобърна разбиранията ми за този свят, за тази реалност в която, си мислиме, че владееме и контролираме положенията. След срещата ми, клишето стана: Отидох, Видях, Прогледнах(в духовен смисъл).  :)
Единствената достоверна информация за нас  и всичко около нас е тази на Бог. Останалото е информация пречупена през мирогледа на пишещия/разказващия (субективният фактор влияе). Затова ние постоянно коментираме, сравнямаме, подлагаме на проверка всеки и всичко, с една единствена цел, да намерим повторенията на мисли, видения, събития и т.н., колкото повече съвпадения имаме, толкова по достоверна я приемаме че е информацията.

Относно Мулдашев, както ти казваш: "...всяка втора дума в книгата му е всъщност повторение на това, което Блаватска била казала..." към днешна дата, затова и го чета, защото Блаватска ми е тежка за прочит, а той е сдъвкал омекотил я е, като напълно осъзнавам, че може и да я изопачил. :) Това не означава, че няма да я подхвана и нея. После и аз, като теб, се потопих в морето на Антропософската литература, а всичко това изисква време.  :)

За Царичинската дупка, мога да те уверя, че това което стана, ама хич не е заради усвояването на някакви си пари. Дори и да допуснеш, че е имало такова намерение, как ще си обясниш, че армията воглаве с министъра и надолу подчинените се занимаваха и то доста сериозно с това. Аз имам двама познати(към днешна дата, няма да ги назовавам), те са покойници и двамата, да бди Бог над тях, участвали в това мероприятие. Ванга също е правила изказвания относно Царичина, цитирам по памет: Че там се намира първият човек на земята, двуполово същество с голями размери и т.н., но още не ни дошло времето да узнаем.
А за пещерите в Тибет и Соматите вътре, няма как да коментирам базирайки се само на Мулдашев, информация от друг източник (може и да има) но аз  не знам, не съм прочел. Но мога да допусна, че някаква доза истина има, след като, скоро някъде из различните материали, които преглеждах във форума, попаднах на, цитирам по памет: Енергийните Зони(Канали), които осъществяват връзката ни с Вселената са Тибет, Рила и Алпите. Тук, може би Стопанина, да ни даде по-достоверна информация.
« Последна редакция: Март 01, 2011, 08:04:21 pm от Мислещ »
Учитѣля

Navi

• Hero Member
  • Публикации: 513
    • Профил
« Отговор #36 -: Март 01, 2011, 02:16:27 pm »
Чел съм някои от книгите на Мулдашев. Това, че е кадърен очен лекар о.к. За телата в състояние на сомати също съм склонен да вярвам. И от други източници съм чел, че такива тела могат при нужда да се използват (сребърната нишка не е прекъсната и духа може да слезе). Обаче другите му писания са по-скоро предположения и разъждения от негова гледна точка. Интересно е че прави много точни съпоставки и изчисления относно разположението на свещените места на планетата.

inranxan2000

• Hero Member
  • Публикации: 2057
  • IYI
    • Профил
« Отговор #37 -: Април 28, 2011, 01:43:06 pm »
http://zahariada.blog.bg/history/2011/04/27/udivitelnata-voina-na-amerika-sreshtu-liudoedi-giganti.736991

Удивителната война на Америка срещу людоеди-гиганти
вижте в тема пробуждащи материали отговор номер
540
гответе се скоро интернета няма да ви трябва..

СМИРЕНИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДЯВОЛЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИМИТИРА.

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души

Припомням

• Sr. Member
  • Публикации: 442
    • Профил
« Отговор #38 -: Април 30, 2011, 09:57:03 am »
Цитат
Удивителната война на Америка срещу людоеди-гиганти

Как се разбра,че са людоеди? И някак не ги виждам тези великани,тежащи вероятно стотици килограми,седнали в плетени от тръстика салове ;).Снимката,правена уж от пещера,нищо не показва всъщност,а заглавната страница от вестника задава въпроса дали райската градина не се намира в Невада и че са намерени дърворезби.Вероятно най-старите в света.

inranxan2000

• Hero Member
  • Публикации: 2057
  • IYI
    • Профил
« Отговор #39 -: Май 02, 2011, 12:05:23 pm »
ми по съхранилите се митове от различни народи е ясно че са людоеди е така като съдим по размера им сме им идвали като крехко заиче на вечеря....
вижте в тема пробуждащи материали отговор номер
540
гответе се скоро интернета няма да ви трябва..

СМИРЕНИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ДЯВОЛЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИМИТИРА.

Йоан Малала пише „пристигна с атридите и самси Ахил със своя собствена войска, наричани някога мирмидоняни, а сега българи, 3000 души