Автор Тема: Ариманизъм в действие  (Прочетена 2974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Leo

• Странник
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Ариманизъм в действие
« -: Март 17, 2018, 04:32:40 pm »
Румънско съдилище е отсъдило, че прав, здрав, дишащ и ходещ човек е мъртъв, защото в изпуснал сроковте да обжалва смъртен акт.

https://www.theguardian.com/world/2018/mar/16/romanian-court-tells-man-he-is-not-alive
(Статията е на английски.)

Navi

• Тукашен
  • Публикации: 576
    • Профил
Re: Ариманизъм в действие
« Отговор #1 -: Май 14, 2018, 09:41:41 am »
Милиардер иска да бъде умъртвен с уникален метод
http://www.pan.bg/view_article-5-430755-miliarder-iska-da-byde-umyrtven-s-unikalen-metod.html

Милиардер, натрупал състояние от новите технологии, е платил 10 000 долара, за да бъде умъртвен и цялото съдържание на мозъка му да бъде пренесено в компютър, така че да се запази завинаги. Сам Олтман съвсем не е единственият, пожелал това. Предприемачът от Силициевата долина се е присъединил към списък от чакащи на стартъп компанията “Нектом”. Почти 25 човека са включени в него до момента. Тяхното съзнание ще бъде цифровизирано, за да живее и след смъртта им, съобщава Daily Mail.....
„Взри се в корена!“ Козьма Прутков

Teo

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 112
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 13, 2018, 10:32:41 am »
Не знам дали това е подходящо за тази тема, но реших да го пусна тук. Бил Гейтс през startup-a MicroCHIPS са разработили микрочип, който може да се имплантира подкожно на жени и в продължение на 16 години да достава хормон levonorgestrel, който продотвратява забременяването. Разбира се чипа, може да се включва и изключва отдалечено. Един "по-добър" кондом.

http://www.neonnettle.com/news/4505-bill-gates-invents-human-microchip-with-wireless-on-off-birth-control-switch

Веско

• Постоянен
  • Публикации: 258
    • Профил
Като станем съвършени какво ще правим? Тогава ще почнем да живеем! Учителя

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1449
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2018, 10:43:02 am »
Aha

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1385
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2018, 12:05:16 pm »
Това е събитие от миналата година- даваха репортажи по телевизията от Швеция. Хората, които бяха готови да се подложат на безболезнената операция, считаха това за интересно. Има някаква първична наивност в мисленето на тези хора. В Западна Европа картезианското мислене по-скоро предпазва човека от такова лекомислие.

nemskokuche

• Наминаващ
  • **
  • Публикации: 69
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2018, 01:24:25 pm »
Та няма ли такова наивно мислене по целия свят, не само в северните части на Европа.

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2018, 01:35:50 pm »
Та няма ли такова наивно мислене по целия свят, не само в северните части на Европа.

Разбира се, навсякъде има хора от най-различни групи. Но има мисловни модели, които преобладават в различните части на света и които са по-устойчиви от други.

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2018, 01:54:22 pm »
Това е събитие от миналата година- даваха репортажи по телевизията от Швеция. Хората, които бяха готови да се подложат на безболезнената операция, считаха това за интересно. Има някаква първична наивност в мисленето на тези хора. В Западна Европа картезианското мислене по-скоро предпазва човека от такова лекомислие.

Картезианската филосифия, доколкото ми е известно акцентира върху рационалния подход в развитието на естествознанието при Декарт. Основно място в неговата филосифия заема Светата Троица и факта, че Бог Отец е в потенцията, Бог Син в конкретиката, а Свети Дух в реализацията. Счита се, че Декарт е вдъхновил Кант.

