Автор Тема: Това как да го разбирам от Петър Дънов  (Прочетена 516 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kosi

• Застояващ се
  • Публикации: 154
    • Профил
Сега казват: «Като свършим с евреите, ще дойдем до вас (Братството), ще ви изгоним.» До нас като дойдете, България ще бъде заличена от картата на Европа. Тяхното наказание ще бъде 2-3 пъти по-лошо от това на евреите. Един ден Господ ще заличи много народи, ще заличи и българите. Българите са важни, докато вършат Волята Божия. Щом не я вършат, ще бъдат зачеркнати от лицето на земята

като гледам едва ли във момента вършим това което се иска от българите да разбирам ли че горното още важи?

Йорданка

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 601
    • Профил
Re: Това как да го разбирам от Петър Дънов
« Отговор #1 -: Май 28, 2018, 07:25:06 am »
Коси здравей, ти сама си отговаряш на въпроса. По скоро си мисля, че искаш да споделиш тревогата която имаш от факта, че все още не работим на пълно според Божията Воля.  От доста време и аз имам такива тревоги и усещания. Първото нещо което всеки може да направи е да работи за собственото си развитие в духовната наука, за свързването си с Духовния свят и когато има повече осъзнати хора/души тогава ще се обърне ситуацията. Положението е такава защото ние сме на такова ниво на развитие.

Teo

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 106
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 28, 2018, 12:21:33 pm »
И аз имам чувството, че се движим по много тънък лед. На моменти съм обнадежден и виждам някакви светли примери и светлина в тунела, в други случай ме избива на отчаяние и си мисля, къде още може да пропадне тази нация и до колко още може да деградираме духовно. През уикенда дочетох книгата на Радан Кънев "1 април 2034", която описва ситуацията в България по това време (след 16 години) - анти-утопия от рода на Оруел 1984. Според мен книгата не е за този период и не се отнася само за България (мое умозрение), а описва войната на "Всеки срещу всеки" - идеята, че всеки се опитва сам да оцелее за себе си, паразитирайки на гърба на другия, прецаквайк го, мислейки как да изкара някой келепир и т.н, без да го е грижа за ближния. И мисля, че наистина тук има две Българии - двете абсолютни крайности, на светлите братя, който могат да дадат пример и на тези, които живеят в абсолютно краен егоизъм и сякаш изпреварват времето и живеят в бъдещи епохи на Всеки срещу всеки. За сега усещането ми е, че тъмнината надделява, надявам се само, защото светлината не е толкова гръмка и не се набива на очи, дано съм прав. Иначе, за книгата имам и някои други умозрения, но не знам още дали да ги споделям или да си ги запазя за себе си. Още ми е необходимо да я разбера, защото беше трудно четиво за мен.

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1423
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 28, 2018, 12:25:42 pm »
Аз не виждам лошо в това. Първо етимологията на думата "българи" не е етническо, т.е. понятие за даден народ, а е състояние на Духа! Второ това, че днес са криви представите на хората е проблем на самите хора.

Друго, ако ще и един град хора да останат, които ще се наричат българи ама Човеци да са! Ужасно е да се живее всред астралопитеци - ще ме прощавате за израза. Може и крайно да звуча, но Пътищата са два, трети няма. Тъй че и драма няма. Драмата може да е в самите хора, ако я разбират. Но ми се струва, че мнозинството дори няма да разбере какво му се случва.
Aha

Йорданка

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 601
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 28, 2018, 01:23:19 pm »
Цитат
Пътищата са два, трети няма. Тъй че и драма няма. Драмата може да е в самите хора, ако я разбират.
Светльо здравей, така е, но чувствам/имам мъка/болка от всичко това. Каквито и да са, те са ни братя. А понякога и аз изпадам в крайности. :)

cveti

• Странник
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 30, 2018, 12:39:29 am »
Сега казват: «Като свършим с евреите, ще дойдем до вас (Братството), ще ви изгоним.» До нас като дойдете, България ще бъде заличена от картата на Европа. Тяхното наказание ще бъде 2-3 пъти по-лошо от това на евреите. Един ден Господ ще заличи много народи, ще заличи и българите. Българите са важни, докато вършат Волята Божия. Щом не я вършат, ще бъдат зачеркнати от лицето на земята

като гледам едва ли във момента вършим това което се иска от българите да разбирам ли че горното още важи?

