Автор Тема: Плоската Земя  (Прочетена 2289 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Веско

• Постоянен
  • Публикации: 258
    • Профил
Re: Плоската Земя
« Отговор #45 -: Януари 14, 2019, 02:46:20 pm »
сателит разкрива истинската форма на земята
https://www.youtube.com/watch?v=j6VHW_4YJAo
Като станем съвършени какво ще правим? Тогава ще почнем да живеем! Учителя

borevesnik

• Странник
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #46 -: Януари 14, 2019, 08:54:27 pm »
Цитат
Според някои плоскоплосци, Луната също не била кръгла. Сферичната ѝ форма била следствие от оптичен ефект, дължащ се на сферичния купол над плоската Земя. Този купол създавал нещо като fisheye ефекта на някои обективи.

Този който твърди това не е прав.
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 09:29:38 pm от Стопанина »

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3802
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #47 -: Януари 14, 2019, 09:30:27 pm »
Цитат
Този който твърди това не е прав.

Не се притеснявай, не ме е заблудил! :D

Цитат
сателит разкрива истинската форма на земята
https://www.youtube.com/watch?v=j6VHW_4YJAo

Според мен много добре е изобразено как две от плочите на тетраедъра се събират в планините на Америките - както казва и Щайнер. Озадачава ме положението в северното полукълбо, което малко се различава от антропософските описания, но това е лесно обяснимо - моделът е само отчасти по снимки на сателит, а сателитът не е минавал там, защото северният полюс е no fly zona за сателити и самолети без военно предназначение.
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 09:35:39 pm от Стопанина »
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Cursedbone

• Постоянен
  • Публикации: 471
    • Профил
« Отговор #48 -: Януари 14, 2019, 11:36:48 pm »
Не мога да си замълча за тази тема.

Във филмчето ясно се казва че всичко се върти около земята и тя е център на вселената.
Но автора не е наясно с някой малки подробности. Най-вече центъра на вселената е Стара Загора.
Ето и доказателства.
https://www.google.com/search?client=firefox-b&ei=1vs8XJ_0H4jNrgS18I2IAQ&q=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0+%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80+%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0&oq=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0+%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80+&gs_l=psy-ab.3.0.0i67j0l4j38l2j0i22i30l3.41026.45913..48372...0.0..0.145.1151.0j9......0....1..gws-wiz.......35i39j0i131i67j0i7i30j0i131.Vdv_yJCGX5U

Да оставим майтапите на страна, всеки има право да вярва в каквото си поиска и да го доказва.
В "Черната овца" се пее - За всяка глупост има си време, да стане малка правда дори.

Отделно се сетих за този модел на земята без вода който май отговаря на описаното от Щайнер. Леко оста на въртене
само дето е поставена на друго място, но ако леко се измени точно отгоре става плоско и с изпъкнали части.

Надявам се за бъдеще, да се контролирам повече и да си мълча.

редакция: Опа, изтървал съм линка към модела https://zemiata.wordpress.com/2014/12/19/earth/
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 08:18:03 am от Cursedbone »

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #49 -: Януари 15, 2019, 02:44:48 am »
Cursedbone по добре си мълчи, че ще те подкарат и теб....... И ти ще им станеш неудобен  (giggle)

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #50 -: Януари 15, 2019, 03:14:31 am »
Едно немога да разбера: как е възможно човек да си направи регистрация в най-готиния сайт за духовна информация..... да си даде мнението за определена тема с цел да намери хора със сходно мислене ........... и да получи такива отговори, демек аре земи млъкни или приемаш нашето мислене или си против нашето мислене ако ли не следват етикети и тичане по тъч линията? Ама да не сте само вие тука в този духовно информативен форум бе пичове? Сигурен съм ,че тук ще намера хора с сходно мислене!  Моля ако има такива нека пишат.

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 379
    • Профил
« Отговор #51 -: Януари 15, 2019, 03:34:40 am »
@Cursedbone
 Май някой не разбра сарказма за Стара Загора  :D

@borevesnik
Добре, ще те питам пак като нормален човек.
И ще те помоля, за нормален отговор.
Не виждаш ли сянката на планетата ни върху луната? Как може иначе да се получат фазите на Луната?