В този ред на мисли, позволи ми Фалег да не се съглася с теб. В днешно време на генералното "Западен човек" и през ум не му минават подобни мисли, мога да се обзаложа за това. Лекомислието не, а пълното НЕмислие на съвременния, особенно Западен човек, в пълна сила важи, видно от делата и упадъка в съвременната култура. Ще се радвам бъдните времена да ме опровергаят.
Aha

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2018, 02:12:02 pm »
Картезианската философия се свързва с подлагане на съмнение на всяко твърдение, действие, практика. Cogito ergo sum- "Мисля , следователно съществувам." Живея от дълго време сред тези хора тук и ги познавам добре. В случая имам предвид тяхната скептичност. Тук философските мисловни традиции са оставили дълбоки следи в човека и всяко нововъведение той подлага на съмнение. И до днес матурата по философия е една от наи-важните за страната. Разбира се, това не означава, че хората тук са защитени и ще останат незасегнати, но е напълно възможно те да не бъдат подвластни на изкушението в едно обезпокояващо мнозинство.  Надявам се. За чипиране тук изобщо не се говори, камо ли да се въвежда като практика.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 02:23:18 pm от Faleg »

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2018, 02:24:22 pm »
Картезианската философия се свързва с подлагане на съмнение на всяко твърдение, действие, практика. Cogito ergo sum- "Мисля , следователно съществувам." Живея от дълго време сред тези хора тук и ги познавам добре. В случая имам предвид тяхната скептичност. Тук философските мисловни традиции са оставили дълбоки следи в човека и всяко нововъведение той подлага на съмнение. И до днес матурата по философия е една от наи-важните за страната. Разбира се, това не означава, че хората тук са защитени и ще останат незасегнати, но е напълно възможно те да не бъдат подвластни на изкушението в едно обезпокояващо мнозинство.  Надявам се.

Аз работя ежедневно с такива хора, макар да живея в България, ежедневно имам досег с тях. Вярно, повече в работна среда, но според мен те поставят под съмнение новостите в мисловните граници, които системата им е поставила. Нищо което е извън системата тези хора, не подлагат дори на осмисляне, че може да съществува. Говоря конкретно за англичани и холандци. Сто процента има изключения, но те потвърждават правилото. Подобно е положението и тук, въобще подлагането на съмнение не изключва ама никак приемането на това в което се съмняваме... За съжаление, това е съвременния човек.
Aha

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2018, 02:33:03 pm »
В тази връзка имам конкретен въпрос Фалег.

Дали французите подлагат на съмнение, че срещата в Париж рпез уикенда е била за мир и човешко благоденствие, за поука от грешките и неповтарянето им?

Конкретно за това питам:

https://www.mediapool.bg/svetovni-lideri-otbelyazaha-100-godini-ot-kraya-na-parvata-svetovna-voina-news286148.html?fbclid=IwAR0b10wZRAVv_LuzwR_Ebp9rU9gJ0SQfwHcwqmC61M7BX1HbUs18EAGzfzw

Снимката на световните лидери поразително напомня гротеската на същите от честването на Батаклан през 2015-та, пак съвсем близо до честваната дата - 14.11.2015 - та

Aha

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2018, 02:41:52 pm »
Цитат
Дали французите подлагат на съмнение, че срещата в Париж рпез уикенда е била за мир и човешко благоденствие, за поука от грешките и неповтарянето им?

Сори, не влизам в политически анализи !

Беше написал нещо за приликата с англичани и холандци (но си го изтрил)- това са различни култури и мисловни светове.

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2018, 02:47:11 pm »
Цитат

Сори, не влизам в политически анализи !

Беше написал нещо за приликата с англичани и холандци (но си го изтрил)- това са различни култури и мисловни светове.

Нищо не съм изтрил. Каквото съм написал в горните две мнения, това е.

Политиката, е част от мисловната матрица на съвремието. Тя е и основен инструмент на Ариманичните духове, каквато е и темата в този подраздел на форума.  Не е нужно да се влиза в нея, но не означава, че не трябва да се наблюдава и коментира. Тя влияе пряко върху живота ни. Твоя воля.

Англичани и холаднци спадат към съвременния Западен човек - конкретно стана дума за Западния човек. Французите нима не са в тази категория хора?
Aha

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2018, 03:02:57 pm »
Цитат
Англичани и холаднци спадат към съвременния Западен човек - конкретно стана дума за Западния човек. Французите нима не са в тази категория хора?
  Аз не говоря никъде просто за западния човек. Говоря за французите, които познавам. Тяхното мислене и тяхната култура са коренно различни от тези на англичаните и холандците.
При англичаните например, не можем да говорим за влиянието на Декарт, а за това на Френсис Бейкън.
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 03:08:18 pm от Faleg »