Вярно е това твърдение. И според  мен  Братството е произлязло от евреите - по точно от силите които стоят зад евреите. Когато е бил изведен народ от Египет , целта е била да станат истински хора и човеци и изпълняват Божията воля, но те и там не  са успели да издържат и са се издънили, затова  по късно се превърнали в евреи и отхвърлящ народ.
За Братството (бялото) си мисля, че ще е нужно на Земята, докато успее да създаде шестата раса, която ще бъде строго контролирана и изпълняваща Божията воля не по собствено желание. След, което ще бъде заличено от Земята, поради простата причина, че самото  (Братство)  не се е съобразило със  свободната воля на човека от петата раса на Земята, а го е  ползвало , като материал за духовна еволюция, без неговото познание.
А за българите и останалите народи , също е вярна информацията - ще изчезнат.
Ще останат само истински човеци и от петата и от шестата раса.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1589
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 30, 2018, 01:24:30 pm »
Цитат
шестата раса, която ще бъде строго контролирана и изпълняваща Божията воля не по собствено желание

Източник за това твърдение? Или е собствено умозрение?

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3745
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #7 -: Май 30, 2018, 01:56:18 pm »
Цитат
И според  мен  Братството е произлязло от евреите

Учението на Бялото Братство и неговите водачи датират от петата културна епоха на Атлантида. Учениците на Ману Законодателя ръководят културните епохи след Атлантида, като започват с древноиндийската. След това е персийската. И чак през третата културна епоха на историческата сцена започва мисията на евреите, която дори не е водеща, а с особени цели. Водещите по същото време са били египтяните и халдеите.

Така че тук не може да има „според мен“. Историята си е история. И учението на ББ върви с историята си, която няма нищо общо с нечии частни интрепретации.

Цитат
шестата раса, която ще бъде строго контролирана и изпълняваща Божията воля не по собствено желание.

Точно обратното, човешките общности през шестата раса ще бъдат напълно освободени от предопределености, карма и прочие несвободни обстоятелства. Дори през шестата културна епоха, която ще предшества идването на шестата раса, хората ще се обединяват в пълна свобода - това ще бъде основното и ключово качество на тези групи.

http://www.otizvora.com/2014/09/6498

Цитат
След, което ще бъде заличено от Земята, поради простата причина, че самото  (Братство)  не се е съобразило със  свободната воля на човека от петата раса на Земята, а го е  ползвало , като материал за духовна еволюция, без неговото познание.

Какви са тия свободни съчинения, граничещи с богохулство?

Братството не може да бъде заличено от Земята, защото не е от Земята. Братството е съвкупност от различни духовни йерархии. А това, че Братството всъщност се съобразява със свободната ти воля и те оставя да пишеш небивалици по форумите и по адрес на Братството, само по себе си те оборва.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

cveti

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 31, 2018, 09:29:14 am »
Цитат
шестата раса, която ще бъде строго контролирана и изпълняваща Божията воля не по собствено желание

Източник за това твърдение? Или е собствено умозрение?

Личен опит ! - просто казах директно нещата за да се спрат задкулисните игри на тези йерархии.А хората имат въпроси и искат отговори за това.

Много  тук от вас говорите немски и превеждате Щайнер, ще прибягна до някой извадки и цитати:

Цитат
Die Weiße Bruderschaft des Lichts
Die Weiße Bruderschaft des Lichts (auch Illuminaten, Bodhisattvas) versucht seit Anbeginn der Menschheit Erleuchtung in die Reihen der Menschen zu tragen und sie zum richtigen Pfad zu bringen.

Sie wollten die Menschen voreinander bewahren, und griffen auch zum Mittel der Lüge (Religion) um den Menschen den Frieden zu bringen (Der Zweck heiligt die Mittel im wörtlichen Sinn).

Във връзка със Щайнер :

Цитат
Между Теодор Реус, суверен генерал-майстор и Вит, 33. 90. 96. и единствен директор на Орден на Старите Тамплиери, Майстори на Шотландския, Мемфис и Мисраим, за германския Райх, и Бр. Рудолф Щайнер, генерален секретар на Теософското общество и президент на мистичния храм и глава "Мистика атена" 30. ° 67. ° 89. ° в Берлин, днес е сключен и подписан следният договор и братско споразумение. 

Цитат
Д-р Бр. Щайнер получава от Теодор Реус правото да търси по свое усмотрение и без предварителното разрешение на Бр. Теодор Реус неограничен брой членове на Теософското дружество или на такива лица, които не принадлежат към Теософското общество, в тази глава и мистичния храм "Мистика аетерна" в Берлин, в Ордена на старите християни от французите на Шотландия, Мемфис и Мисрай Рийт за записите на германския Райх, а до 30-та степен А . & А да се усъвършенства.

Цитат
Д-р Бр. Щайнер се ангажира да купува цялото масонско облекло за своите членове изключително от г-ца Марта Желоф , с фиксиран лихвен процент. Д-р Бр. Щайнер се ангажира да не приема или приема лица, които са били изключени, подали оставка или са били отстранени от символичната Велика ложа в Лайпциг или от бр. Теодор Рею (SS). Д-р Бр. Щайнер не е подарък или други масони. , , Организация или власт в Германия да признае или да се свърже със себе си, която е разпуснато или спряно от S.Sanktuarium, съответно от Theodor Reuss или която се е отказала от SS и / или Theodor Reuß.

Его целия документ в Оригинал

GROSS- ORIENT DES SCHOTTISCHEN A. & A. 33.° RITUS
SOUVERÄNES SANKTUARIUM
DES ORDENS DER ALTEN FREIMAURER
VOM MEMPHIS- U. MISRAIM- RITUS
      Bureau
        des 
General-Großmeisters      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~     Berlin, S.W. 47, den ........ 190 ...

Vertrag und brüderliches Übereinkommen

Zwischen Theodor Reuß, Souveräner General- Großmeister ad vitam, 33.° 90.° 96.° und alleiniger Vorstand des Ordens der Alten Templer Freimaurer des Schottischen, Memphis- und Misraim- Ritus für das deutsche Reich, und Br. Dr. Rudolf Steiner, Generalsekretär der Theosophischen Gesellschaft und Präsident des Mystischen Tempels und Kapitel "Mystica aeterna" 30.° 67.° 89.° in Berlin, ist heute folgender Vertrag und brüderliche Übereinkunft abgeschlossen und unterzeichnet worden.

Br. Dr. Steiner erhält hiermit von Theodor Reuß, unter Einhaltung der in diesem Vertrag festgelegten Voraussetzungen, die Berechtigung, nach seiner Wahl und ohne vorher die Genehmigung des Br. Theodor Reuß einholen zu müssen, eine unbegrenzte Anzahl von Mitgliedern der Theosophischen Gesellschaft oder auch von solchen Personen, die der Theosophischen Gesellschaft nicht angehören, in diesem Kapitel und Mystischen Tempel "Mystica aeterna" in Berlin, in den Orden der Alten Templer Freimaurer vom Schottischen, Memphis- und Misraim- Ritus für das Deutsche Reich aufzunehmen, und selbe bis zum 30.Grad A.& A. zu perfektionieren.

Br. Dr. Steiner verpflichtet sich dagegen für jeden Kandidaten, den er in den genannten Orden aufnimmt beziehungsweise in den Graden perfektioniert, an Br. Theodor Reuß eine Gebühr von Vierzig Mark (40 Mark) zu bezahlen, wofür der betreffende Kandidat, wenn er in den 18.Grad erhöht worden ist, von Theodor Reuß ein Diplom dieses Grades ausgefertigt erhält. Diese Gebühr ist fällig und an Theodor Reuß zahlbar am Tage der Aufnahme eines Kandidaten. Diese Gebühr kann in besonderen Fällen von Theodor Reuß gestundet werden. Ein Kandidat ist jedoch erst rechtmäßiges Mitglied des genannten Ordens, und hat erst Anspruch auf ein Grad- oder Mitglieds- Diplom, wenn die oben genannte Gebühr an Br. Theodor Reuß tatsächlich auch bezahlt worden ist. Wünscht ein Mitglied außer dem einen Diplom für den 18.Grad auch noch andere Diplome für andere Grade, so kostet die Ausfertigung für jedes weitere Diplom 10 Mark (zehn Mark), die vor der Ausfertigung an Br. Theodor Reuß zu zahlen sind. Über die Verwendung der von Br. Dr. Steiner für sich oder für seine Kandidaten und Mitglieder an Theodor Reuß gezahlten Gebühren steht weder Br. Dr. Steiner, noch den von ihm aufgenommenen oder seiner Organisation angehörenden Mitgliedern eine Kontrolle nicht [sic!] zu, dh. es steht denselben kein Recht zu, Rechnungslegung über die Verwendung zu verlangen. Br. Dr. Steiner hat kein Recht, selbständig für den Orden oder für Theodor Reuß auszustellen. Für die Zeit seiner Abwesenheit von Berlin ernennt Br. Theodor Reuß den Br. De. Steiner zum Stellvertretenden General- Großmeister und General- Groß- Sekretär im Souveränen Sanktuarium. Diese Ernennung tritt an dem Tage in Kraft, an dem Br. Dr. Steiner vier Kandidaten dem genannten Orden zugeführt haben wird, und sein Kapitel gegründet hat. Br. Dr. Steiner hat aber als Stellvertretender General- Großmeister vorläufig nur Jurisdiktion über die von ihm selbst dem Orden zugeführten Mitglieder. Über diese übt er aber bis zum 30.° A.& A. die ausschließliche Jurisdiktion aus und erst, wenn selbe über den 30. Grad A.& A. steigen, fallen selbe unter die Jurisdiktion von Br. Theodor Reuß. Wenn Br. Dr. Steiner für den hundertsten (100.) Kandidaten die in diesem Vertrage stipulierte Gebühr von Vierzig Mark (40 M.) an Br. Theodor Reuß bezahlt haben wird, ernennt Br. Theodor Reuß den Br. Dr. Steiner zum Amtierenden General- Großmeister 33.° 90.° 96.° für das Deutsche Reich, mit Jurisdiktion über sämtliche im Deutschen Reiche bestehenden Organisationen des Ritus und Ordens. Mit der Zusammenrechnung der genannten Zahl von Hundert Kandidaten sollen auch die dem Orden von Schwester v. Sivers und Br. Dr. Steiner zugeführten Frauen mitgezählt werden. Alle gedruckten Rituale, Katechismen, Bücher, Logengegenstände müssen von Br. Dr. Steiner extra bezahlt werden.

Br. Dr. Steiner verpflichtet sich, die gesamte maurerische Bekleidung für seine Mitglieder ausschließlich von Fräulein Marta Gierloff zu beziehen, zu einer festgelegten Taxe. Br. Dr. Steiner verpflichtet sich, keine Personen, welche von der symbolischen Großloge in Leipzig oder von Br. Theodor Reuß (S.S.) ausgeschlossen, ausgetreten oder suspendiert worden sind, aufzunehmen oder anzunehmen. Ferner verpflichtet sich Br. Dr. Steiner keine Loge oder andere freimaurer ... Organisation oder Behörde in Deutschland anzuerkennen oder mit selber in Verbindung zu treten, die vom S.Sanktuarium, respektive von Theodor Reuß aufgelöst oder suspendiert ist, oder die sich vom S.S. bzw. von Theodor Reuß losgesagt hat.

Br. Dr. Steiner verliert sofort alle Rechte und Grade im S.Sanktuarium und im genannten Orden, falls er diesen beiden letzten Bestimmungen entgegenhandelt. Selbstverständlich steht dem Br. Dr. Steiner die Führung eines Amtssiegels und die Benützung von Briefpapier mit dem Namen des Ordens zu, wie selbes von Br. Reuß selbst benützt wird. Als Amtssiegel führt Br. De. Steiner das diesem Vertrag im Abdruck beigefügte Siegel.

So geschehen, gelesen, genehmigt und unterschrieben am 3. Januar 1906, E.V.d.i. am dritten Januar neunzehnhundertsechs E.V.

zu Berlin                                                                      Groß- Lichterfelde 
                (Stempel)         (Stempel)                             Theodor Reuß ... 
                                                                                        33.° 90.° 96.°

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #9 -: Май 31, 2018, 10:14:01 am »
Цитат
Личен опит !

Ти да видиш.  8)

Цитат
просто казах директно нещата за да се спрат задкулисните игри на тези йерархии.

Добре, каза го. Как мислиш, сега йерархиите ще се спрат ли?  :)

Цитат
Във връзка със Щайнер :

Благодаря за сведенията. Няма как да ги проверим, но бих се изненадал, ако не е имал вземане-даване с едни или други ложи.

Въпросът е, имаш ли проблеми с Щайнер? Защото, ако имаш, това означава, че имаш проблем с този форум, а това пък означава, че форумът има проблем с теб, което обикновено води до предизвестен край.

Просто отбелязвам... засега.
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

cveti

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Май 31, 2018, 11:13:05 am »
Със  Щайнер проблеми нямам  8), така че се успокой.
На прицел са ми онези братства дето донесоха черните магии от Атлантида и манипулират  и до днес човечеството.

Цитат
Добре, каза го. Как мислиш, сега йерархиите ще се спрат ли?  :) 

Ще се спрат, когато бъдат разкрити игрите им. Не си ли си задавал въпрос, защо са нужни и черни и бели ложи? Знам отговора ти - За да се просветли човечеството и достигне до една пълна осъзнатост .
Но не ти ли е минавало през ум, че ще е много по лесно Бялото Братство, вместо да играе в комбина с черното, да просвещава човека ще  е по добре да премахне изцяло черното. И тогава самия човек ще излезе на светло и без тези йерархии  ;)

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #11 -: Май 31, 2018, 11:25:30 am »
Цитат
На прицел са ми онези братства дето донесоха черните магии от Атлантида и манипулират  и до днес човечеството.

Мерникът ти не е точен. Масонските ложи, споменати в предишния ти пост, са нещо съвсем различно, с различен произход и различни цели.

Цитат
Знам отговора ти - За да се просветли човечеството и достигне до една пълна осъзнатост .

Като знаеш отговора ми, как можеш да пишеш следващото изречение? Аз ли трябва да се замислям или ти трябва да се замислиш, че просвещаването на човечеството е просвещаване на човечеството?

Не ти е работа да определяш плана и темповете за изпълнението му от тези, които са те създали. Работата ти е просто да се просвещаваш. Кой те е спрял? - Никой! Спънката си е в тебе, защото мислиш, че знаеш повече, отколкото реално знаеш, заради което скачаш и на прибързани изводи върху илюзорни ситуации.

Препоръчвам да ограничиш или направо да преустановиш публикациите си срещу Бялото Братство в този форум, ако искаш да запазиш възможността си за активно участие в други дискусии. Всяко по-нататъшно човъркане по тази тема и натрапване на субективен възглед ще бъде нарушение на няколко точки от правилата на форума, с които всеки регистриран се е съгласил.
« Последна редакция: Май 31, 2018, 11:34:10 am от Стопанина »

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1423
    • Профил
« Отговор #12 -: Май 31, 2018, 11:26:04 am »
Едва ли може да се отговори в един абзац или няколко изречения на такъв въпрос.

Аз ще задам две причини, за които аз имам взор. Други съм сигурен, че могат да добавят и още.

Първо, човек тук на Земята придобива своя Аз, своето Съзнание, което следва да приобщи чрез своята свободна воля и индивидуалност към Висшия Христов Аз, за да стане едно цяло - "Не аз, а Христос в мен". Това следва да се извърши при пълното и ясно съзнание на човека. Индивидуализирането обаче е възможно само тук на Земята чрез преминаването и през свободната воля на човека.

Второ, изостаналите в своята йерархия същества следва да бъдат изкупени, също чрез/от човека. Неговото повдигане е свързано и с повдигането на тези същества от ангелска, архангелска и архайска йерархия (луциферични, ариманични и асури)

Според Антропософията крайна цел на този цикъл не е само спасението на човешката Душа, а така също и на по-долните животински, растителен и минерален свят, както и на изостаналите в своето развитие йерархии, които споменах по-горе, т.е. Висшата индивидуалност към Цялото.
Aha

cveti

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 01, 2018, 12:33:03 pm »
Цитат
Мерникът ти не е точен. Масонските ложи, споменати в предишния ти пост, са нещо съвсем различно, с различен произход и различни цели.

Точно, че съм  абсолютно наясно със целите им, затова ги отбелязах. Memphis-Misraïm-Ritus  е  бил свързан с третия райх, както и с култувете на Изида и Озирис и сексуалната магия.. Расата, за която и Хитлер говори. Патента е предаден от окултиста Яркер на  Теодор Реус, по късно на германския райх. Така, че нищо ново под Слънцето, само изяснявам на хората подробности, които не видях да са отбелязани в някой от разделите.

Ето тук има фактите на лице.

https://de.wikipedia.org/wiki/Memphis-Misra%C3%AFm-Ritus#Aleister_Crowley_wird_MM-Administrator_und_Patentverkauf_an_Tr%C3%A4nker

Цитат
Theodor Reuß

Theodor Reuß mit dem Schurz der Freimaurer
Carl Albert Theodor Reuß (* 28. Juli 1855 in Augsburg ; † 28. Oktober 1923 in München ) war ein deutscher Opernsänger , radikaler politischer Aktivist, Journalist , Sexualmagier , Theosoph , Freimaurer und Gründer okkulter Orden . [1] 

С, който Щайнер подписва договора, който по горе посочих.

https://de.wikipedia.org/wiki/Theodor_Reu%C3%9F

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #14 -: Юни 01, 2018, 12:48:50 pm »
Твърденията или намеците, че Щайнер има нещо общо с нацистите и ложите зад тях, чудесно обслужват самите тези ложи, но не отговарят на действителността. Още много ложи претендират, че имат нещо общо с Щайнер, та дори и с Беинса Дуно, ама то е ясно защо го правят. И няма как всички претенции да са верни, защото някои от тях взаимно се изключват.

Връзките на Щайнер с някои ложи по линия на Теософското общество прекъсват в момента, в който той се разочарова от самото Теософско общество и създава Антропософското, на което той е водач - без каквато и да било „шапка“. Ако е намирал финансиране от добронамерени, но безплодни масонски общества, е напълно разбираемо. Но смелите ти инсинуации, че съществува връзка на антропософията с по-късния нацистки режим, водят до напълно разбираем бан в този форум.

Нямам желание да губя време, като оборвам глупостите ти, вдъхновявани от преводачката на горецитираните „изобличаващи“ договори. Много ти здраве. Носи много здраве и на самата Наталия Андреева. Вече години чакам с нетърпение Erde Blute, за да ѝ напиша съсипваща рецензия - както от антропософска, така и от чисто логическа и философска гледна точка.

Обещал съм ѝ. А чудесно помня, че я бях предупредил - няма да допусна жалката ви ложа да си призвоява попечителството над Христос, Розенкройц, а сега и... Щайнер. На война като на война - ще ви направя на дреп и ще си останете само с това, което имате: жалки претенции.
« Последна редакция: Юни 01, 2018, 01:05:59 pm от Стопанина »