Автор Тема: Плоската Земя  (Прочетена 2288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
  • Публикации: 379
    • Профил
Re: Плоската Земя
« Отговор #30 -: Януари 11, 2019, 03:13:03 am »
Много силна карта, съвсем скоро като кажеш, че вярваш в Бог или като заговориш за банкерите и ще ти се подиграват с "да бе и Земята е плоска". Просто лесен начин да накарат значителна част от иначе разумните хора да не задават въпроси, защото няма да искат да бъдет асоциирани по такъв начин.

Това е точно Psy-Op, както навремето са измислили термина conspiracy theory, който до скоро означаваше, че спиш с шапка от алуминиево фолио... Това е новия им ход, защото темата конспирации започна да не е чак толкова налудничева вече.

Картата е от играта Илюминати, от 1995 година.
За да възкръснем, първо трябва да умрем.

borevesnik

• Странник
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #31 -: Януари 12, 2019, 10:06:09 pm »
Привет Емо. Видях видео клипа и е редно да го проверя, но това ще стане ако решим да отидем на холидей с семейството.........и то някъде на юг под екваториалната окръжност! Ако това е така както видях в клипа, ще бъда изумен и ще го приема за 100%-ов  ФАКТ     Причината поради която те игнорирах е че аз също мога да споделям видео клипове, които за мен са истина и ще се получи един безмислен спор .......два видео клипа съм ги проверил лично......и са 100% ФАКТ единият е е лесен и евтин...... Трябва само да намериш маска или стъкло от електрожен :)  да се качиш на планина Рила  ........   На писта Маркуджик 1    или Маркуджик 2 .  Естествено че можеш да го направиш, като се качиш на покрива на някой 8-ем етажен блок да речем .  Казвам се Деян и живея в Англия и си стоя зад написаното от мен.

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
    • Профил
« Отговор #32 -: Януари 13, 2019, 01:21:45 am »
Привет-мривет...
Няка как нещо за теб да е истина, а за друг да не е... Истината е Една...
Отново отказваш да коментираш очевидни неща и бягаш от темата!

Много лесен метод, който разобличава този Psy-Op (плоска земя), да се потретя - сянката на Земята върху Луната.
Облата форма на планетата ни се вижда при фазите на Луната. Един плосък диск, няма как да направи такива сенки.

И пак да се повторя
Още в 1вия си пост съм написал
- Звездите се движдат в противоположна посока в двете полукълба. Именно поради сферичната форма и въртенето.

Как е възможно това на плосък модел?
Ето ти го нагледно на клип
https://www.youtube.com/watch?v=kuQwRzQEjCc

но това ще стане ако решим да отидем на холидей с семейството.........и то някъде на юг под екваториалната окръжност!
<>:| WTF  <>:|
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 01:36:28 am от Емо »

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #33 -: Януари 13, 2019, 10:33:18 am »
А бе момче не се опитвай да да ми втълпиш че си прав за всичко!  Ти провери ли правората на този видео клип? Ти ходил ли си на юг от екватора и дали си заснел нощното небе с видеокамера ........  Изобщо заснемал ли си нощното небе с видео камера над България?

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: Януари 13, 2019, 11:11:12 am »
Прегледах голяма част от постовете ти......... Че ти си бил на всяка манджа меродия бря!  Ти се опитваш да убедиш хората че си прав за всичко и постоянно спориш с тях и ако някой не е съгласен с теб ти почваш мрънкаш като малко дете. На мен ще пишеш с факти, които ти си проверил а не с клипове които могът да бъдат маниполирани. Как мога да съм сигурен че този клип е правен на север или на юг от екваториалната окръжност ?

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
    • Профил
« Отговор #35 -: Януари 13, 2019, 12:48:32 pm »
Цитат
А бе момче не се опитвай да да ми втълпиш че си прав за всичко!
Под всичко имаш предвид едно нещо.
И това, че си дърт и имаш семейство не те прави мъж, момче...

Цитат
Ти провери ли правората на този видео клип? Ти ходил ли си на юг от екватора и дали си заснел нощното небе с видеокамера ........  Изобщо заснемал ли си нощното небе с видео камера над България?
Да, проверих я, няма нужда по-твоя пещерняшки метод обаче.
Както и няма нужда да си инжектирам хероин, за да разбера експериментално, че е вредно за мене.
Мога да видя други хора които са го правили и да си направя изводите.  Айнщайн  <>:|
Има още десетки хиляди такива клипове, от различни хора, от различни места. Има и различна литература.
Човек вижда колкото знае.
Цитат
На мен ще пишеш с факти, които ти си проверил а не с клипове които могът да бъдат маниполирани.
Ти като нямаш никой в главата и в космоса да те изтреляме да видиш, ще кажеш, че някой е изманипулирал прозорците на кораба.
Мога да ти дам други примери които не съм проверил лично, но са така.
Например чилото Пи е 3,14159.... Не съм го проверил лично, но знам че това е факт.
Сянката на Земята върху Луната, лично я гледам почти всяка вечер и си личи, че Земята е сфера, защото да се потретя, няма как иначе да се получи този феномен, ама не ти достига пипето да го схванеш това.
Ето ти факт. Пак.

