Автор Тема: Криптовалутите: "Светая светих" на Ариман?  (Прочетена 4150 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dragonn

• Постоянен
  • Публикации: 367
    • Профил
Re: Криптовалутите: "Светая светих" на Ариман?
« Отговор #15 -: Декември 08, 2017, 06:43:03 am »
Цитат
Ако конвенционалните пари са отколешна територия на Ариман, то какви знаци бихме могли да разчетем в разпространението на виртуалните пари - криптовалутите?

Една дума - Ограничение. А ограничението пък е нужно за контрола. Наскоро ми се случи да спре тока в магазина точно когато бях на касата. И какво стана, всичко замръзна и не можеше да си платя шибаният хляб който бях взел. Разбира се като послушни овце всички изчакахме да дойде тока и работата продължи. Един свят с виртуални пари ще е като великан със сламени крачета. И най-лекото духване би го извадило от равновесие. Я си представи че тока на Земята спре за час, да речем от силна магнитна буря. Хаоса ще е огромен и виртуалните пари отиват на вятъра, защото толкова яко сме се вързали с технологията, че не можеш да си купиш и един хляб ако не работи.

Допълнение:
То пък и аз какво толкова се впрягам за технологиите. Те хората отдавна са го казали - "Това което си прилича се привлича". И е нормално една технология, каквато е тялото, да я привлича друга технология, каквито са машините.  :)
« Последна редакция: Декември 08, 2017, 07:33:08 am от dragonn »

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 348
    • Профил
« Отговор #16 -: Декември 08, 2017, 08:14:32 am »
До допълнението съм съгласен Драконе. Ограничение има, но има и разширение - криптовалутите са децнтрализирани (нямат федерален резерв), също така биткойна специално има таван, което ще рече, че поне за сега са имунни на инфлация.

Но примера за подобрното привлича подобното не пасва. Да, метафорично казано тялото е машината с която се движи душата, но разликата в "технологията" на телата ни и машините ни е огромна, поне за сега според мен е все едно да сравняваме хеликоптер със детска рисунка на хеликоптер - да подобни са ама :)
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

jj99

• Странник
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #17 -: Май 15, 2018, 11:46:59 am »
криптовалутите са децнтрализирани

Това е грешно твърдение. Биткоин е децентрализиран и има лимит, но той е просто една от многото крипто валути. С него зарибяват, популяризират. За всеки с малко акъл е ясно, че технологиите не стоят на едно място и се развиват. Биткоин ще бъде заменен, и вече въвлечен в тая система, ще трябва да вървиш с нея. Няма отказване. То и сега сме в подобно положение. Емитираха толкова много дълг, че никой не може да шава, щото "запалят" ли го, всичко ще изгърми.