Автор Тема: Путинофобия, русофило-фобия и разни политически страсти  (Прочетена 270442 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Cursedbone

• Постоянен
  • Публикации: 469
    • Профил
Благодаря Светльо. Ако правилно съм разбрал (мисля че това което даваш като информация и аз това си преведох), автора все пак говори че трябва да има ясни отношения, като България, я вижда по-скоро като съюзник заедно с другите християнски държави на балканите. Варианта който е цитиран е даден като решение на ситуацията в която страната е преминала безвъзвратно в така наречения "лагер на противниците". И всичко това е с цел целия регион (Балканите), да бъде съюзнически на Русия. А запазването на територия по черноморието е със стратегически интерес като база за достъп до босфора и дарданелите. Според него порт Бургас, им е нужен задължително независимо дали България, е съюзник или враг.
Ти как смяташ, прав ли съм, че цялостния текст е с по-друг смисъл, като не отричам ясно заявената имперска надменност, която звучи като "По-велика от Русия няма и който не е с нас е против нас"?

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
  • Публикации: 1442
    • Профил
Имперските стремежи прозират според мен. Както ти сам го каза, ако не сте с нас сте против нас. И това всичко с цел те да налагат своите виждания за това как да се развиват международните им отношения с другите.

Ако решат един ден да взимат Константинопол, Босфора и Дарданелите, то и българската армия следва да се включи в техните планове. За жалост обаче като гледам днешните техни политици, тези стремежи не са се изпарили. Мое мнение обаче е, че това е грешна за България политика. Ние не трябва да се подвеждаме по тяхната политика. Друг въпрос е, че след като се отклоняваме от лоното на техните стремежи за единно просъществуване в международните отношения, се отива в другата крайност - Западния модел, отново гибелен за нас.

Относно текста, който коментираме, очевидно е имало такива нагласи всред част от дипломацията им. От последващите събития, разбираме че точно тези нагласи са надделели във външната им политика.

За мен интересно в текста беше и друго - стремежите им към югоизточната част на България - порт Бургас конкретно за изходен пункт по пътя им към Цариград, Босфора и Дарданелите. Този път е част от по-големия им път към Йерусалим и Светите места. Автора загатва за двуглавия орел. Третия Рим за който се мислят че са, неизменно ще им изяде главите. Въобще те се готвят за битката при Армагедон, в контекста на която са и днешните събития в Сирия. Ако следваме техния път съвсем ще се затрием.

Така мисля аз. По-скоро те има да се учат от нас и мисля, че за в бъдеще ще им го покажем. Ако някой иска да освобождава някого, то какви правила и ограничения иска да му налага? Това свобода ли е? Ако можеш помогни, след като си помогнал не искай нищо от него. Той ако е благодарен, добре, ако не е- негова работа.

Тази непрестанна намеса на Русия не само във външните дела, а и във вътрешните до ден днешен, на България за мен лично е неприемлива.
« Последна редакция: Декември 06, 2017, 10:35:17 am от Светльо »
Aha

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
Филм, за това как политическа Русия сама предава народа на Русия на Китай!

https://www.youtube.com/watch?v=F-Wf4xmHeTE
Aha

Kosi

• Застояващ се
  • Публикации: 170
    • Профил
Русия ще получи своето ако не чрез България то чрез турция, от нас зависи какво ще загубим. :'(

Михаил

• Странник
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Русия ще получи своето ако не чрез България то чрез турция, от нас зависи какво ще загубим. :'(

Според мен всичко е предопределено, въпроса е чрез кого и кога ще се случи ... Продължавам да се удивлявам как лека-полека всичко си върви както е предречено и няма мърдане от крайният резултат

Teo

• Изворчанин
  • Застояващ се
  • *
  • Публикации: 110
    • Профил
Днес, попаднах на това:

https://www.vesti.bg/sviat/evropa/putin-sravni-komunizma-s-hristiianstvoto-6078195

Ето, така дяволът чете Евангелие:

"„Комунистическата идеология фактически е много сродна с християнството – свобода, братство, справедливост – всичко това е заложено в светото писание, там всичко има. А кодексът на строителя на комунизма?, заяви Путин в интервю за тв. „Русия 1“.