Цитат
Прегледах голяма част от постовете ти.........
Ти си прегледал, ама нищо не си разбрал и нищо не си прочел.
Цитат
Че ти си бил на всяка манджа меродия бря!
Пълна глупост, пиша в този форум от сигурно 10 години и имам 0.117 поста на ден (<1), което е точно обратното на казаното от теб.
Не е истина колко си заблуден и как ти убягва елементарна логика.
Още едно доказателство, че плоския ти мозък не рабори добре с цифри и факти.

Цитат
Ти се опитваш да убедиш хората че си прав за всичко и постоянно спориш с тях
Казвам истината и разяснявам кое как е, това че съм прав и се дразниш е твой проблем.
Когато имам аргументи и ги давам - това не е спор.
Спорят такива като теб, дето нищо не казват, но си мислят че са прави.
Цитат
ако някой не е съгласен с теб ти почваш мрънкаш като малко дете
Май тропаш с крак като го пишеш това а?
Крадеца вика - дръжте крадеца...
Сигурно ако бяхме на живо, щеше да станеш и физически агресивен, истината дразни силно такива като тебе.
И това съм го проверил от личен опит с най-различни теми.
Всичките говорите едно и също нещо, когато някой ви разбие заблужденията с Истината.

пп.
Сигурно и този пост "ще го прегледаш", без да го прочетеш целя... Сигурно не си свикнал да четеш по-толкова много на един път.  :D :D :D

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3802
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #36 -: Януари 13, 2019, 01:22:14 pm »
Дискусията изключително ме забавлява. Продължавайте в същия дух.  (yes)
„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: Януари 13, 2019, 01:42:50 pm »
Каквото повикало - такова се обадило.  :)

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #38 -: Януари 13, 2019, 04:01:27 pm »
Сега разбрали защо те ИГНОРИРАХ?  Казах ли ти че ще влезем в безмислен спор?  Сега разбрах че ти търсиш само такива безмислени спорове! Ти си един негативен ХВАЛИ-ПРЪЦКО, който се опитва да ме вкара да гледам филм, за който не съм си купил билет. Умолявам те като  събеседник ...... Не ме занимавай с твоите смешни истории и натрапчиви мнения!

Петър

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1636
    • Профил
« Отговор #39 -: Януари 13, 2019, 10:20:21 pm »
Бях задал един въпрос, на който не получих отговор, а сега е прекрасно илюстриран от втората картинка, пусната от Емо.

Повтарям:

Цитат
Понеже стана въпрос за Слънцето и Луната, какво мислят плосковдлъбнатите за формата на останалите небесни тела? Защо всички видими с просто око планети, включително Слънцето и Луната са кръгли на вид? Само Земята ли е плоска с купол и черно слънце отдолу? Защо така?

И не разбрах какво точно трябва да се види със заваръчна маска от Маркуджиците. Защото в планината обикновено се ходи със здрав разум и здрави очи (разбира се, по Нова Година има и изключения). И тогава се виждат интересни неща и без маски. Особено като се качиш на няколко стотици метра по-нависоко от Маркуджиците.

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #40 -: Януари 14, 2019, 12:07:39 am »
Не само от Маркуджиците ....... От където ти е кеф се опитайте да наблюдавате  " Слънцето" при изгрев, по пладне и по залез а стъклото от маска за електрожен е за защита на очите ти.  Как смяташ да наблюдаваш " Слънцето" няколко минути с просто око? Ако " Слънцето"  е на 150мил.км. как така му се променя диаметъра толкова драстично?           https://youtu.be/dAx93AlAICs       

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: Януари 14, 2019, 12:10:42 am »
Модела за плоската земя няма нищо общо с този от 2-та картинка

borevesnik

• Странник
  • *
    • Профил
« Отговор #42 -: Януари 14, 2019, 12:22:10 am »
Този видео клип не се препоръчва за хора с кълбовдлъбнати сърца!!!

Емо

• Изворчанин
  • Постоянен
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: Януари 14, 2019, 02:23:25 am »
Човека е написал Слънцето в кавички  :D
И си мисли, че белите нощи в северните паралели на Земята са доказателство, че е плоска.... Той самият клип за плоската земя се оборва себе си, ама трябва малко пипе да имаш. Нямало как да има 3 дена светлина на кълбо... Вземи фенерче, две топки, пробвай около 23 градуса наклон на едната, поиграй си и ще видиш, че има как.

И пак ще кажа, щото ме кефи:
Цитат
Облата форма на планетата ни се вижда при фазите на Луната. Един плосък диск, няма как да направи такива сенки.

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3802
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
« Отговор #44 -: Януари 14, 2019, 09:45:06 am »
Според някои плоскоплосци, Луната също не била кръгла. Сферичната ѝ форма била следствие от оптичен ефект, дължащ се на сферичния купол над плоската Земя. Този купол създавал нещо като fisheye ефекта на някои обективи.

Цитат
Модела за плоската земя няма нищо общо с този от 2-та картинка

10 човека могат да изфантазират 10 различни модела, нямащи почти нищо общо помежду си. Въпросът е - къде са обективните илюстрации, например направени през обектива на фотоапарат? Немаааа.

„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой