Автор Тема: Ариманизъм в действие  (Прочетена 3090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1450
    • Профил
Re: Ариманизъм в действие
« Отговор #30 -: Декември 11, 2018, 04:49:55 pm »
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217475657428390&set=p.10217475657428390&type=3&eid=ARCWz8_q5weaHGZMtateGoNA-K-6FiX5yEvB5YKOG_791k0j3qWa9wdTGiHrLr9m2CwrN-u9qdvR6FI8

Поставям тук една карта Таро, публикувана в сп. Економист, от 2017 та.

Григор Лилов е споделил на стената си исканията на т.н. "жълти жилетки"

Ето какви са те според това което е споделил Григор Лилов:

„Жълтите жилетки” във Франция публикуваха манифеста си.
Той е еклектична програма от една страна, а от друга – напън за крайно лява, бих казал троцистко-комунистическа и популистка революция със записаните в него 25 точки с изисквания към правителството. Заедно с изстъпленията на вандалите по време на протестите това вече отблъсна голяма част от симпатизантите им.
Някои положения от този Манифест:
https://www.lelibrepenseur.org/presentation-du-site/

• Незабавно напускане на НАТО.
• Незабавно напускане на ЕС.
• Конфискация на парите на африкански диктатори във банките на територията на Франция и предаването на средствата на африканските народи (бел. как, може би на калпак, след като се управляват от диктатори).
• Нова конституция на Франция.
• Забрана за данъци над 25% от състоянието на гражданите ( бел.: тази лява точка това ще облагодетелства най-богатите с данъка върху дохода).
• Незабавно повишаване с 40% на минималната заплата, пенсиите и социалния минимум.
• Незабавно създаване на нови работни места в здравеопазването, образованието, обществения транспорт, правораздаването.
• Да се наложи пълна забрана на намесването на държавата в образованието и здравеопазването.
• Да се проведе всенароден конгрес по здравеопазването.
• Незабавно започване на строителството на 5 милиона държавни жилища на достъпни цени. Да се наказват кметове и префекти, които оставят бездомници под открито небе.
• Анулиране на вътрешния дълг на страната (бел. отказ от плащания по него)
• Незабавно махане на камерите и радарите от пътищата (бел. – благодарение на тях автотранпортните произшествия бяха смъкнати с пъти, вкл. и броят на загиналите и ранените. Франция беше на едно от първите места в света по тези трагични показатели)
• Безплатно правосъдие. Увеличаване на щатните бройки в правната сфера 4 пъти.
• Нова индустриализация на Франция с цел отказ от вноса като причиняващ щети на екологията.
• Забрана на пластмасовите опаковки.
• Законодателни мерки за удължаване на гаранциите на стоките поне до 10 години.
• Забрана на ГМО, пестицидите (бел - т.е. само екологично земеделие), задължителна ротация на посевите
• Реформа на банковото дело - раздробяване на големите банки на по-малки. Забрана за държавно финансиране при фалит.
И т.н. , и т.н. Странно е как хората могат да подкрепят тази какафония. Но не е странно как манипулират „свободните” социални мрежи и редица медии.
В обръщението си към нацията президенът Макрон обяви увеличение на минималната заплата с 100 евро, освобождаване на заплащането на извънредния труд и премиите от данъци. Обеща подготовка на данъчна реформа.
Както крайната „левица”, така и крайната „десница” (Марин льо Пен) останаха недоволни и обещаха нови протести.

https://www.lelibrepenseur.org/presentation-du-site/?fbclid=IwAR3GqaRWxTEcX4b0bG_zEgnoAhdEsWfYgXFTXof1zLD86365BzdPTrawYRg

Може би Фалег (или друг френско говорящ) ще потвърди текста, който е взет от горното издание.

Виждаме класически пример на проявление на Луцифер - искания, който е повече от ясно, че няма как да бъдат изпълнени, някой от тях направо безумни. Направи ми впечатление картата Таро, Луцифер води жълти хора, в урвата на нищото, под лунна светлина!

Aha

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1385
    • Профил
« Отговор #31 -: Декември 11, 2018, 10:17:56 pm »
От тази информация, която си написал Светльо, лъха истинска какафония и скалъпеност ариманична. Аримановият дар, информациията чрез информационните технологии, може да ни вкара в откровени лъжи и субективни фантасмагории, ако човек не успее да разпознае едностранчовостта Ариманова.

