Автор Тема: Сбъднати пророчества  (Прочетена 2124 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Telemag

• Странник
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Сбъднати пророчества
« -: Февруари 20, 2018, 09:12:01 am »
   Отнася се за пророчества, казани преди 2010г., сбъдна ли се, след 2010г.
   Пример: Козма Етолийски-
 Голям кораб ще мине през Егейско море.
 През май 2017г., голям 450 метров кораб минава през Дарданелите. Ще участва в изграждането на Турски поток.

Спиро

• Модератор
  • Тукашен
  • Публикации: 1235
    • Профил
Re: Сбъднати пророчества
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2018, 11:04:43 pm »
Telemag, къде се казва това, дай източник.

Telemag

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2018, 08:37:55 am »
Новината е от Actualno.com.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2018, 12:05:37 pm »
Разбирам замисъла на темата и я преветствам. Само си мисля, че може да се слагат малко по-сериозни неща, защото например и аз мога да напиша, че голям товарен кораб ще мине през Дарданелите след два дни на път от Варна за Амстердам и да позная, ама това на ме прави пророк.

Т.е., когато се пускат новини като горната, да се дава повече информация - кога е казано, в какъв контекст, какви други (предстоящи) пророчества на същия човек е добре да следим. Защото така поднесена, на мен лично горната новина ми бе по-скоро смешна от гледна точка на темата за сбъднали се пророчества.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2018, 12:07:19 pm »
А пък сега глеам и, че вече има подобна тема - http://www.otizvora.com/forum/index.php?topic=1635.0

Telemag

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2018, 12:51:10 pm »
  Заглавието на новината беше "Кораб блокира, корабоплаването в Дарданелите". Обяснява се, защо е спряно корабоплаването в Дарданелите, за къде плава кораба, откъде е тръгнал и целта(участие в изграждането на Турски поток).

Нил Мироточиви:
 Събиране на Осмия вселенски събор. -
Цитат
и за едно кратко време хората ще поживеят в мир
- През 2016г., се събра Осмия вселенски събор.

Петър, темата която си посочил е за 1 пророчество. Правя опит, за изброяване на пророчества (и с ваше участие). Когато започнат сериозните\големите предречени събития, малко ще е късно за изброяване и коментиране.

И да, признавам си и на мен ми беше много смешно, когато прочетох:
Цитат
Когато стане време, да се яде спанак
  от  Паисий Атонски и в същото време разбрах, че гърците са задлъжнели с 500 милиарда.

Спиро

• Модератор
  • Тукашен
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2018, 09:37:53 pm »
Telemag, моля ти се дай линк към източника.

Спиро

• Модератор
  • Тукашен
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2018, 06:12:45 pm »
А пророчеството на Козма Етолийски къде го видя? Питам, защото да се каже, че голям кораб ще мине през море е нещо обичайно и ще ми е интересно кой и къде го е писал.  :)

Telemag

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2018, 01:49:29 pm »
Специално за Спиро:
Ето тук - https://churchdocs.wordpress.com/2007/03/16/sv_kozma_etoliiski/

Целта на изброяването е да се ориентираме, приблизително къде сме или накъде сме тръгнали. :)

Михаил

• Странник
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2018, 01:59:55 am »
Замислям се за казаното от Ванга, че черният президент ще е последният президент на САЩ. 
Прекалено много размишляваме и се опасявам, че пропускаме същественото в очакване на определеното  време ...  Дали не живеем вече с Ариман ?!   Очаквате да е престолонаследник на английският трон , но дали не се оказваме в същото положение както евреите навремето които не са познали  Христос, защото е изглеждал като обикновен човек   ... Замислете се и за другата страна на медала и не чакайте да разпознаете най-злия, а действайте срещу злото защото така или иначе то е тук и трябва да се прояви и добрината в нас за да има  надежда.

« Последна редакция: Февруари 28, 2018, 10:45:54 am от Михаил »

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3780
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2018, 11:28:50 am »
Цитат
Замислям се за казаното от Ванга, че черният президент ще е последният президент на САЩ. 

Замислял ли си се дали Ванга наистина го е казала и откъде всъщност е това „пророчество“? Америка си има президент и след черния. Така че...

Цитат
Очаквате да е престолонаследник на английският трон , но дали не се оказваме в същото положение както евреите навремето които не са познали  Христос, защото е изглеждал като обикновен човек

Ариман ще изглежда като обикновен човек.

Цитат
Замислете се и за другата страна на медала и не чакайте да разпознаете най-злия, а действайте срещу злото защото така или иначе то е тук и трябва да се прояви и добрината в нас за да има  надежда.

?!?

Радвам се, че си изтрил сам най-назидателната част, отнасяща се до „този форум“, защото нещо много назидатели ми идвате напоследък и ще се караме.

Замислял ли си се, че може пък и да разпознаем най-злия?  (nerd)

„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Михаил

• Странник
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 01, 2018, 02:37:56 am »
 [/quote]
Замислял ли си се дали Ванга наистина го е казала и откъде всъщност е това „пророчество“? Америка си има президент и след черния. Така че...
[/quote]

Ами да си призная точно  това което гледах ме обърна впоследствие от пълен атеист във вярващ.
Ако не ми играе лоша шега ума   имам спомен, че навремето го гледах това по телевизията  .  Не съм сигурен (защото съм сигурен, че и Нешка Робева се появяваше някъде), но мисля че беше във филма на Тома Томов  "Тъй рече Ванга" .  Та там имаше един откъс (който не намирам никъде) когато си говореха двамата , той и задаваше въпроси, а тя отговаряше. От този разговор  е това, че ще бъде избран черен  президент на Америка и той ще е последният, на въпроса какво ще стане след това тя премълча.  Говореше и за Русия като си спомням как убеждаваше , че трябва да сме с тях , а не с американците защото не те ще ни спасят а Русия . Там предсказа и че ще дойде време когато главните на страните от балканите няма да се карат а ще седнат на една маса  и ще работят за благото на народите ни( свидетели сме на последното) Също  и цитата за третата световна " Рано е още Сирия не е паднала" ( "това за камък върху камък няма да остане " го има  и във филма "Феномен" без да се споменава за война) . В сцената която отива да се качи в колата преди да влезе също имаше разговор и  там измежду другото без да е в темата на  простена " Олеле Курск ке потъне"  и  " България ке потъне"като след това стана ясно, че се отнася за ферибота с това име който потъна  в река Волга през 2011 г.

Много неща са изтрити или скрити някъде. Мислех да пиша на Тома Томов във Фейсбук с молба да ми потвърди за непълнотата на филма и евентуално да предостави нещо от архива си, но като погледнах какво публикува се отвратих и загубих увереността си, че точно той може да ми помогне да открия истината .

Искам дебело да подчертая, че не съм чел нито една от издаваните книги за Ванга от знайни и незнайни автори.

Извън тази тема имам някои запечатани в главата   пророчества за които не съм сигурен дали са от същия разговор с Ванга или  откъде ги знам и ще помоля да ми помогнете ако се сещате с източници.

-  Недоволство в заселниците на Марс и придобиване на мощно оръжие с което ще заплашват Земята за да изпълни някакви техни искания.

- Кацането на извънземни в Унгария, които щели да построят някакви машини в които като влезе човек ще излиза напълно здрав, но сякаш вече няма да е същият човек

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3780
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #13 -: Март 01, 2018, 11:52:02 am »
Цитат
имам някои запечатани в главата   пророчества

Да си бяха останали там запечатани.  :)
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Telemag

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Ноември 14, 2018, 04:26:51 pm »
Предсказанието за чипирането, ще се случи в Европа - https://novini.bg/sviat/eu/509994

От следващата година очаквам и рекламиране на чипирането.