Автор Тема: Европа - каква искаме да я видим  (Прочетена 4094 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1442
    • Профил
Re: Европа - каква искаме да я видим
« Отговор #30 -: Август 22, 2018, 12:13:17 pm »
Прегледах линковете. Аз също не намирам нищо в духа на ТСО в тези банки, въобще за Антропософия и банки ми се струва да говорим малко неуместно. Нещо като дървено желязо :)

Иначе гледам, че не предлагат нещо по-различно от другите банки, може би по-евтини, да не мога да кажа, но ми направи нещо впечатление, че те заемат единствени реални пари :)

Какво, да не би другите банки да заемат нереални пари ?!?!? :) Риторичен е въпроса.

Без ТСО банките без значение с какво лого или какви хора ще работят там, си остават просто част от системата за финансов контрол над целия стопански и образователен живот на социалния организъм. Т.е. отрова.
Aha

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1442
    • Профил
« Отговор #31 -: Август 22, 2018, 12:14:56 pm »
По същата логика защо да не поискаме да ни се отпусне заем от банки като тези, ако желаем да преминем един курс на обучение по Евритмия, например, имайки предвид високата и непоносима за обикновен човек такса от 4,500 евро на година ?!.. ;)

Верно ли толкова струва?!?!?
Aha

Faleg

• Тукашен
  • Публикации: 1374
    • Профил
« Отговор #32 -: Август 22, 2018, 12:31:43 pm »
Цитат
Верно ли толкова струва?!?!?

Да, по-надолу в линка е изписана цената...(информацията е от 2016г.), обучението е 4 години.

http://anthroposophie.fr/wp-content/uploads/2016/05/EurythmieEnProvence1.pdf

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1620
    • Профил
« Отговор #33 -: Август 22, 2018, 11:01:12 pm »

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #34 -: Август 22, 2018, 11:31:16 pm »
Браво на тези хора ! Това е светъл Лъч на духовна чистота.
Само така духовният свят ще намира достъп до човека и ще работи с него на Земята.  (heart)

Благодаря ти, Петьо, за тази новина, която ми дойде като мехлем на сърцето !

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #35 -: Септември 10, 2018, 08:22:32 pm »
В отдела за детски книжки в една френска книжарница, измежду стотиците по-малко или повече интересни книжки, се намираха и тези, при това на видно място. Не ми се струва, че точно това е Европа, която искам да видя.

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #36 -: Септември 10, 2018, 10:20:26 pm »
Проверих книгите, никъде не е отбелязано, че са за деца. Доколкото разбирам това са графични книги, които са типични за френската култура и се четат от възрастни.
Първата картинка говори за хумористичен албум с илюстрации, засягащи актуални политически събития от избирането на Тръмп и Макрон, тa до вълненията във футбола. На илюстрацията се виждат Статуята на свободата и символът на французите Мариана- символ на Републиката (Свободата води народа, картина на Йожен Дьолакроа).
Втората книга разказва истинска история случила се в света, в който живеем, а третата представя женската анатомия с чувство за хумор. Авторката е страдала от някакво заболяване, което я кара да опознае по-добре своето тяло. Никъде не е посочено, че книгата е за деца, на всичкото отгоре е доста скъпа за детска книжка.

Такава графична книга наскоро открих и за биодинамичното винарство- https://www.cosmobacchus.fr/. За съжление в нея авторът подхoжда с ирония- по всичко личи, че е инспириран от информацията в блога на един бивш член на АО. Книгата е издадена в началото на февруари тази година под заглавие "Космобакхус", първа част "Луцифер"- "мистичната"страна на нещата (винопроизводителят е представен с плитки-един намек за Астерикс). Предвидена е и втора част- "Ариман", а и трета... неизвестно каква.

Та, това е положението. Всеки е свободен да се изразява , както си иска и да чете, каквото си иска.
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 01:08:22 pm от Faleg »

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: Септември 10, 2018, 11:54:43 pm »
Възможно е. Просто и трите книги бяха в отдела с детска литература и всички книги наоколо бяха детски. Иначе едва ли щях да им обърна толкова внимание.

Другото, което ми направи впечатление е, че имаше много, наистина много детски книги и най-различни. Огромен избор! Сигурно половината магазин беше с такива. А може просто на такъв да съм попаднал.

Faleg

• Тукашен
    • Профил
« Отговор #38 -: Септември 11, 2018, 12:11:32 am »
Това, което проверих за въпросните книги не ме кара да ги слагам в категорията "детска литература", макар че на външен вид могат да заблуждават.
В истински магазин за детска литература книгите са подредени по възрастови групи. И наистина такива магазини са невероятно богати по жанрове и видове книги, по цветове и изработка- красота. От там купувам книги за моите племенници. 
Тук вкуса на детето се оформя от родителите и педагозите, от невероятните служители в библиотеките, в които учениците от малки до гимназия имат редовни седмични посещения и занимания.

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: Септември 16, 2018, 10:09:40 pm »
Теб може и да не те кара, но книжарите в Ница явно имат собствено мнение по въпроса.

Друго интересно, днес попаднах на къща от XIX век, строена от ложата на свободните зидари в Амстердам.

Символиката е интересна.
« Последна редакция: Септември 16, 2018, 10:16:21 pm от Петър »

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
« Отговор #40 -: Септември 16, 2018, 10:20:05 pm »
Междувременно, на около километър за стотина години ето докъде ги е докарала "еволюцията".

Композицията е отпреди 10-ина години.