Цитат
Ама да не сте само вие тука в този духовно информативен форум бе пичове? Сигурен съм ,че тук ще намера хора с сходно мислене!  Моля ако има такива нека пишат.
Силно се надявам, точно тук да не намериш такива хора, защото ако има точно това е целта на психо-операцията Плоска Земя - дискредитиране на мислещи хора, като ги поставят под общ знаменател с тази лудост.
И не казвам това за те обидя, просто така мисля, надявам се че няма пак да получа:
Цитат
такива отговори, демек аре земи млъкни или приемаш нашето мислене или си против нашето мислене ако ли не следват етикети и тичане по тъч линията?
Щото това в което обвиняваш, е точно това което правиш...
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #52 -: Януари 15, 2019, 10:45:49 am »
Цитат
Едно немога да разбера: как е възможно...

Ами да ти обясня,  понеже съм администатор на мястото и автор на правилата:

1. Регистрирал си се с очаквания, на които няма кой да отговори. Защо си имал такива очаквания - само ти можеш да си отговориш, защото ако отговоря аз, пак ще се приеме като обида.

2. Очевидно си се регистрирал, без да четеш правилата на форума. Две от тях са недвусмислени:

а) Хората тук са обединени предимно около антропософията и учението на Беинса Дуно. Нито едно от двете учения не проповядва за плоска земя. И двете учения говорят за полукълба, полюси и заоблености на планетата. Защо си имал очаквания, че тук ще намериш съмишленици - отново сам си отговори.

б) Можеш да споделяш мнение, различно от поддържаното тук, но не можеш да го натрапваш. Това, че тичаш по тъч линията, е за твое добро, защото ме забавляваш, не си навлязал в територията на грубия антагонизъм, като така не ми даваш и основание да те лиша от възможност за писане тук.

Обобщено, имаш право на мнение и имаш възможност да го изкажеш и да го защитиш, доколкото е защитимо. Просто се постарай топката да не излезе извън тъч линията - в аут, защото временно ще прекратим играта. Също като във футбола.

Цитат
Ама да не сте само вие тука в този духовно информативен форум бе пичове?

Няма значение кой е тук, пич. Има значение кой пише и налага правилата.  ;) А правилата са основателни и защитими.

Цитат
Сигурен съм ,че тук ще намера хора с сходно мислене!  Моля ако има такива нека пишат.

Откъде идва тази сигурност? Може ли в един „духовно информативен форум“, както го наричаш, да има материалистична психоатакуваща дезинформация, каквато е тази за плоската Земя?

Емо на няколко пъти те попита как ще коментираш сянката на Земята върху Луната. Питам те и аз, защото ми е интересно как се връзва това видимо от всички наблюдение с твоите убеждения. Другите плоскоплосци разправят, че Луната също била плоска, а заоблеността ѝ била оптична илюзия, което ти отричаш.

Ако отричаш и твърденията на колегите си, че Луната имала собствена светлина и сянката на Земята всъщност не била сянка, а просто място, на което Луната не си светела сама, бих искал да го знам, за да преценя как и дали да продължим дискусията.
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 11:07:37 am от Стопанина »
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #53 -: Януари 15, 2019, 10:47:13 am »
Цитат
Отделно се сетих за този модел на земята без вода който май отговаря на описаното от Щайнер.

В модела от немския клип изумително ясно се вижда и мястото, от което Луната се е отделила от Земята - точно където посочва и Щайнер. Направо да настръхне човек.

Цитат
Най-вече центъра на вселената е Стара Загора.

Абсолютно вярно и лесно се доказва. Стара Загора е център на вселената, защото този град от всички страни е заобиколен от безкрайност. По същата логика и всеки човек е център на вселената, защото е заобиколен от всякъде от безкрайност, но да не насочваме темата към турбо окултизъм.  ;D
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 11:10:57 am от Стопанина »

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1450
    • Профил
« Отговор #54 -: Януари 15, 2019, 11:11:24 am »
Цитат
Отделно се сетих за този модел на земята без вода който май отговаря на описаното от Щайнер.

В модела от немския клип изумително ясно се вижда и мястото, от което Луната се е отделила от Земята - точно където посочва и Щайнер. Направо да настръхне човек.

И на мен ми направи впечатление вдлъбнатината под Индия, и се сетих тъкмо за това, че по времето на Лемурия точно от местата където днес се намира Индийския океан се отделя Луната...
Aha