Какво може да прави тук някаква си измислена "таро" карта от някакво издание от 2017 год?! Каква връзка има тази карта с размисъла и сърцето на г-н Дупон от град Лион, който не може да свърже двата края от известно време. Да, той е сложил светлоотразителна жилетка, за да го забележат; с което заявява категорично своята воля и желание да се увеличи месечното му възнаграждение... Това е един категоричен протест на френския народ за по-достоен живот. Манифестът предложен от теб, Светльо, е пълна измислица, такъв не съществува и зад жълтите жилетки не стои никаква структура /организация. Хората са спонтанно организирани по собствена съвест и съображение. Една част от тях са напълно удовлетворени от думите на г-н Президента снощи, така че прекратяват протестите. Други ще продължат, защото биха искали по-добра финансова стабилност. Това са чисто вътрешни проблеми на френския народ, воден от своя Архангел. И аз тук най-малкото ще се занимавам да ги обсъждам !

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1450
    • Профил
« Отговор #32 -: Декември 12, 2018, 05:26:47 am »
Фалег, този манифест не е предложен от мен, такова предложение от мен не съществува, а от Григор Лилов - ясно съм го посочил и съм дал насока от къде е взет. Не си личи да си разбрала.

Дал съм и препратка и към френското издание. Ако е ариманична какафония предложеното, какво е да вкарваш "чужди думи в моята уста"?

Както виждаш обръщам се към теб или някой друг като френско говорящ да каже от първа ръка дали текста може да се счита за автентичен. Не се чувствай длъжна да отговаряш ако не искаш да коментираш.

Не му знам случая на г-н Дупон от Лион, вероятно са стотици милиони като него по света ако не и повече. Не намирам за нормално обаче ако аз имам нужда от пари да взема да изляза на протест. Някак си не ми го побира акъла, нито пък ми дава сърце да върша това. Виж бих работил повече, бих си ограничил разходите, бих си променил начина на живот или бих се преквалифицирал. Последното нещо което ми идва на ум и като подтик в сърцето, е да изляза на протест и за да ме видят да сложа жълта жилетка!

Можеш да кажеш, че не си в течение или не би ги обсъждала, а не да заявяваш, че такива манифести не съществуват. Как разбра, че са спонтанни тези протести? Това със "спонтанните" и "самоорганизирани" протести ние вече го живяхме. Не знам архангела на френския народ дали би искал погроми по улиците на градовете, но това наистина вече не е моя работа.

Тя и революцията на френския народ в края на 19 ти век беше "спонтанна" ама импулсите дошли от нея още държат влага на цяла Европа. Та затова и намирам за уместно да бъдат обсъждани тук, където нямаме притеснения да обсъждаме това или онова събитие днес. Не те задължавам или обвързвам с нищо, само не ми слагай думи, които не съм изрекъл, моля!

« Последна редакция: Декември 12, 2018, 05:59:21 am от Светльо »
Aha

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #33 -: Декември 12, 2018, 11:29:24 am »
 Моите думи са тези:   
Цитат
Манифестът предложен от теб, Светльо...

Този манифест го предлагаш ти във форума, в твоя пост. И не само го предлагаш за четене, но и го коментираш, заедно с измислената карта "таро" взета от страница във Фейса:
Цитат
"Виждаме класически пример на проявление на Луцифер - искания, който е повече от ясно, че няма как да бъдат изпълнени, някой от тях направо безумни. Направи ми впечатление картата Таро, Луцифер води жълти хора, в урвата на нищото, под лунна светлина!"

Не разбрах, какво толкова те засяга, че г-н Дюпон е излязъл на кръговото, за да предяви своите искания ? Защо ти е необходимо да коментираш неговото поведение ?
Цитат
"Последното нещо което ми идва на ум и като подтик в сърцето, е да изляза на протест и за да ме видят да сложа жълта жилетка!"

Не за теб става дума, а за г-н Дюпон . Разбираш ли разликата ?!
От твоите думи си личи, че ти изобщо не си наясно със ситуацията във френското общество и френската социална система, но си готов да коментираш нещо, което е далеч от периметъра на твоя живот.
Не е ли по-логично да коментираш недоволството на хората в България ?

За твое сведение човекът не може да постигне свобода без Луцифер, дори тази свобода да преминава границите... А, ако Григор Лилов е авторитет за теб, най-добре е да продължиш да следиш писанията му. Аз не го познавам и не ме интересува.

P.S.
Единственото реално искане от политическо естетсво на жълтите жилетки (за което се заговори днес- 16 декември- и не по-рано) е промяна в конституцията на републиката, позволяваща  по-често провеждането на референдуми по примера на Швейцария, т.нар. граждански референдуми, допитване до народа по конкретни въпроси наболели в обществото. Вместо това да се случва чрез закони, предложени от Президента и приети от Парламента, както беше с озаконяването на хомосексуалните бракове по времето на мандата на Фр. Оланд. Тогава се надигна голяма вълна на недоволство в страната, но народът не беше чут, защото приемането на този закон влизаше в предизборната кампания на Оланд.
Проблемът с референдумите, е че те са доста скъпо удоволствие за организиране и провеждане, а и Франция не е Швейцария, що се отнася до политическата форма на управление, както и по площ .
За сведение, на швейцарците им идват в повече референдумите. На година имат по три-четири и една голяма част от гражданите често не участват. Последният път ги питаха дали трябва да режат рогата на кравите или не...
Така, че въпросът с гражданските референдуми във Франция никак не е лесен за решение и осъществяване.
« Последна редакция: Декември 20, 2018, 11:58:28 am от Faleg »

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3802
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #34 -: Декември 12, 2018, 12:17:15 pm »
Никой не твърди, че въпросната карта е една от стандартните и истински карти таро. Ако случайно решиш да проучиш темата, преди да се изказваш по нея, ще откриеш изобилни материали. Съществува цяло общество, което анализира ежегодните карти, публикувани от „Икономист“ и други медии в края на всяка година. Схващането е, че окултните ложи символично разкриват събития, замислени, подготвени и очаквани за следващите години.

Такъв беше случаят с картите „таро“, на които предварително се разкриваше унищожаването на кулите от Световния търговски център и атаката срещу Пентагона.

Такъв е и случаят с жълтите жилетки. Да твърдиш, че няма ама абсолютно никаква връзка между картата от 2017-а и събитията с „жълтите жилетки“ от 2018-а, говори за големи конски капаци или тежка форма на далтонизъм.

И това е само по въпроса с „измислените“ карти. Няма да обсъждам останалите общи приказки в постовете ти. Още снощи знаех, че непременно ще отговориш на Светльо и даже знаех какво ще му кажеш. Станал съм почти пророк, що се отнася до включванията ти. :)

А след този пост прогнозирам N-то „ой, фръц“ и изчезване от форума за няколко дни/седмици. Prove me wrong! ;)
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #35 -: Декември 12, 2018, 12:32:56 pm »
Общите приказки идват от вас !
Хората излязоха с конкретни искания от Президента и той им отговори.
А за протестите на гимназистите, какво ще кажете ? Има ли карта, подсказваща тяхната проява и техния протест ?

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 379
    • Профил
« Отговор #36 -: Декември 12, 2018, 01:58:57 pm »
Тези протрсти на "жълтите жилетки", под предтекста за справедливост, според мен са просто завист към богатите и лакомия. Интересен феномен е, че бедните държави не искат комунизъм, не протестират, а си понасят бремето (що-годе), а от друга страна, богатите държави искат комунизъм и протестират за още заплати и блага- пълен смях.
При положение, че имат стандарт на живот най-добър за плебса - ОТ КАКТО СВЯТ СВЕТУВА!

Това са очевидно изкуствено разпалвани и умишлено раздухвани събития от черните ложи... Просто владеят и двете страни на конфликта, както винаги - целите им са що годе ясни. Затягане на обръча, най-вече финансовия.

В САЩ същото.
Къде има най-много "комунисти" знаете ли? В най-богатите колежи, в най-богата държава, идващи от най-богати семейства. Бели сноби тинейджъри, които имат всичко, протестират за правата на малцинствата и искат комунизъм  :D :D :D
На този етап, все повече заприличва, че живеем едва ли не в саркастична комедия :)
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

len

• Наминаващ
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #37 -: Декември 16, 2018, 12:56:27 am »
Селин Дион не е моят тип певица и освен онази сладникава песен от Титаник едва ли съм слушала друго от нея. Въобще не знаех за този неин клип. Изгледах го - с една дума "зловещ". Прочетох и част от коментарите под клипа - мнозина го характеризираха като пропаганда на новия световен ред и джендъризма. Един беше написал краткото: демоничен.