„Това е сублимация, това е толкова примитивна извадка от Библията – нищо ново не са измислили“, допълни той.

Руският президент сравни отношението на комунистите към Ленин с почитта към светците в християнството."

Стопанина

• Чистач
  • Тукашен
  • Публикации: 3782
  • Вечно на Път...
    • Профил
    • От извора
Рабфак - Наш дурдом голосует за Путина

https://www.youtube.com/watch?v=0nARQdxIYMc - едва ли е официален клип на песента, но върши работа.  :D

Я сегодня спросил на обходе врача:
"Почему у нас нет от палаты ключа?
Почему в голове и в бюджете дыра?
Почему вместо завтра сегодня вчера?"

Пусть расскажет нам доктор про нефть и про газ,
Кто их продал пиндосам, какой пи@%ас,
Кто отнял у народа Газпром и Лукойл.
Нет ответа. А на тебе, в жопу укол!

Всё так сложно, всё так запутано,
Но разбираться некогда, брат!
Наш дурдом голосует за Путина,
Наш дурдом будет Путину рад!

Из розетки я принял секретный сигнал.
Говорят, что в больнице есть нал и безнал,
Что завхоз отожрался, а я похудел.
Где же, где же ты, вождь? Прекрати беспредел!

Я писал в Белый Дом, что тут вор на воре,
Что масоны хотят меня сжечь на костре,
Что кругом разгильдяйство, распил и раскол.
Нет ответа. А на тебе, в жопу укол!

Всё так сложно, всё так запутано!
Доктор прав, а я – виноват!
Наш дурдом голосует за Путина!
Путин – точно наш кандидат!

„Важно е било и ще бъде винаги важно само онова, което е необходимо за благото не на един човек, а на всички хора.“ - Лев Толстой

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
Отново завиха фанфарите за АЕЦ Белене - голямото крадене се започва наново. Разбира се от нас, тези които плащаме данъци с всяка една наша покупка - и не само. Интересно, че след като отидоха всички вкупом в Кремъл се реши, че тази нова, вече затворена страница - само преди няколко години се реши чрез референдум да се спре това безумие, ще се отвори на нова сметка. Разбира се на наша. И се появиха някакви мними "инвеститори, които проявявали интерес". Без значение какво ще се случи, а то най-вероятно нищо няма да се построи - почти съм 100% сигурен, не за друго, а защото не е това целта. Ще се започнат поредните реки -парични потоци да текат към Кремъл.

Не знам що за идиот трябва да си да пригласяш на тази вече отвратително фалшива песен, но за жалост у нас - много.

Да видим, ще има ли време за още кражби по тази "атомна" линия.

А тръбите на Южен(Турски) поток стоят на пристанищата Варна и Бургас, и не знам кой плаща и дали плаща тези сметки... Съдейки по останалото - пак ние.

Отвратителни са и Кремъл и техните долни подлоги тук.
Aha

Светльо

• Изворчанин
  • Тукашен
  • *
    • Профил
Но не е само у нас идиотията по отношение на Кремъл.

Онази - така "просперираща и социална" държава, еталон само до преди години - Швеция, първо викна резервисти да ги обучава срещу очаквани бъдещи попълзновения на "вежливи зелени човечета" - https://www.24chasa.bg/novini/article/6900104

Днес чета, че одобряват строителството на "Северен поток" - https://news.bg/int-politics/shvetsiya-odobri-stroitelstvoto-na-severen-potok-2.html

Показват ни в прав текст, че намеренията им и на едните и на другите да хвърлят в месомелачката народите на Европа са сериозни и нищо не ще ги разколебае да го направят. Овцете са за това - за да се стрижат и доят, и накрая и ножа да им теглят.

Aha